Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach Parlamentarnych.

środa, 01 maj 2019 21:47

Okazuje się, że wygrana Babiej Góry kilka dni temu z Huraganem Skawica była wypadkiem przy pracy. W środę wszystko wróciło do normy, czyli to rywale jako pierwsi zdobywają gola, a Babia Góra dąży najpierw do remisu, następnie do wygranej. Znany scenariusz z poprzednich spotkań powtórzył się w meczu z Halniakiem Targanice. Tym razem było jednak o wiele bardziej nerwowo, a nerwy wzięły się z dwóch powodów - niewykorzystanych okazji oraz czerwonej kartki dla Gabriela Janiczaka w 57. minucie. Jeszcze więcej roboty od Babiej Góry miała BCS Zawoja. Po laniu ze Skawą Wadowice w minioną niedzielę 0:5 po 17 minutach wydawało się, że zawojan czeka powtórka z rozrywki - w Wieprzu przegrywali w tym czasie 0:2. Goście jednak fantastycznie wrócili do gry i wyszli na prowadzenie 3:2. A kiedy gospodarze doprowadzili do wyrównania 3:3 w 83. minucie, to co robi BCS? Ano zdobywa zwycięskiego gola w 89. minucie, a czyni to Grzegorz Jodłowiec. W nieco mniejszych proporcjach, ale również walecznie zaprezentowała się Unia Naprawa na boisku Szarotki Rokiciny Podhalańskie. Do 85. minuty to gospodarze prowadzili 2:1, ale wtedy do wyrównania doprowadził Robert Flaga, a wygraną zapewnił strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Marcin Żegleń. Niespodzianki nie było w Makowie Podhalańskim, gdzie przyjechał lider LKS Rajsko. Już po kwadransie gry goście prowadzili 3:0. Ostatecznie do przerwy prowadzili 4:0. Jak udało się nam ustalić, w przerwie doszło do szybkiego spotkania zarządu Halniaka i podjęto decyzję o zakończeniu pracy przez Sławomira Frączka. Nie pomogła nawet wygrana druga połowa przez makowian 2:1. Do końca sezonu Halniaka ma poprowadzić Krzysztof Krauz. Liderowi nie sprostał również Jordan Jordanów, który przegrał w Czarnym Dunajcu 1:2. O sporym pechu może mówić Jałowiec Stryszawa - przegrał w Spytkowicach 5:1, a goście aż czterokrotnie trafiali w słupek bramki gospodarzy. Kłopoty ze skutecznością miał również Żuraw Krzeszów - ani się obejrzał, a przegrywał z Wisłą Łączany 0:2. Kontaktowy gol Krzysztofa Ćwiertni - tym razem nie z rzutu wolnego czy karnego, ale z akcji, okazał się tylko trafieniem honorowym. Bez punktów z wyjazdów do Sułkowic-Bolęciny oraz Wadowic wracają Naroże Juszczyn oraz Huragan Skawica.

V-LIGA:

Halniak Maków Podhalański - LKS Rajsko 2:5 (0:4)

Gole dla Halniaka: Gałuszka (k.), Bagnicki.

Halniak: Żarnowski - Bagnicki, Popowicz, Piskorz, Burzyński, Furman, Krauz, Gałuszka, Kowalczyk, Pająk, Piskorz, Burzyński. Grali także:  Barczuk, Burliga, Sarnicki, Woźniak, Wójtowicz

LKS Rajsko: Gielowski- Sieczko, Skiernik, Welber, D. Jędrusik, K. Jędrusik, Czarnik, Mika, Brańka, Ryś, Piskorz oraz Kołacz, Ochman, Matlak, Ogórek, Bąk, Zimnal, Senkowski.

A-KLASA WADOWICE:

Astra Spytkowice - Jałowiec Stryszawa 5:1 (4:0)

Gol dla Jałowca: Iciek.

Plan się posypał

6 minut - w takim czasie posypał się plan Naroża Juszczyn na spotkanie w Sułkowicach-Bolęcinie. W 58. minucie Włodzimierz Kierczak złamał akcję do środka i uderzeniem z lewej nogi pokonał Łukasza Białończyka. Chwilę po tym trafieniu boisko opuścił Marcin Drobny, który już w przerwie zgłaszał niedyspozycję. - Nasz plan na ofensywę w tym momencie się rozsypał - powiedział Jacek Kudzia, trener Naroża.

Znicz szybko podwyższył prowadzenie - ponownie na listę strzelców wpisał się Kierczak. Do końca meczu Naroże może i starało się zdobyć chociaż kontaktowego gola, ale na próbach się kończyło. Wcale nie musiało tak być...

W pierwszej połowie Naroże nie wykorzystało dwóch świetnych okazji. Najpierw Marcin Drobny przelobował bramkarza gospodarzy, lecz zmierzającą do bramki piłkę wybił z linii bramkowej jeden z defensorów gospodarzy. W kolejnej okazji Marcin Drobny uderzeniem głową z bliskiej odległości nie trafił do bramki. Gospodarze w tym czasie pojawiali się w okolicach szesnastki Naroża głównie za sprawą stałych fragmentów gry, bądź wrzutek w pole karne.

- Byłem zadowolony z gry chłopaków w pierwszej połowie. Z dużymi nadziejami przystępowaliśmy do drugiej połowy - przyznał Kudzia...

