Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach Parlamentarnych.

sobota, 01 czerwiec 2019 13:25

Najwcześniej w sobotę do boju ruszyły: Garbarz Zembrzyce, Babia Góra Sucha Beskidzka i Błyskawica Marcówka. Garbarz przegrał u siebie z Niwą Nowa Wieś 2:1, Babia Góra po bardzo dobrym spotkaniu okazała się lepsza od Orła Wieprz (trafienia Grzegorza Talagi), a Błyskawica Marcówka zadowoliła się punktem na boisku Żarka Stronie. Bramkę na 2:2 zdobył grający trener Błyskawicy - Dariusz Klimasara. Tym samym Błyskawica jeszcze nie wywalczyła oficjalnie awansu do A-klasy i będzie zapewne cieszyła się z promocji w najbliższą środę w zaległym spotkaniu z Leńczami. Albo w niedzielę, o ile Skawa Jaroszowice nie wygra z Chełmem Stryszów. Jednobramkowym zwycięstwem na boisku w Osieku zadowoliło się Tempo Białka - w drugiej połowie karnego wykorzystał Łukasz Rupa. Bohaterem Tempo został bramkarz Marcin Koper, który w drugiej połowie już po golu Rupy, w sobie tylko wiadomy sposób obronił uderzenie jednego z zawodników Brzeziny. Pierwszy punkt po zwolnieniu Sławomira Frączka dopisał do swojego dorobku Halniak Maków Podhalański, który przywiózł go z boiska KS Chełmek. W A-klasie derby Naroża z BCS na remis. Wysoko wygrywa Huragan Skawica - już do przerwy podopieczni Krzysztofa Kudzi prowadzili 4:0. Po przerwie nieco spuścili z tonu, ale i tak 4:1 to efektowna wygrana. Tym samym drużyna mogła spokojnie udać się w wyśmienitych nastrojach na wieczór kawalerski jednego "ze swoich). Wreszcie przełamał się Żuraw Krzeszów - jak trwoga to do... prezesa. Krzysztof Ćwiertnia uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił Żurawiowi wygraną po serii sześciu porażek z rzędu!

V-LIGA:

Mogłeś być królem...

... a jesteś... Kiedyś Wojciech Łazarek, trener starej daty, ale strzelający takimi hasłami (taktyka udo się albo nie udo również jest jego), że głowa mała, właśnie tak zwrócił się do Łukasza Surmy, gdy ten w barwach krakowskiej Wisły nie wykorzystał rzutu karnego. Wróćmy do teraźniejszości - doliczony czas gry spotkania Garbarza Zembrzyce i Niwy Nowa Wieś. Sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy za faul na Jakubie Żurku. Do piłki podchodzi Monsuru Adisa, którego często w naszych relacjach wychwalaliśmy pod niebiosa, i jego strzał broni Adrian Kozieł. Wcześniej w pierwszej połowie piłka po uderzeniu Adisy zatrzymała się na słupku. Zdarza się - taka piłka. Wynik meczu mógł być zatem różny, a tak to Niwa sięga po trzy punkty.

Garbarz Zembrzyce - Niwa Nowa Wieś 1:2 (0:1)

Gol dla Garbarza: Boczkaja.

Gole dla Niwy: Rzepa, Piskorek.

Skład Garbarza: Bruzda - Burliga, Żurek, A. Elżbieciak, D. Elżbieciak (75' Cieślak), Porębski (55' Kania), Sobański, Sani (77' Janik), Stachnik, Kwaśniewski (46' Boczkaja), Adisa.

