sobota, 18 maj 2019 19:53

Przybyli, zobaczyli, pięć goli strzelili i trzy punkty zgarnęli - Jordan Jordanów wygrywa z naszpikowanym brazylijskimi zawodnikami KS Zakopane aż 5:2!  Dwa gole Monsuru Adisy w drugiej połowie zapewniły Garbarzowi Zembrzyce zwycięstwo z Chełmkiem. Przez chwilę zapachniało sensacją w Skawicy, gdzie Huragan objął prowadzenie z Astrą Spytkowice. Pierwszą połowę na plus zapisuje jednak Astra (3:1), drugą również (3:1), cały mecz również (3:1). Bezbarwny mecz zobaczyli kibice w Juszczynie, gdzie Naroże zmierzyło się z Jałowcem. Przynajmniej byli świadkami czterech bramek - trafienie Marcina Kuszyka przedniej urody. W 90. minucie Znicz Sułkowice doprowadził do wyrównania +w spotkaniu z BCS Zawoja, ale jak to się mówi - gra się do gwizdka sędziego kończącego mecz. Krzysztof Zięba strzela, bramkarz gości wypluwa piłkę, a gola na wagę trzech punktów zdobywa Szymon Pena.

V-LIGA:

Brzezina Osiek - Halniak Maków Podhalański 3:1 (1:0)

Gole dla Brzeziny: Szewczyk (dwa), Antecki.

Gol dla Halniaka: Bagnicki.

Skład Halniaka: Smyrak - Barczuk, Burzyński (60' Burliga), Bagnicki, Furman, Bobek, Krauz, Woźniak (80' Wójtowicz), Piskorz, Pająk (60' Popowicz), Gałuszka.

Adisa to jest gość

Rok temu Monsuru Adisa można śmiało powiedzieć, że połknął tą ligę. Nigeryjczyk zdobywał gole za golem i był w rewelacyjnej formie. Spowodowało to oczywiście zainteresowanie bramkostrzelnym napastnikiem zespołów z wyższych lig, lecz ostatecznie Adisa pozostał w Zembrzycach. W tym sezonie prześladują go kontuzje, ale kiedy już może grać, to potrafi w pojedynkę rozprawić się z każdym rywalem. Tak właśnie uczynił to w sobotę w spotkaniu z Chełmkiem.

- Tydzień temu w meczu z Victorią nie wiedzieliśmy, co się dzieje na boisku. Zespół z Jaworzno grał jak chciał. Z Chełmkiem było inaczej. Wygraliśmy zasłużenie, chociaż goście mówili, że zawiodła u nich skuteczność. Tak zawiodła, nie stworzyli żadnej sytuacju stuprocentowej - mówi kierownik Garbarza, Józef Talaga.

Garbarz przystąpił do tego spotkania w osłabionym składzie. Tak jest zresztą co tydzień, że kogoś w Zembrzycach akurat nie ma. W meczu z Chełmkiem absencje spowodowane były kontuzjami, siłami wyższymi (komunie), a nawet wyjazdem do rodziny (Ismaila Balogun poleciał do Nigerii na trzy tygodnie). Ponownie w pewnym momencie na murawie musiał pojawić się Zdzisław Janik.

Gole Adisy zostały zdobyte w drugiej połowie. Najpierw napastnik gospodarzy huknął nie do obrony z 16 metrów. Na 2:0 Adisa podwyższył uderzeniem z bardzo ostrego kąta - czapki z głów. Z biegiem czasu Garbarz osłabł, Chełmek posiadał zdecydowaną przewagę, ale na gole, chociażby jednego, się to nie przełożyło. Bliżsi wyższej wygranej byli piłkarze Garbarza - hattricka mógł skompletować Adisa, lecz w dogodnej sytuacji zdecydował się na siłowe rozwiązanie i niezwykle mocne uderzenie. Okazało się niecelne. Swojej szansy nie wykorzystał również Mariusz Kania - bramkarz Chełmka był już na ziemi, a zawodnik Garbarza z ośmiu metrów trafił właśnie w niego.

Garbarz Zembrzyce - UKS KS Chełmek 2:0 (0:0)

Gole dla Garbarza: Adisa (dwa).

Skład Garbarza: Bruzda - Burliga, A. Elżbieciak (46' Kania), Sani, D. Elżbieciak, Porębski (75' Janik), Sobański, Stachnik, Boczkaja, Kwaśniewski, Adisa.

Tempo Białka - LKS Rajsko 4:3 (0:3)

Gole dla Tempo: M. Balcer, Woźny, samobójczy, Pająk.

