Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 21 czerwiec 2019 10:40

Wisła Kraków ponownie przyjeżdża do naszego powiatu / w sobotę zagra na stadionie w Zembrzycach

Druga wizyta Wisły Kraków w naszym powiecie w przeciągu roku z pewnością ponownie przyciągnie rzeszę fanów piłki nożnej. Cel sobotniego spotkania (początek godz. 11) pomiędzy Wisłą i reprezentacją powiatu suskiego jest przy tym bardzo szczytny - pomoc dla OREW w Tarnawie Górnej. Mecz nie będzie biletowany, w zamian będzie można oddawać pieniążki do puszek wolontariuszy. W sobotę na boisku Garbarza zobaczymy również w akcji oldbojów krakowskiej Wisły w starciu z lokalnymi biznesmenami.

W środę o godzinie 18 reprezentacja powiatu suskiego odbyła pierwszy i zarazem ostatni trening przed sobotnim spotkaniem. Poniżej ostateczna kadra zawodników, którzy w sobotę zmierzą się z krakowską Wisłą. Trenerem powiatowej reprezentacji jest Zdzisław Janik, a selekcjonerem Janusz Suwada. Podczas środowego treningu na murawie stadionu Garbarza pojawił się Suwada i... - Oczywiście, nie miałem zamiaru mieszać się do składu i do ustawienia drużyny na ten mecz (śmiech). Powiedziałem, że koszulki na ten mecz ufundowała Wisła Kraków i będą mogli sobie je wziąć na pamiątkę. Zwróciłem uwagę, że bardzo ważna będzie ich forma sportowa - to ma być bardzo fajne widowisko, które zostanie w pamięci. Nie chciałbym jednak, żeby do tego spotkania niektórzy podeszli zbyt "ambitnie", wszystko ma być fair-play - mówi Suwada.

Jak prezentuje się skład powiatowej reprezentacji. Są w niej zawodnicy: Garbarza Zembrzyce, Tempo Białka, Halniaka Maków Podhalański, Babiej Góry Sucha Beskidzka czy Błyskawicy Marcówki (Bartłomiej Bruzda, Marcin Koper. Paweł Mentel, Krzysztof Bryła, Jakub Talaga, Dawid Sobański, Paweł Marek, Łukasz Kryjak, Adisa Monsuru, Kamil Kwaśniewski, Piotr Pacyga, Paweł Paczka, Mariusz Kania, Szymon Bobek, Adrian Elżbieciak, Kacper DurdaPatryk Wróbel, Jakub Burzyński, Maciej Furman, Szymon Żaczek). - Pierwotnym pomysłem był sparing Wisły Kraków z inną drużyną na boisku w Zembrzycach. Kiedy po rozmowach z kierownikiem Wisły Jarosławem Krzoską oraz trenerem Maciejem Stolarczykiem okazało się, że Wisła chce w pierwszym spotkaniu w ramach przygotowań do sezonu zagrać luźny mecz z zespołem z niższej klasy rozgrywkowej, to zaczął kształtować się pomysł takiego sparingu z reprezentacją naszego powiatu. Przy powołaniach kierowałem się dwoma rzeczami - stroną sportową, ale też i tym, żeby wraz za tymi zawodnikami na trybunach pojawiły się ich rodziny, znajomi, co tylko będzie z korzyścią dla OREW w Tarnawie Górnej. To właśnie pomoc niepełnosprawnym poprzez zakup biletów cegiełek czy też podczas licytacji jest najważniejsza - dodaje Janusz Suwada.

"Ważna sprawa, rozbuduj OREW Tarnawa” to hasło kampanii, która ma na celu zebranie funduszy na rozbudowę specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Tarnawie Górnej. W ramach akcji planowane jest wiele przedsięwzięć mających pomóc w osiągnięciu tego celu. Jednym z nich jest charytatywny mecz, w który zaangażowała się drużyna Wisły Kraków. 

- Marzenie się spełniło. Wisła Kraków przyjedzie do Zembrzyc. Nie byłoby to możliwe bez Łukasza Burligi, który "przetarł drogę". Bardzo się cieszę, że do Wisły dołączył również Michał Mak, z którym znam się od bardzo dawna. Utrzymuję z nim oraz Mateuszem kontakt praktycznie cały czas. Byłem zaproszony na fetę do domu w Suchej Beskidzkiej z okazji podpisania kontraktu przez Michała. Jestem pełen podziwu, jak bracia trzymają się razem, jak świetnie wyglądają ich relacje z siostrami. Kibicuję im cały czas - dodał Suwada.

W sobotę na boisku w Zembrzycach zobaczymy również w akcji oldbojów Wisły Kraków (mecz z lokalnymi biznesmenami o godz. 15:). Niewykluczone, że w ich składzie pojawi się Maciej Stolarczyk. - Jest taki plan, żeby Maciek wraz z kierownikiem Krzoską pojechali do Warki (w sobotę Wisła zaczyna tam przedsezonowe zgrupowanie) samochodem po meczu oldbojów. W składzie starszej drużny Wisły zobaczymy Arkadiusza Głowackiego. Zaproszenia otrzymali Kazimierz Kmiecik, Dariusz Marzec, Marek Motyka, Mirosław Szymkowiak czy Łukasz Surma - wylicza Suwada.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  NA MECZ W SOBOTĘ DO ZEMBRZYC!

asdasdasdasdas
ShowMeble

TOP Strzelcy- futsal Amator

TOP Strzelcy- futsal PRO

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaWisła Kraków ponownie przyjeżdża do naszego powiatu / w sobotę zagra na stadionie w Zembrzycach