Wrócili, wygrali

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji wróciła drużyna Tempo Białka. Wróciła w zwycięskim stylu, chociaż mecz z Brzeziną Osiek do najłatwiejszych w tym sezonie nie należał. Brzezina postawiła się drużynie z Białki i to jak - może czasem zbyt porywczo (Radosław Gros otrzymał dwie żółte kartki w doliczonym czasie gry za dwa brutalne faule), może czasem i nerwy puszczały (dwie żółte kartki za pyskówkę do sędziego zaliczyli zawodnicy z Osieka) ale jak już gospodarze mieli świetną okazję - to jej nie wykorzystali. Marcin Koper w sobie tylko wiadomym stylu obronił uderzenie zawodnika z Osieka z 12 metrów - piłka leciała po ziemi, tuż przy słupku, ale bramkarz Tempo zdołał ten strzał obronić. Wcześniej rzut karny wykorzystał Łukasz Rupa i Tempo wyszło na prowadzenie. Jeszcze wcześniej, bo w pierwszej połowie, dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Mateusz Balcer.

Na uwagę zasługują również kibice białczan, którzy dojechali do Osieka na mecz. Wsparcie trybun, zwłaszcza na wyjeździe, to cenna rzecz i przyzna to każdy zawodnik z każdej drużyny z każdej ligi. W środę i sobotę szykuje się powtórka z rozrywki - najpierw wizyta na boisku w Żarkach, następnie wyjazd do Jaworzna.

Brzezina Osiek - Tempo Białka 0:1 (0:0)

Gol dla Tempo: Rupa (k.)

Czerwone kartki: Antecki, Gros (obaj Brzezina).

Skład Tempo: Koper - Gruca (46' Frączek), Mentel, Bryła, Ostrowski, Puzik (90' Żak), Rupa, Ficek, Bisaga (67' Woźny), M. Balcer, Pająk.

UKS KS Chełmek - Halniak Maków Podhalański 1:1 (1:0)

Gole dla Chełmka: Psioda.

Gol dla Halniaka: Gałuszka (k.).

Skład Halniaka: Kubas - Barczuk (65' Wójtowicz), Krauz, Furman, Bobek, Burzyński (75' Sarnicki), Gałuszka, Popowicz, Piskorz, Woźniak, Bagnicki.

Talaga poprowadził do zwycięstwa

Jeżeli ktoś zwiastował obniżkę formy Babiej Góry po przegranej w poprzedniej kolejce spotkaniu z Burzą Roczyny, srogo się zawiódł. Babia Góra w meczu z Orłem Wieprz, przedostatnim spotkaniu w tym sezonie na stadionie przy ulicy Mickiewicza, zaprezentowała się bardzo dobrze. Mecz rozpoczął się o nietypowej porze - godzinie 11. Wszystko to dla Michała Wójtowicza, który w innym terminie nie mógłby wystąpić. Z drugiej strony suszanie niech się przyzwyczajają do gry o wczesnej porze - za tydzień w Przytkowicach grają w samo południe.

Od pierwszej do ostatniej minuty na murawie istniała tylko jedna drużyna - ta z pierwszego miejsca w tabeli. Wynik 2:0 powinien być nieco wyższy - tak dwukrotnie. Bohaterem meczu został Grzegorz Talaga - to on zarobił rzut karny, który sam wykorzystał. To on zdobył gola na 2:0 po bardzo ładnym uderzeniu z dystansu.

Po przerwie gra Babiej Góry już tak efektywna nie była, efektowna również jakoś mniej. Wszystko to wina gości, którzy ewidentnie zaspali, albo nie dojechali na mecz. Nie Babiej Góry wina.

Radość w Suchej Beskidzkiej wybuchła również ok. godziny 17, gdy nadeszła informacja z Łączan, gdzie Wisła bezbramkowo zremisowała z Astrą Spytkowice. Co to oznacza dla suszan? Z jednej strony może i niewiele - czy to jeden punkt, czy to trzy przewagi, i tak w ostatnim meczu sezonu Astra Spytkowice byłaby postawiona pod ścianą i musiałaby wygrać. Co jednak się stanie gdy Astra straci po drodze jeszcze punkty, a Babia będzie punktować (3 kolejki do końca sezonu zaledwie). A może nie ma sensu się bawić w takie dywagacje? Trzy kolejki zostały tylko do końca sezonu - lepiej się skupić właśnie na nich.