Gole dla Rajska: Brańka, Mika, Piskorz.

Czerwona kartka: Zimnal (Rajsko).

Tempo: Koper - Gruca (46' Frączek), Mentel, Bryła, Ficek (65' Woźny), Puzik, Rupa, Bisaga, Ostrowski, M. Balcer (90' Żak), Pająk.

Rajsko: Gielarowski - Sieczko, Zimnal, Welber, D. Jędrusik, Czarnik, Mika, Brańka (85' Matlak), Piskorz (79' Skiernik), K. Jędrusik, Senkowski.

Ostatnie minuty ho, ho, ho

Kiedy BCS Zawoja zdobyła gola na 2:0 (na 1:0 w końcówce pierwszej połowy trafił z rzutu karnego Bartłomiej Listwan) - dośrodkowanie Krzysztofa Jodłowca i gol Szymona Peny, wydawało się, że nic gospodarzom w tym meczu już nie grozi. Mało tego, niebawem Mateusz Staszak obronił rzut karny wykonywany przez jednego z zawodników Znicza. Goście pokazali jednak charakter. W 70. minucie Staszak nie utrzymał piłki w rękawicach po strzale zawodnika Znicza i do bramki trafił Piotr Cibor. 26-letni napastnik gości w 90. minucie uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Gospodarze jednak się sprężyli - chwilę po wyrównującej bramce po dośrodkowaniu w pole karne do strzału doszedł Krzysztof Zięba, Łukasz Wiktor powtórzył "manewr" Staszaka, czyli wypluł piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Pena. Trzy punkty zostają pod Babią Górą!

BCS Zawoja - Znicz Sułkowice-Bolęcina  3:2 (1:0)

Gole dla BCS: Pena (dwa), Listwan.

Gole dla Znicza: Cibor (dwa).

BCS: Staszak - Basiura, Bach, Stopka, Zięba, Listwan, Ficek, K. Jodłowiec, Antosiak, Pena, G. Jodłowiec.

Znicz: Wiktor - K. Łysoń, M. Ogiegło (85' T. Łysoń), Siwek, Strzeżoń, Socała, A. Ogiegło (78' Sordyl), Wandzel, Targosz, Kuźma (55' Grzesiewicz), Cibor.

Dwóch rannych cały czas

To nie jest udany sezon dla Naroża Juszczyn, ani dla Jałowca Stryszawa. Po sobotnim pojedynku, który do najciekawszych nie należał, można przyznać, że żadna drużyna nie jest z niego zadowolona - ani ze stylu, ani z wyniku. Naroże dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, Jałowiec dwukrotnie przeciwnika doganiał. W asystach i golach również na remis - po stronie Naroża w rolach głównych Dominik Baziński i Marcin Kuszyk, po stronie Jałowca Dawid Janeczek oraz Bartosz Sala. Każdy z nich zdobył po bramce  zanotował asystę.

Pierwsza połowa na remis - najpierw po bardzo ładnej akcji Naroża nastąpił przerzut z lewej strony na prawą. Futbolówkę otrzymał Baziński, który wycofał piłkę do nadbiegającego Kuszyka. Pomocnik gospodarzy uderzeniem z woleja nie dał szans Jarosławowi Janikowi na skuteczną interwencję. W końcówce pierwszej połowy Jałowiec wyrównał. Janeczek podał do Bartosza Sali, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Łukaszem Białończykiem.

Druga połowa również była na remis. Pika po rzucie wolnym wykonywanym przez Kuszyka trafiła na głowę Bazińskiego. Efekt to gol na 2:1 dla gospodarzy. W odpowiedzi Bartosz Sala podaje do Janeczka, a ten wykorzystuje drugi fatalny błąd środkowych obrońców Naroża i jest 2:2.

Momenty były? Oprócz czterech goli - tak. W pierwszej połowie piłka pod strzale Bartosza Sali zmieniła tor lotu (rykoszet) i o mały włos, a zaskoczyłaby Białończyka. Swojej okazji nie wykorzystał Piotr Kardaś - zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, a mógł spokojnie podać do lepiej ustawionych kolegów. Mądry Polak po szkodzie - czasem strzał wejdzie, czasem nie.

Po przerwie szansę na kolejnego gola miał Bartosz Sala, ale nie wykorzystał doskonałej sytuacji. Losy spotkania mógł przesądzić Kamil Świder - młody pomocnik Naroża w jednej sytuacji za długo się namyślał i został uprzedzony przez jednego z zawodników gości, w drugiej okazji z kolei na odwrót - decyzję podjął za szybko i ją zmarnował. Takiej okazji w sam raz nie miał.

