środa, 05 czerwiec 2019 20:42

Nasze drużyny w środowe popołudnie nie zawiodły. Zazwyczaj pozytywnie - Błyskawica Marcówka wygrała z Leńczanką Leńcze 3:0 i faktem stał się jej awans do A-klasy. Wysoko, bardzo, bardzo wysoko z Lepietnicą Klikuszowa wygrał Jordan Jordanów. 9:0 to najniższy wymiar kary dla zamykającej tabelę drużyny z Klikuszowej. Lepietnica nie oddała nawet niecelnego strzału przez dziewięćdziesiąt minut - Jordan za to miał 20 celnych i 12 niecelnych uderzeń! Zostajemy w A-klasowych klimatach - BCS Zawoja prowadził do przerwy w Stryszawie 1:0, ale po końcowym gwizdku cieszyli się tylko gospodarze. Bartosz Sala doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie gry gola na wagę wygranej dla Jałowca zdobył Mariusz Górny. Klasę wyżej grali dzisiaj: Tempo, Halniak i Garbarz. Białczanie nie bez problemów, ale wywieźli z Żarek komplet punktów (gole dla gości zdobył Adam Frączek i Łukasz Rupa). Halniak Maków Podhalański wygrał z Victorią Jaworzno 3:1 - brawo! Nie popisał się za to Garbarz Zembrzyce, który przegrał u siebie z Sosnowianką Stanisław Dolny. Mogło być wyżej - w pierwszej połowie dwukrotnie Garbarza ratowała poprzeczka...

V-LIGA:

Garbarz Zembrzyce - Sosnowianka Stanisław 0:1 (0:1)

Gol dla Sosnowianki: Szydłowski.

Czerwona kartka: Mamcarczyk (Sosnowianka).

Skład Garbarza: Bruzda - A. Elżbieciak, D. Elżbieciak, Burliga, Sani, Żurek, Stachnik (80' Cieślak), Sobański, Porębski (46' Porębski), Boczkaja, Adisa (46' Mackiewicz).

Halniak Maków Podhalański - Victoria Jaworzno 3:1 (2:1)

Gole dla Halniaka: Piskorz (dwa), Bagnicki.

Gol dla Victorii: Majka.

Skład Halniaka: Kubas - Popowicz, Burzyński (87' Sarnicki), Furman, Bobek, Krauz, Gałuszka, Pająk, Piskorz, Woźniak (82' Wójtowicz), Bagnicki.

LKS Żarki - Tempo Białka 1:2 (0:0)

Gole dla Tempo: Frączek, Rupa.

Skład Tempo: Koper - Gruca, Mentel (85' Woźny), Bryła, Ostrowski, Puzik, Ficek, Bisaga (46' Frączek), Rupa, M. Balcer (90' Żak), Pająk.

A-KLASA WADOWICE:

Jałowiec Stryszawa - BCS Zawoja 2:1 (0:1)

Walec z Jordanowa

9:0 to straszny wynik, bez dwóch zdań. Wynik w każdej klasie rozgrywkowej, każdej rywalizacji zaczynając od tej na podwórku, po którym drużyna z nowym numerem kierunkowym 0:9 powinna ze wstydu zapaść się pod ziemię. Lepietnica tego nie zrobiła - tutaj to, że w ogóle wystąpili w jedenastu już było sukcesem (mecz miał się rozpocząć o godzinie 18, wystartował o 18:19, a ok. 18:15 na stadion do Jordanowa dojechało dwóch zawodników gości). Goście zdają sobie sprawę, w jakim są miejscu, jaka jest ich pozycja w tabeli. Zero strzałów celnych, niecelnych. Tam by w przerwie nawet Jurgen Klopp nie pomógł. Oczywiście goście od czasu do czasu przechodzili połowę boiska, czasem nawet i docierali do pola karnego. Lekcję udzieloną w Jordanowie zapamiętają na długo.

Jordan po porażce w Ludźmierzu miał prosty plan na środowe późne popołudnie - wygrać jak najmniejszym nakładem sił tym bardziej, że w niedzielę do Jordanowa przyjedzie już całkiem poważna drużyna, czyli Orkan Raba Wyżna. Z tego powodu imponująco wyglądała ławka rezerwowych na której zasiedli: Szymon Wróbel, Gaweł Tyrpa, Grzegorz Ferek czy Paweł Romaniak. Ci dwaj ostatni nie pojawili się nawet na minutę na boisku. - Obaj narzekają na urazy i nie wiadomo, czy będą do mojej dyspozycji w niedzielę - powiedział Jakub Jeziorski.

Ci, którzy wystąpili od pierwszych minut, godnie zastąpili etatowców. - Cieszę się, że nikt nie zawiódł. Wszyscy zawodnicy pokazali, że w każdej chwili mogę na nich liczyć - dodał Jeziorski.

Pierwsza akcja Jordana zakończyła się golem. Po tym jak akcja została przeniesiona z prawej na lewą stronę, po czym piłka szczęśliwie, bo szczęśliwie, ale znalazła się w polu karnym pod nogami Huberta Hanusiaka, a ten pewnym strzałem pokonał Mateusza Jaróga. To była pierwsza minuta gry. Kolejne akcje również śmierdziały golem - świetny przerzut Karola Pietrzaka z lewej na prawą stronę trafił do Sebastiana Szklanego, który w pełnym biegu przyjął piłkę, wpadł efektownie w pole karne, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Niebawem sytuację sam na sam z Jarógiem przegrał Hanusiak. Po kwadransie gry prezent od bramkarza Lepietnicy wykorzystał Jarosław Madziała - Jaróg fatalnie wznowił grę, piłka trafiła pod nogi napastnika Jordana, który przelobował bramkarza gości. Pięć minut później bardzo ładne uderzenie z dystansu Szklanego znalazło drogę do bramki Lepietnicy. Krótka kalkulacja na trybunach i... będzie wynik dwucyfrowy! Tym bardziej, że Jordan ani myślał się zatrzymywać - wyglądało to tak, że co druga, trzecia sytuacja była kończona golem. Na 4:0 trafił Pietrzak - w polu karnym popychany był Samek i sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości wskazując na jedenasty metr. Pietrzak karnego wykorzystał - widać na filmiku. Strzelanie w pierwszej połowie zakończył Madziała, który wykorzystał sytuację sam na sam z Jarógiem.

W drugiej połowie Jeziorski zaczął dokonywać zmian. W sumie nie ma się co dziwić - w takim mocniejszym treningu chciał zagrać każdy tym bardziej, że po przerwie obraz gry zupełnie się nie zmienił. Sytuacje dla Jordana się mnożyły, podobnie jak sam mecz, także i ta część gry powinna zakończyć się golem. Nikt jednak nie przeciął toru lotu piłki. Po dośrodkowaniu Marka Hodany nad poprzeczką uderzał Samek, to samo zrobił niebawem Hanusiak.

- Dawno nie było żadnego gola - żartowano na trybunach i zdaje się, że zawodnicy Jordana to usłyszeli. 6:0 to podanie od Hodany i skompletowany przez Madziałę hattrick. Siódmy gol to strzał po ziemi Michała Rysia. Na osiem zero podwyższył z rzutu wolnego Wróbel - poniżej filmik. Strzelanie w Jordanowie zakończył również Wróbel zdobywając gola w nietypowy dla siebie sposób głową.

Sytuacji można by było opisać w tym skrócie o wiele więcej. Dwadzieścia celnych strzałów, 12 niecelnych przy podwójnych zerach przeciwnika - to był nokaut.