Babia Góra Sucha Beskidzka - Orzeł Wieprz 2:0 (2:0)

Gole dla Babiej Góry: G. Talaga (dwa).

Skład Babiej Góry: Kachnic - Chrząszcz, Burliga, Żaczek, Kuba Talaga (70' Rzepka), Pacyga (70' Szarlej), Dyduch, Wójtowicz, G. Talaga (83' Krystian Burliga), Janiczak, Kmiecik (60' Mika).

Żarek Barwałd Górny - Jałowiec Stryszawa 2:5 (0:2)

Gole dla Żarek: Filek (dwa).

Gole dla Jałowca: B. Sala (trzy), Iciek, Polak.

Czerwona kartka: Mucha (Żarek).

Skład Jałowca: Janik - Irzyk, Biela (46' Mentel), Harańczyk, Habowski, Polak, Okrzesik (72' T. Sala), Górny, Iciek, Janeczek (78' Witek), B. Sala.

Remisowo

Bez bramkarza Łukasza Białończyka i napastnika Marcina Drobnego musiał radzić sobie Naroże Juszczyn w derbowym pojedynku z BCS Zawoją. O ile brak udziału najskuteczniejszego strzelca gospodarzy był spowodowany siłą wyższą,kontuzją, o tle brak udziału Białończyka to nic innego jak tylko gapiostwo gospodarzy i zbyt późna próba przełożenia meczu na niedzielę. Między słupkami Naroża wystąpił Piotr Kardaś i... na pewno nie zawiódł.

- Piotrek zagrał przyzwoicie. Nie miał spektakularnych parad, ale goście często wykonywali rzuty rożne i wolne, więc musiał się wykazywać na przedpolu - mówi Jacek Kudzia, trener Naroża.

- Wiedzieliśmy, że w Narożu nie broni nominalny bramkarz, ale prawda też jest taka, że nie była to pierwsza lepsza osoba, która stanęła w bramce. Z tego co wiem, to zawodnik ten w przeszłości bronił. Wiele drużyn życzyłoby sobie, żeby miało takiego bramkarza w każdym meczu - to z kolei słowa trenera gości Krzysztofa Jodłowca.

BCS Zawoja przez pierwsze pół godziny nadawała ton wydarzeniom na boisku. - Chciałbym, żebyśmy tak prezentowali się zawsze i w każdych okolicznościach. Ktoś może powiedzieć, że to tylko A-klasa i wystarczy kopnąć do przodu i gonić piłkę. To się zmieniło. Budowanie akcji, gra skrzydłami - to wszystko jest w tej lidze. Nie zawsze wychodzi na sto procent, ale pomysłu i zaangażowania nie sposób odmówić - mówi Jodłowiec.

W sytuacjach stuprocentowych pierwsza połowa na remis - po stronie Naroża nie wykorzystał jej Rafał Drobny, który stojąc pięć metrów od bramki BCS zdecydował się na wykończenie akcji prawą noga, a tu prosiło się o skorzystanie z tej drugiej. Po stronie BCS Krzysztof Jodłowiec minął dwóch zawodników Naroża, wpadł w pole karne i mając przed sobą bramką i Kardasia w niej, strzelił niecelnie. Jeżeli chodzi o gole - pierwsza połowa dla Naroża. Rzut karny wykorzystał Dominik Baziński.

- Wiedziałem, że ten mecz nie zakończy się naszą porażką. Byłem przekonany, że stratę tą odrobimy i będziemy w stanie zdobyć kolejne gole. Nie udało się, mamy remis. Kontrolowaliśmy spotkanie, byliśmy drużyną lepszą. Zawiodło ostatnie podanie i wykończenie akcji - analizuje Jodłowiec.

Gol dla BCS padł - Mariusz Antosiak uruchomił Grzegorza Jodłowca, a ten strzelił tuż przy słupku zaskakując Kardasia.