Naroże Juszczyn - Jałowiec Stryszawa 2:2 (1:1)

Gole dla Naroża: Kuszyk, Baziński.

Gole dla Jałowca: B. Sala, Janeczek.

Naroże: Białończyk - Szmalcel, Gąstała, D. Świder, Bielarz, Kuszyk, Ferek, Wójciak (85' Bibro), Kardaś (43' K. Świder), Baziński (70' Klimowski), M. Drobny

Jałowiec: Janik - Lociński, Harańczyk, Habowski (70' T. Sala), Polak (46' Biela), Świerkosz, Okrzesik, Janeczek (88' Irzyk), Iciek, Steczek (46' Witek), B. Sala.

Żuraw Krzeszów - Skawa Wadowice  0:2

Huragan Skawica - Astra Spytkowice 2:6 (1:3)

Gole dla Huraganu: S. Pacyga, B. Pacyga.

Gole dla Astry: Cyzio (cztery), Łach (dwa).

Skład Huraganu: Kotlarz - Gigoń, Sumera, Żywczak, Gasek (65' Fujak), B. Pacyga (60' Matyja), I. Ogorzałek (75' Snochowski), Marek, Wojtyczko, M. Pacyga (85' Kudzia), S. Pacyga (62' Kozina).

Burza Roczyny - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:0 (1:0)

Czerwona kartka: J. Talaga (Babia Góra).

Skład Babiej Góry: Kachnic - Chrząszcz, P. Burliga, Żaczek, J. Talaga, Pacyga (73' Żmuda), Dyduch, Wójtowicz, G. Talaga, Janiczak, Kmiecik (46' Szarlej).

Lekcja odrobiona

W bardzo dobrych nastrojach wracali z wyjazdowego spotkania w Zakopanem piłkarze Jordana Jordanów. Nie ma się co dziwić. Nie dość, że goście wywieźli trzy punkty, zdobyli pięć goli, wygrali z sąsiadem z tabeli, awansowali do ścisłej ligowej czołówki, to jeszcze pokazali poziom wykraczający zdecydowanie poza klasę A. KS Zakopane też nie grało  złych zawodów - po prostu trafiło na lepszego i cwańszego przeciwnika.

Mecz pierwotnie miał się rozpocząć o godzinie 17, ale z powodu meczu drużyn młodzieżowych rozpoczął się z niemal pół godzinnym opóźnieniem.

W rundzie jesiennej Jordan w pełni zasłużenie przegrał z KS Zakopane 1:3. - Miałem tamten mecz w głowie. Sporo krwi napsuł nam wtedy zwłaszcza jeden z Brazylijczyków, który grał w środku pola. To nie był zawodnik na A-klasę, to był ligowiec. Oczywiście w obronie świetnie potrafił też ustawić się Hernani (grał w ekstraklasie w Koronie Kielce i Pogoni Szczecin). W sobotę Zakopane nadal było oparte na zawodnikach z Brazylii, ale znaleźliśmy na to sposób. W środku pola postawiłem na Pawła Samka i Pawła Romaniaka, którzy świetnie wypełnili przedmeczowe założenia. Walczyli, zanotowali wiele odbiorów. Dochodziło do tego, że gospodarze byli zmuszeni grać długimi piłkami, a dodatkowo dwójka naszych napastników powodowała, że obrońcy rywali musieli szybko pozbywać się piłek - powiedział Jakub Jeziorski, który w 2013 został trenerem IV-ligowego wówczas zespołu z Zakopanego. - Sentyment na pewno pozostał, jestem w dobrych relacjach z prezesem i niektórymi zawodnikami - dodał.

Goście wyszli na prowadzenie po kwadransie gry. Z autu grę wznowił Karol Pietrzak, piłkę głową przedłużył Grzegorz Ferek, następnie piłkę trafiła do Pawła Romaniaka, który zagrywa ją do Szymona Wróbla. Pomocnik Jordana nie namyślając się długo oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Damiana Dziedzica i goście objęli prowadzenie.

Niewiele zabrakło, a niebawem padłby jeszcze niemal bliźniaczy gol. Ponownie Pietrzak wybija aut, Ferek przedłuża, lecz tym razem Wróbel zamiast do bramki trafił w poprzeczkę. Nie było to jedyne trafienie w konstrukcję bramki przez Wróbla w pierwszej połowie - w innej akcji oddał strzał w spojenie słupka z poprzeczką, dobitka Ferka była niecelna.

