Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach Parlamentarnych.

środa, 12 czerwiec 2019 21:31

Dwa kapitalne, jeden ładniejszy od drugiego, gole Grzegorza Talagi zapewniły Babiej Górze zasłużoną wygraną w wyjazdowym spotkaniu ze Skawą Wadowice. Ten mecz pokazał różnicę między zespołem walczącym o coś, a zespołem, który myślami jest na wakacjach. Suszanie stawiają zatem Astrze szacha, a w sobotę muszą jeszcze dołożyć mata. Mata w walce o utrzymanie w A-klasie postawił Żuraw Krzeszów wygrywając wysoko w Wieprzu 3:0. Na koniec sezonu Żuraw ustabilizował formę na stałym, wysokim poziomie. Efektownie ze swoimi kibicami pożegnał się Jałowiec Stryszawa, który już do przerwy prowadził z Burzą Roczyny 3:0. Skończyło się na wyniku 4:2. Wysokiej porażki w Paszkówce doznała BCS Zawoja - nawet bardzo wysokiej. Efektownie nie mogła za to pożegnać się ze swoimi fanami drużyna Naroża Juszczyn - jej rywal, czyli Żarek Barwałd Górny, nie przyjechał na mecz do Juszczyna. Patrzymy na klasę C, a tam aż dwanaście goli w meczu Tarnawianki Tarnawy. Do przerwy podopieczni Jakuba Nosala prowadzili aż 7:1. Drugą połowę Tarnawianka przegrała aż 0:4... - Wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie, do tego we znaki dała się również pogoda. Można też do tego dorzucić zlekceważenie przeciwnika - wylicza Nosal. Najtrafniejszym z argumentów wydaje się jednak, że gracze Tarnawianki myślami już byli przy niedzieli i szalenie interesującym, prestiżowym meczu ze Spartakiem Skawce. Prawda jest taka, że Tarnawianka dzisiaj zapewniła sobie awans do B-klasy.

WIĘCEJ O MECZACH W CZWARTEK - ZAPRASZAMY!

A-KLASA WADOWICE:

Jałowiec Stryszawa - Burza Roczyny 4:2 (3:0)

Gole dla Jałowa: B. Sala, Iciek (k.), Steczek, Świerkosz.

Gole dla Burzy: Mizera, Górski.

Jałowiec: Janik - Biela, Habowki, Harańczyk, Polak, Mentel, Górny, Steczek (60' Witek), Janeczek, B. Sala (70' Świerkosz), Iciek.

Burza: Sordyl - Susek, Witkowski, Talar, Kalisz, Kudłacik (76' Łata), Romian (46' J. Mizera), Rajda, Budka (85' A. Mizera), Janosik, Górski.

Naroże Juszczyn - Żarek Barwałd 3:0 walkower /  Żarek nie przyjechał na mecz

Wszystko zagrało

Kilkadziesiąt godzin minęło zaledwie od poprzedniego spotkania Babiej Góry z Sokołem Przytkowice, a już po meczu ze Skawą Wadowice można stwierdzić, że to były dwie różne drużyny Babiej Góry. Różniły je, co najbardziej oczywiste na pewno skład. Od pierwszej minuty w ataku zagrał Grzegorz Kmiecik, w końcu w linii pomocy pojawił się Grzegorz Talaga (a nie na lewej obronie jak w Przytkowicach), do obrony wrócił Michał Chrząszcz - do tego można dorzucić jeszcze znowu długą jak... długą ławkę rezerwowych. Dalej - taktyka. Babia Góra modyfikowała ją w Wadowicach kilkukrotnie, pozycjami zamieniali się również zawodnicy. W pewnym momencie Skawa była bezradna i nie za bardzo wiedziała, jak to się stało, że dany zawodnik biega z tej strony boiska, skoro chwilę wcześniej był gdzieś indziej. Następnie skuteczność - całkiem niedawno Babia Góra miała problemy ze zdobywaniem goli w pierwszej połowie. W Wadowicach problemu nie było podobnie jak w kilku poprzednich meczach.

Mecz w Wadowicach nie był jednak do jednej bramki. Skawa, mimo że nie oddała chociaż jednego celnego uderzenia na bramkę Artura Kachnica, bywała groźna. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Na początku spotkania z prawej strony dośrodkował Marek Kuzia, a wadowicki Lukaku, czyli Patmore Shereni z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Babia Góra tymczasem pierwszą groźną akcję zamieniła na gola. Bardzo dobrze z lewej strony dośrodkował w pole karne Grzegorz Janiczak, a tam lepiej nie mógł złożyć się do strzału z woleja Grzegorz Talaga i suszanie objęli prowadzenie. W tym momencie można było sprawdzić rozkład sił na trybunach - Babiej Góry kibice dopisali, ale też i spore grono sympatyków Skawy przyszło zobaczyć mecz z liderem. Takiej frekwencji można tylko pozazdrościć.

W kolejnej akcji Kmiecik przedłużył głową podanie do Janiczaka, ten dośrodkował w pole karne, lecz żaden z jego kolegów nie przeciął tego podania. Skawa odpowiedziała dwukrotnie - tak samo dwukrotnie. Świetne dośrodkowania Marka Kuzi (wielu ligowców mogłoby się od niego uczyć) trafiały na głowę 22-letniego Szymona Żuka, lecz ten nie potrafił ich wykorzystać. Pierwszy strzał to taka sytuacja 50 procentowa, a drugi to czysta setka.

Babia Góra czując, że Skawa może w tym meczu ukąsić... podwyższyła prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Talaga i piłka idealnie znalazła się w okienku bramki gospodarzy. Brawa z uznaniem bili niektórzy kibice Skawy. Takie gole rzadko ogląda się na całym świecie, a co dopiero na A-klasowych boiskach. W Polsce.

Po przerwie dominacja Babiej Góry nie podlegała dyskusji. Skawa nie zamierzała wypruwać z siebie flaków w walce chociaż o punkt, a Babia Góra ani myślała popełnić błędów ze spotkania z Sokołem. Jedyny celny strzał w tej części gry oddał Kmiecik, który po wznowieniu gry z autu bardzo dobrze złożył się do uderzenia, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Rafał Zieliński. Bliski podwyższenia prowadzenia był Kamil Dyduch, który po indywidualnej akcji Janiczaka trafił w słupek. Skawa jak już przedostała się w pole karne Babiej Góry, po błędzie Artura Rzepki, to nie potrafiła z takiej okazji skorzystać - strzał nad bramką oddał Kamil Małolepszy.

Kibice Babiej Góry nasłuchiwali wieści ze Spytkowic (zapewne w Spytkowicach robili to samo z wydarzeniami w Wadowicach) i kiedy stało się jasne, że losy awansu rozstrzygną się w sobotę w Suchej Beskidzkiej, jeszcze bardziej zmobilizowali zawodników do ostatniego, sobotniego wysiłku. Tu nie ma co pisać - trzeba poczekać do sobotniego popołudnia!