Naroże Juszczyn - BCS Zawoja 1:1 (1:0)

Gol dla Naroża: Baziński.

Gol dla BCS: G. Jodłowiec.

Naroże: Kardaś - Szmalcel, Gąstała, Marek (75' D. Świder), Bielarz, Kuszyk, Klimowski (60' Bibro), Ferek, D. Świder, Baziński, R. Drobny.

BCS: Staszak - Basiura, Bach, Marcin Antosiak, Świtek (46' Dyrcz), Jodłowiec, Ficek, Listwan, Mariusz Antosiak, G. Jodłowiec, Pena.

Było gorrąco

Maj nie rozpieszczał pod względem temperatury, ale wiadomo, w której miejscowości w naszym powiecie było w tym czasie najgoręcej. W zasadzie, w którym klubie. Sześć - tyle porażek z rzędu do minionej soboty miał Żuraw Krzeszów. I właśnie w minioną sobotę udało się Żurawiowi Krzeszów przerwać tą czarną serię. Gola na wagę trzech punktów zdobył grający prezes krzeszowian, Krzysztof Ćwiertnia. - To był trudny czas. Na własne życzenie zaserwowaliśmy sobie nerwową końcówkę sezonu. Po tych meczach chłopaki mieli głowy spuszczone. Dodatkowo dobijały nas komentarze drużyn, z którymi graliśmy: Halniaka Targanice, Wisły Łączany czy Burzy Roczyny, którzy dziwili się, że udało się im z nami zwyciężyć - mówi Bartłomiej Sałapatek, trener Żurawia Krzeszów.

W trudnych chwilach "pomógł" drużynie z Krzeszowa Huragan Skawica, który zremisował ze Zniczem Sułkowice Bolęciną i wygrał z Dębem Paszkówką. - Mamy dobre relacje z chłopakami ze Skawicy, z trenerem Krzysztofem Kudzią również. Dziękuję im za to, że chociaż spadli z ligi, to grają do końca. Wszyscy wiemy, że gdyby zawodnicy ze Skawicy byli w kraju i normalnie trenowali, to spokojnie by się utrzymali. To drużyna z charakterem - mówi Sałapatek i dodaje: - Dochodzą mnie słuchy, że z ligi mogą spaść cztery drużyny, jeżeli ktoś spadnie do naszej ligi z wyższej klasy. Wychodzi na to, że naszym bezpośrednim rywalem jest Dąb Paszkówka. Przed nami trudne mecze - z Astrą Spytkowice, Orłem Wieprz i na koniec Zniczem Sułkowice Bolęciną, w których chcemy zapunktować.

Było trochę o sytuacji w Krzeszowie przed meczem z Sokołem Przytkowice, trochę o finiszu sezonu. A sam mecz z Sokołem? - W sytuacjach bramkowych było 4:2 dla nas. W pierwszej połowie sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Dawid Sumera. Swoją szansę miał również Mateusz Mika. Udało się w drugiej połowie z 25 metrów trafić Krzyśkowi Ćwiertni i wygraliśmy. Bardzo podbudowały nas słowa trenera Sokoła Witolda Stokłosy, których pochwalił nasz zespół. Sokół to nie jest przypadkowa drużyna - grają bardzo dobrze i mądrze, w ich składzie są zawodnicy z Relaksu Wysoka, który rozwiązał się w tym sezonie, ale tez i inni doświadczeni piłkarze - dodał Sałapatek.

Żuraw Krzeszów - Sokół Przytkowice 1:0 (0:0)

Gol dla Żurawia: Ćwiertnia.

Skład Żurawia: Młyński - Sałapatek, Zawora, Pilarczyk, Skrzypek, Bańdura (80' Targosz), Ćwiertnia, Sumera, Piątek, Chorąży (90' Nowak), Mika (72' Wajdzik).

Huragan Skawica - Dąb Paszkówka 4:1 (4:0)

Gole dla Huraganu: B. Pacyga, Marek, Sumera, Wojtyczko.