Znicz Sułkowice Bolęcina - Naroże Juszczyn 2:0 (0:0)

Gole dla Znicza: Kierczak (dwa).

Skład Naroża: Białończyk - Szmalcel, Bielarz, Gąstała, P. Kardaś, R. Drobny, Ferek, Wójciak, Klimowski (75' M. Kardaś), Baziński, M. Drobny (65' K. Świder).

Żuraw Krzeszów - Wisła Łączany 1:2 (1:2)

Ż.K. / Cz. K.  2/1  3/0

Babia Góra Sucha Beskidzka - Halniak Targanice 3:1 (1:1)

Gole dla Babiej Góry: Kmiecik, G. Talaga (k.), Gołuszka.

Gol dla Halniaka: Urbańczyk.

Czerwona kartka: Janiczak (Babia Góra).

Babia Góra: K. Talaga - Chrząszcz (90' Pacyga), P. Burliga, Rzepka (76' Kacper Burliga), J. Talaga, Wójtowicz, Dyduch, G. Talaga (, Krystian Burliga (78' Szarlej), Janiczak, Kmiecik (70' Żaczek).

Halniak: Rymarczyk - Ławeczka (83' Przybylski), Zieliński (56' G. Kubik), Zawiła, Wocial, Toma, D. Kubik, Mrzygłód (58' Maciejczuk), Magiera, Urbańczyk, Kierczak. Grał także: Mazgaj.

To się nazywa finisz!

- Wracamy do Zawoi w dobrych nastrojach, o wiele lepszych niż po spotkaniu ze Skawą Wadowice - trener Krzysztof Jodłowiec Ameryki nie odkrył tymi słowami, ale faktem jest, że po sromotnym laniu ze Skawą Wadowice 0:5, BCS Zawoja w wielkim stylu wróciła do gry. Wygrana w Wieprzu 4:3, meczu, w którym to gospodarze wygrywali 2:0 to wielka sprawa.

Nie minęło 17 minut, a Orzeł za sprawą Jakuba Szymańskiego i Grzegorza Dyrcza prowadził 2:0. Mało tego, gospodarze mieli jeszcze świetną okazję, żeby dobić rywala zdobywając trzeciego gola. Historia futbolu zna co prawda przypadki, gdy zespoły ze stanu 0:3 odwracały losy meczu, ale... - W pierwszym kwadransie nie wiedzieliśmy, że jest mecz - mocno zobrazował początek w wykonaniu zawojan trener Jodłowiec.

W 34. minucie po faulu w polu karnym na Grzegorzu Jodłowcu sędzia podyktował rzut karny zamieniony na gola przez Bartłomieja Listwana. I był to gol zasłużony, bo druga połowa pierwszej połowy była już dla gości optymistyczna. Druga połowa meczu to już w ogóle kosmosik.

- Wiedziałem w przerwie, że tego meczu nie przegramy. Orzeł Wieprz to dobra drużyna, ale po przerwie to my byliśmy lepsi - dodał Jodłowiec.

Optymizm w szeregi BCS wkradł się jeszcze większy w 60 minucie, kiedy to po wznowieniu gry z autu przez Listwana piłkę przedłużył Szymon Pena i zrobiło się 2:2. Gol na 3:2 to dwójkowa akcja braci Jodłowców - długie zagranie od Krzysztofa trafia na głowę Grzegorza, który lobuje golkipera Orła.

Orzeł jednak budzi się z letargu i za sprawą Sebastiana Miśka wyrównuje. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Grzegorz Jodłowiec przepycha się z obrońcą gospodarzy, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła jest górą.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut, a podczas nich się działo. Orzeł raz po raz posyłał piłki w szesnastkę BCS, Marcin Antosiak złapał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Końcowy gwizdek, ręce uniesione w geście triumfu - BCS w wielkim stylu wygrywa mecz w Wieprzu.

- W spotkaniu ze Skawą pozwoliliśmy rywalowi, aby był dobry. Bardzo mnie cieszy nasza reakcja na ten mecz. Brawo - podsumował Krzysztof Jodłowiec.

Orzeł Wieprz - BCS Zawoja 3:4 (2:1)

Gole dla Orła: Szymański, Dyrcz, Misiek.

Gole dla BCS: G. Jodłowiec (dwa). Listwan (k.), Pena.

Czerwona kartka: Marcin Antosiak (BCS Zawoja).

Skład BCS: Staszak - Basiura, Bach, Marcin Antosiak, Dycz, K. Jodłowiec, Mariusz Antosiak, Listwan, Surzyn, Pena, G. Jodłowiec.

Skawa Wadowice - Huragan Skawica 6:0 (2:0)

Gole dla Skawy: Żuk (trzy), Shereni, Mikołajek, Dyrcz.

A-KLASA PODHALAŃSKA:

Czarni Czarny Dunajec - Jordan Jordanów 2:1 (2:0)

B-KLASA PODHALE:

Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Unia Naprawa 2:3 (1:0)

Kanonierzy - Granda

HomeSportPiłka nożnaPiłkarska środa: Standardzik Babiej Góry, wielki come back BCS Zawoi i Unii Naprawa, 13 goli w dwóch meczach i nie ma Frączka, lider zatrzymał Jordana