sobota, 22 czerwiec 2019 21:00

Od 0:2 do 4:3! Jordan Jordanów mistrzem A-klasy podhalańskiej

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 Jordan Jordanów wygrywa 4:3 ze Skalnymi Zaskale. Dzięki tej wygranej Jordan wygrywa rozgrywki A-klasy podhalańskiej, chociaż i w przypadku ewentualnej przegranej również byłby mistrzem. Wszystko dlatego, ze Czarni Czarny Dunajec przegrali swój mecz w Tylmanowej. - Nie interesował nas mecz Czarnych, patrzyliśmy tylko na siebie. Nie było łatwo, to był horror, ale dla nas zwycięski - powiedział trener Jordana, Jakub Jeziorski.

Po 40 minutach niewiele wskazywało na to, że goście mogą wyjechać z Zaskale z trzema punktami. Niewiele wskazywało choćby na jednopunktową zdobycz, gdyż to gospodarze prowadzili i to 2:0. Kontaktową bramkę zdobył Szymon Jochymek, który wykorzystał dośrodkowanie Grzegorza Ferka i strzałem z pierwszej piłki z 15 metrów pokonał bramkarza Skalnych.

Jordan podkręcił tempo po przerwie - do remisu doprowadził Ferek (asystę zanotował Szymon Wróbel). Jordan dążył do zdobycia trzeciego gola, a tymczasem to Skalni wpisują się na listę strzelców. Jordan wraca do gry po skutecznie wykonanym rzucie karnym podyktowanym za faul na Wróblu. Jedenastkę wykorzystał Karol Pietrzak. Gola na wagę trzech punktów zdobywa Wróbel, który z kilku metrów pokonuje bramkarza Skalnych. Gospodarze za chwilę stanęli przed idealną okazją do ponownego wyjścia na prowadzenie, ale świetna interwencja Pietrzaka zażegnuje niebezpieczeństwo.

Wynik 4:3 brzmi iście hokejowo, ale jak się okazuje - mógł być o wiele, wiele wyższy. Paweł Romaniak trafia w poprzeczkę i nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jochymek w sytuacji jeden na jednego decyduje się jeszcze na podanie zamiast strzelać na bramkę. W 90 minucie Sebastian Szklany nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

- To był trudny mecz, ale uważam, że zwycięstwo odnieśliśmy zasłużenie. Nie pierwszy raz wygrywamy dzięki temu, że mamy długą ławkę rezerwowych, a do tego potrafimy zabiegać przeciwnika - podsumowuje Jeziorski.

- Lidera mamy i za nic go nie oddamy - śpiewali po czwartkowym meczu z Zawratem Bukowina Tatrzańska zawodnicy z Jordanowa. I mieli rację.

Skalni Zaskale - Jordan Jordanów 3:4 (2:1)

Gole dla Jordana: Jochymek, Ferek, Pietrzak (k.), Wróbel.

Skład Jordana: Teper - Pietrzak, Ryś, Kołodziejczyk (46' Szklany), F. Tyrpa, Jochymek, Wróbel, Kulak (46' Hanusiak), Madziała (85' Samek), Romaniak (90' Kalemba), Ferek.

zapowiedŹ -Futsal Amator

HomeSportPiłka nożnaOd 0:2 do 4:3! Jordan Jordanów mistrzem A-klasy podhalańskiej