Skład Huraganu: Kotlarz - Sumera, Gasek, Gigoń, T. Pacyga (85' Kudzia), I. Ogorzałek (65' Matyja), Marek, Wojtyczko, B. Pacyga (55' M. Pacyga), P. Ogorzałek, Kozina (65' S. Pacyga).

A-KLASA PODHALE:

Wiatr Ludźmierz - Jordan Jordanów 2:1 (1:0)

Gol dla Jordana: Ferek.

Skład Jordana: Teper - Pietrzak, Ryś (80 Kulak), Szklany, F. Tyrpa (46' Samek), Jochymek (65 Kalemba), Romaniak, Ferek, G. Tyrpa, Wróbel, Hanusiak.

Skalni Zaskale - Lubań Tylmanowa 1:1

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Babia Góra Lipnica Wielka / przełożony na 12.06.2019 godz. 18:00, mecz w Poroninie

B-KLASA WADOWICE:

Żarek Stronie - Błyskawica Marcówka 2:2 (0:1)

Gole dla Żarek: Plichta, Janiczak.

Gole dla Błyskawicy: K. Rak, Klimasara.

Żarek: Matuszyk – Chrapek, Flaka, Czaicki, P. Klimowski, Mateusz Odrowąż, Plichta (90'+2 A. Odrowąż), Rusin (60' Porębski),  Krystian, Maciej Odrowąż, Janiczak.

Błyskawica: Brańka – Porębski, Klimasara, Jacek Pindel, M. Rak (87' Łukasik), Paczka, Fijałkowski, Mirek (77' Kasprzycki), Franik, Jakub Pindel, K. Rak.

Jubilat Izdebnik - Strzelec Budzów  2:1 (1:1)

Gole dla Jubilatu: Sergiel (sam.), M. Cora.

Gol dla Strzelca: Wrzodek.

Jubilat: Woźniak – Dolny, K. Gołąb (65' Lisowski), Radoń, Jaśkowiec, R. Rapacz (46' Matuła), Jasek, K. Rapacz, D. Gołąb (65' M. Cora), Jaworski, S. Cora (77' Turek).

Strzelec: Lenik – Jurkowski (71' M. Parszywka), Wrzodek (46' Świątek), Sergiel, Pocielej, Pęcek, Gałuszka (77' Biela), K. Parszywka (77' M. Burliga), Głuc (71' Polak), K. Burliga, M. Daniel.

KS Bystra Grom Grzechynia 3:0 (2:0)

Gole dla Bystrej: Sroka, Basiura, Lipa.

Bystra: Kulka – Ptaś, Wnętrzak (89' Hyciek), Drozd, P. Urbański, Sroka, Karol Szewczyk, Różycki, K. Kaczmarczyk (60' Lipa), K. Urbański,  Basiura (85' Bala).

Grom: Pawlik – Krupczak, Toczek, M. Surmiak, Sz. Kaczmarczyk (60' P. Surmiak), Gruszeczka, Paździora (46' Lurka), Bogacz (78' Borowy), Suski (70' Bałos), Polak (46' Kamil Szewczyk), Kudzia.

Dzień Kordyla

Bardzo dobra seria Lachów Lachowice zakończyła się w niedzielę na boisku w Sidzinie. Zakończyła się brutalnie, bo porażką 0:4. Mogła zakończyć jeszcze wyższą - Dąb nie wykorzystał rzutu karnego, dobitki też, dwóch sytuacji sam na sam, a raz piłka ugrzęzła na poprzeczce. Lachy przyjechały do Sidziny bez zawodnika rezerwowego - po tym, jak fatalnej kontuzji w końcówce meczu po starciu z Grzegorzem Krupą doznał bramkarz Lachów Łukasz Nowak (życzymy szybkiego powrotu na boiska i do gry) między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola.

