niedziela, 28 kwiecień 2019 09:05

Zgodnie z przewidywaniami Babia Góra Sucha Beskidzka wygrała z Huraganem Skawica. Również zgodnie z przewidywaniami goście posiadali zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki czy w stworzonych sytuacjach (statystki poniżej nie kłamią). Łatwo o te punkty wcale jednak nie było - swój dzień miał bramkarz Żurawia Tomasz Kotlarz(może za wyjątkiem akcji z pierwszej minuty), Babia Góra nie potrafiła postawić przysłowiowej kropki nad i (okazje mieli - statystki nie kłamią), na tyle na ile mógł postawił się Huragan Skawica (dwie niewykorzystane sytuacje stuprocentowe), a na dodatek zwłaszcza w drugiej połowie paraliżująco na poczynania suszan wpływały informacje... z Juszczyna, gdzie Naroże grało z Astrą Spytkowice. Bądźmy szczerzy, wszyscy z obozu Babiej Góry (kibice, zawodnicy) śledzili wynik na boisku w Juszczynie i go znali na bieżąco.

Tydzień temu Grzegorz Kmiecik mówił, że chciałby, aby jego podopieczni nie tracili pierwsi gola, lecz jako pierwsi dążyli do jego zdobycia. Zawodnicy (z trenerem włącznie) chyba wzięli sobie te słowa do serca bo pierwsza akcja lidera zakończyła się golem. Na prawą stronę posłał piłkę Kmiecik, nie zdążył z asekuracją kapitan gospodarzy Dawid Sumera, a Gabriel Janiczak popisuje się efektownym i skutecznym uderzeniem i goście mają to, po co przyjechali.

Pierwsza połowa toczy się totalnie pod dyktando suszan. Babia Góra strzela z dystansu, strzela celnie, ale na posterunku jest Kotlarz (próby Grzegorza Talagi, strzał Janiczaka z rykoszetem). Strzelała też niecelnie - podanieMichała Chrząszcza, między nogami przepuszcza futbolówkę Kmiecik, a Kamil Dyduch nie trafia w bramkę. Huragan imponował zawziętością i charakterem - właśnie nią nadrabiał różnicę w wyszkoleniu technicznym. Dwoił się i troił w środku pola Paweł Marek - jego uderzenia były co prawda niecelne, ale dawały wiarę gospodarzom, że zdobycie chociaż punktu jest możliwe. W 23. minucie jedyny celny strzał w tym meczu na bramkę Kamila Talagioddaje Przemysław Ogorzałek. Po kolejnej akcji Sebastiana Koziny z Mirosławem Pacygą w szesnastce Babiej Góry następuje niezłe zamieszanie, które wyjaśnia odważnym wyjściem Kamil Talaga.

Mecz był niesamowicie otwarty - jeden przerzut do przodu powodował zmianę obrazu gry. Dwukrotnie po podaniu od Kmiecika szczęścia próbował Piotr Pacyga - raz Kotlarz wybija piłkę na korner, za drugim razem łapie piłkę.

Huragan staje w kolejnej akcji przed doskonałą szansą na doprowadzenie do wyrównania - z prawej strony dośrodkowuje Marek i niepilnowany Przemysław Ogorzałek z kilku metrów nie trafia w bramkę! Sytuacja ta wpłynęła mobilizująco na piłkarzy lidera - jak w początkowych fragmentach spotkania, znowu ruszyli zdecydowanie do ataku. Rezultatu bramkowego jednak nie było.

Patrząc na tą rundę, to drugie połowy są zdecydowanie lepsze od pierwszych w wykonaniu Babiej Góry, a z kolei Huragan Skawica po przerwie ma większe problemy niż przed nią. To się nie potwierdziło. Co prawda Janiczak miał doskonałą okazję do otwarcia także i tej części gry - ładnie znalazł się w polu karnym, zakręcił jednym z rywalem, ale uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką. Drugą setkę nie wykorzystał w 58. minucie Huragan - z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Ireneusz Ogorzałek, a niepilnowany Marek z kilku metrów uderzył niecelnie głową!

Odpowiedź Babiej Góry mogła i powinna być zabójcza. Mocny strzał Dyducha zza pola karnego był jeszcze niecelny, Kmiecika w słupek po chwili również, ale już dobitkę grającego trenera w świetnym stylu broni Kotlarz. International level!

Ostatnie pół godziny już w tak szybkim tempie toczone nie było. O wiele ciekawsze było nasłuchiwanie wieści z Juszczyna - gdy Astra doprowadziła do wyrównania, usztywnienie zawodników Babiej Góry sięgnęło zenitu. Najważniejsza stała się obrona wyniku, nawet tak skromnego, nawet z jedną najsłabszych defensyw w lidze. W doliczonym czasie gry Huragan dwukrotnie wrzucał w pole karne Babiej Góry piłkę - zachęcany przez Michała Pacygę zza linii końcowej Kotlarz również ruszył w kierunku szesnastki gości. Chwilowe nerwy kibiców Babiej Góry szybko zostały nagrodzone - końcowy gwizdek i trzy punkty ruszają do Suchej Beskidzkiej.

Babia Góra w tym sezonie nie ma litości dla lokalnych rywali - wygrywa wszystkie kolejne spotkania (w rozkładzie został jeszcze Żuraw Krzeszów i jego wizyta na boisku przy ulicy Mickiewicza w 25. kolejce. Przewaga nad Astrą Spytkowice wzrosła do czterech punktów - takiego komfortu Babia Góra jeszcze w tym sezonie nie miała.

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarski weekend: Totalnie szalona sobota! Jordan-Babia Góra, ale Lipnica Wielka 5:4, Naroże-Astra 3:3, Błyskawica-Jubilat 8:0! Janiczak zapewnia trzy punkty Babiej Górze, ale z Suchej Beskidzkiej