Zakopane odpowiedziało uderzeniem głową Hernaniego, po której dobrą interwencją popisał się Maks Teper. W kolejnej akcji bramkarz Jordana musiał już skapitulować. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, z najbliższej odległości do bramki trafił jeden z zawodników gospodarzy.

Na przerwę to jednak Jordan schodził zwycięski. Prostopadłe podanie Wróbla trafiło do Jarosława Madziały, którego co prawda naciskał stoper Zakopanego, ale nieskutecznie. Koniec końców napastnik gości wykorzystuje płaskim uderzeniem sytuację sam na sam z Dziedzicem.

Można śmiało uznać, że to był klasyczny gol do szatni. Nie był to jednak koniec nieszczęść dla zespołu z Zakopanego w tej części gry. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Dziedzic po faulu na wychodzącym na pozycję sam na sam Romaniaku i było jasne, że o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie gospodarzom trudno.

Druga połowa rozpoczęła się od chaosu. Tak najlepiej nazwać taktykę na hurra zawodników z Zakopanego. Dzida do przodu i a nuż coś wpadnie do siatki. Nie wpadło. Mało tego, to Jordan podwyższył prowadzenie. Fatalne nieporozumienie między bramkarzem Szymonem Stryczulą i jednym z defensorów Zakopanego wykorzystał Wróbel.

Zakopane jednak nie rezygnowało - efektowną, ale przypadkową bramkę, zdobył Daniel Felipe Brian Meija, na którego głowę spadła piłka po wznowieniu gry z rzutu wolnego jeszcze z połowy gospodarzy. Brazylijczyk zamierzał zgrać piłkę w pole karne, lecz futbolówka wpadła do bramki. Tomasz Sum, który w przerwie zastąpił nie najlepiej czującego się w tym dniu Tepera, skapitulował.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Jordana. Tych "słów" było kilka, a na gole zostały zamienione dwa. Na 4:2 podwyższył Hubert Hanusiak (asysta Wróbla), który minął obrońcę i bramkarza Zakopanego i skierował piłkę do pustej bramki. Efektowną wygraną Jordana podsumował Gaweł Tyrpa, który bardzo ładnie wykończył zespołową akcję gości. Jordan mógł wygrać wyżej? Mógł. Rzutu karnego nie wykorzystał Wróbel - Stryczula wyczuł intencję strzelającego. Dwukrotnie przed szansą stanął Hanusiak, ale na szansach się skończyło.

- Okręgówka? Taki mamy plan, ale jeszcze zostało kilka kolejek do końca. Po meczu z Orkanem Raba Wyżna (za trzy kolejki - przyp. red.) będzie można coś powiedzieć w tym temacie więcej. Na razie cieszymy się z wygranej w Zakopanem, po której wszyscy zawodnicy zasłużyli na wyróżnienie - podsumował Jeziorski. - Rzadko to robię, ale na słowa uznania zasłużył sędzia meczu, pan Pawlikowski, który sędziuje również trzecią ligę. Sędziował sprawiedliwie, zdecydowanie i mimo że żółte kartki zobaczyli w tym spotkaniu Sebastian Szklany i Romaniak, którzy nie zagrają za tydzień z Granitem Czarna Góra, nie mogę mieć żadnych pretensji. Chciałbym, że taki poziom sędziowania dotyczył każdego meczu - dodał.

KS Zakopane - Jordan Jordanów 2:5 (1:2)

Gole dla Jordana: Wróbel (dwa), Madziała, Hausiak, G. Tyrpa.

Czerwona kartka: Dziedzic (KS Zakopane).

JordanTeper (46' Sum) - F. Tyrpa, Pietrzak, Ryś (75' Jochymek), Szklany, G. Tyrpa, Samek, Romaniak, Wróbel 85' Czubin), Ferek, Madziała (60' Hanusiak).

KS Zakopane: Dziedzic – Floryn, Jose da Rosa, Bran Mejia, Bogdanowicz, M. Piekarczyk (44' Styrczula), K. Stalmach, S. Stalmach, Passos Dos Santos, Ferreira, Gubała. Grał także: Staszel.

Gole dla Korony: Florek, Klasik.

Bystra: Pustuła – Drozd, Wnętrzak, K. Urbański, Ptaś, Sroka, Szewczyk, K. Kaczmarczyk (75' Bala),  Basiura, Lipa (78' Bachul),  P. Urbański.

Korona: J. Gielata – Fabiś, R. Gębala, Skupień, P. Gielata, Klasik (89' D. Słonina), Kania (80' Norek), Florek, Gwiżdż, Lempart (88' Mlak), Maksymilian Pająk (85' K. Pająk).