Pierwsza minuta meczu, pierwsza akcja i Dąb wychodzi na prowadzenie. Tomasz Mazur zagrywa do Wojciecha Kordyla, ten ze skrzydła schodzi do środka i uderza obok golkipera Lachów. W 18. minucie Kordyl zdobywa kapitalnego gola po strzale z dystansu. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy ponownie w roli głównej występuje 22-latek. Kordyl trafia z rzutu wolnego - piłka przelatuje nad murem i wpada tam, gdzie miała trafić.

W tej części gry w poprzeczkę po strzale z dystansu trafia Damian Staszczak. Z kolei Mariusz Lipa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lachów mija go, ale golkiper gości jeszcze trąca piłkę czym utrudnia napastnikowi Dębu posłania jej do pustej już bramki.

Było o Dębie, a co z Lachami? Po uderzeniu z ostrego kąta jednego z zawodników gości piłka trafia w słupek.

W drugiej połowie Dąb miał rzut karny - faulowany w polu karnym został Lipa i sam poszkodowany ustawia piłkę na jedenastym metrze. Uderzenie to broni bramkarz Lachów, a dobitka Kordyla nie trafia w bramkę. Kordyl szybko rehabilituje się za to nie powodzenie - Lipa zresztą też. Ten drugi podaje do tego pierwszego, a Kordyl uderzeniem pod poprzeczkę ustala wynik meczu. Tym samym pierwsza porażka Lachów od 31 marca i fantastyczna seria ośmiu meczów bez porażki (siedem wygranych, jeden remis!) dobiegła końca.

Dąb Sidzina Lachy Lachowice 4:0 (3:0)

Gole dla Dębu: Kordyl (cztery).

Skład Dębu: S. Motor - Kostka, T. Mazur, Ł. Motor, G. Kolaniak, Krupa, Jaromin, Maj (65' Lipka), Kordyl (85' R. Mazur), Staszczak (80' Wójcik), Lipa (83' Ł. Kolaniak)

Skawa Jaroszowice - Chełm Stryszów 3:0 (1:0)

Gole dla Skawy: Pietrzak, Listwan, Bucki.

Skawa: K. Żak - Rudecki,  Jucha, M. Galas, Żwirkowski, Grzyb, Balon, Słupski, Bucki, Pietrzak, Listwan (68' Wicher).

Chełm: Pawłowski - Stypuła (46' Stawowy), Ogarek, R. Marcowski (75' Talaga), Kurowski, Ł. Wiewióra, Mikołajek, Franik (46' Pilch), S. Wiewióra, Florek, P. Marcowski.

Czarni Koziniec - Olimpia Zebrzydowice 4:3 (3:0)

Gole dla Czarnych: Gole dla Czarnych: Koźbiał (dwie), Dyrcz Hałabis.

Gole dla Olimpii: Kania, Drożdż, Łęzniak.

Skład Czarnych:  Mruczek - Grzyb, Worytko, Sroka, Kudzia -K.Sala, Hałabis, Żmuda (46'Matusiak), Pamuła, Dyrcz(80' A.Sala), Koźbiał.

KS Leńcze - Korona Skawinki 2:1 (2:1)

Gole dla Leńcze: Gębala, D. Żak.

Gol dla Korony: M. Pająk.

KS Leńcze: Majcherczyk, Płaczek, Kołodziej, Gajewski, Oleś D. Kolasa, Żak(70, Zabawa) Camara, Gębala Sz.(55, Kian Ara) Palacz K. Gębala D.(85, Ryłko).

Korona: J. Gielata - Fabiś, R. Gębala, Skupień, P. Gielata, Klasik (67' Norek), Kania (67' Słonina), Florek (80' K. Pająk), Gwiżdż, Lempart, M. Pająk.

Kanonierzy - Granda

HomeSportPiłka nożnaPiłkarski weekend: Talaga zapewnia spokój Babiej Górze, a Rupa i Koper drużynie z Białki, przełamanie Żurawia i gol prezesa, Huragan zmiótł Dąb w Skawicy