Jubilat Izdebnik - Grom Grzechynia 2:2 (0:0)

Gole dla Jubilatu: Jaworski, Gołąb.

Gole dla Gromu: Toczek, P. Surmiak.

Jubilat: Matuła – Dolny (82' Jaśkowiec), Jaworski, Lisowski, Radoń (46' Gunia), D. Gołąb, Jasek (67' R. Rapacz), K. Rapacz,  A. Turek (46' D. Turek), S. Cora, M. Cora (46' K. Gołąb).

Grom: Pawlik - Krupczak, Toczek, M. Surmiak, Kaczmarczyk, Gruszeczka, Paździora (75' Szewczyk), Bogacz, Suski, Polak (46' P. Surmiak), Kudzia.

Chełm Stryszów - Strzelec Budzów 2:1 (1:0)

Gole dla Chełmu: Marcowski, Franik.

Gol dla Strzelca: Polak.

Chełm: Kwartnik – Stypuła (82' Stawowy), Ogarek, R. Marcowski, Mikołajek, Ł. Wiewióra, Kurowski, Florek, S. Wiewióra (75' Mamcarczyk), Franik, P. Marcowski (89' Talaga).

Strzelec: Lenik – Pęcek, Wrzodek, Pocielej, Jurkowski, Lasek, Korczak, Gałuszka, Mateusz Daniel, Polak.

Dąb Sidzina - Błyskawica Marcówka 2:1 (1:0)

Gole dla Dębu: Kordyl, Lipa.

Gol dla Błyskawicy: K. Rak.

Dąb: S. Motor (85' Wójcik) - Kostka, Ł. Motor, Mazur (78' Maj), Jaromin, Krupa, Staszczak (65' Ł. Kolaniak), Kordyl, G. Kolaniak, Lipa (90' Czarny), G. Motor.

Błyskawica: Brańka - Jacek Pindel, P. Paczka, Klimasara, M. Rak, M. Paczka (78' Mirek), Sałapat, Franik (71' Fijałkowski), Jacek Pindel, Porębski, K. Rak.

Czarni Koziniec - Lachy Lachowice / czw. 30.05.2019 godz. 17:30, mecz został przełożony

Żarek Stronie - Leńczanka Leńcze 3:1

Gole dla Żarka: B. Klimowski, Flaka, Janiczak.

Gol dla Leńczanki: Camara.

Żarek: Matuszyk – Chrapek, Flaka, Czaicki, P. Klimowski, B. Klimowski (78' Mateusz Odrowąż), Plichta (62' Młynarczyk), Rusin, Krystian (88' Porębski), Maciej Odrowąż, Janiczak.

Leńczanki: Majcherczyk - Gajewski, D. Oleś, Kołodziej, Płaczek, A. Żak, Camara, M. Palacz (30' K. Palacz), Sz. Gębala (70' T. Oleś), Kian Ara (55' Zabawa), Kolasa.

Skawa Jaroszowice - Olimpia Zebrzydowice 12:1 (7:0)

Gole dla Skawy: Bucki (trzy), Pietrza, Żak, Listwan (wszyscy po dwa gole), Balon, Grzyb, Mirowski.

Skawa: K. Żak – Rudecki, Jucha, M. Galas, Żwirkowski, Grzyb, Balon, Słupski (46' Mirowski), Bucki, Pietrzak (60' Listwan), M. Żak.

Olimpia: Musiał – Jankowicz, Kania, Żyła, Opyrchał, Bednarz, Goczał, Smajek,  Duchecki,  Jakubiec (67' Dróżdż), M. Pilch (46' Orłowski).

B-KLASA PODHALE:

Unia Naprawa - Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 3:1 (0:0)

Gole dla Unii: Żegleń, Nogawka, Mastela.

C-KLASA:

Pogoń Bugaj -  Tarnawianka Tarnawianka 2:10 (2:5)

Gole dla Tarnawianki: D. Sitarz, Zawiła, Gach, Basiura (wszyscy po dwa gole), Ł. Sitarz, Żurek.

Skład Tarnawianki: Talaga - D. Sitarz, Rybak, Zawiła, Klimasara, Basiura, Madej, Gach, Żurek, Żmuda (46' M. Biel), Ł. Sitarz.

Granda - Bad Boys

HomeSportPiłka nożnaPiłkarski weekend: Jordan zdobywa Zakopane, Adisa załatwił Chełmek, Zawoja wygrywa w ostatniej minucie, w derbach w Juszczynie ładne tylko gole