Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 lipiec 2019 18:11

Babia Góra przed sezonem, czyli zrzutka w internecie i transferowe hity

W MKS Babia Góra Sucha Beskidzka narzekać na nudę nie sposób. Cały poprzedni sezon to pompowanie balonu oczekiwań związanego z promocją do ligi okręgowej. Balon pozostał cały, a suska drużyna awansowała. Tuż po nim w bardzo krótkim czasie nastąpiły kolejne znaczące posunięcia w suskim klubie. 

Po zakończeniu sezonu odbyły się wybory do zarządu - zmian nastąpiło wiele, z poprzedniego rozdania zostało tylko trzech członków w tym prezes Mariusz Korczak oraz Wojciech Lichosyt i Rafał Stachoń. Oprócz nich w zarządzie suskiego klubu znaleźli się: Tomasz Semik, Kamil Talaga, Adrian Chorąży, Zbigniew Smolik. Celem numer jeden było utrzymanie składu drużyny na nowy sezon. Na razie okazuje się, że w tym temacie suski klub jest i to na plusie.

W poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia w Babiej Górze grali Gabriel Janiczak i Grzegorz Talaga. I z pewnością śmiało można nazwać ich jednymi z architektów awansu do okręgówki. Jak udało się nam ustalić, Grzegorz Talaga został definitywnie wykupiony z Żurawia Krzeszów. Janiczak również w przyszłym sezonie ma występować w suskim klubie. Nie jest za to jeszcze znana przyszłość Jakuba Talagi, który w sezonie 2018/2019 grał w Babiej Górze na zasadzie wypożyczenia z Garbarza Zembrzyce.

Jednym z transferowych priorytetów Babiej Góry (w sumie to wszystkich drużyn w okolicy) było pozyskanie napastnika. W kręgu zainteresowania Babiej Góry znalazł się m.in. Bartłomiej Iciek z Jałowca Stryszawa, ale ostatecznie linię napadu beniaminka wzmocni wychowanek Babiej Góry Maciej Stróżak. 26-latek w poprzednim sezonie występował w IV-ligowym LKS Czaniec, z którym wygrał ligę (Stróżak zdobył 8 goli), lecz w barażu o awans do III-ligi klub Stróżaka musiał uznać wyższość Polonii Bytom (zadecydował stosunek goli w dwumeczu. 2:2 w Czańcu i 0:0 w Bytomiu, Stróżak grał w obu spotkaniach po 90 minut). W sezonie 2017/2018 Stróżak występował w III-ligowej Wiśle Sandomierz, dla której zdobył aż 21 goli. Wcześniej Stróżak występował w Beskidzie Andrychów j Sole Oświęcim - w III i IV-lidze, gdzie spotkał min. Kmiecika, Grzegorza Talagę oraz Kamila Talagę. W Beskidzie Andrychów Stróżak grał pod wodzą aktualnego trenera Tempo Białka, Krzysztofa Wądrzyka i to właśnie on postanowił przesunąć go z linii pomocy do ataku.

Temat wzmocnień nie jest zamknięty, a co do nazwisk na razie nic nie mogę powiedzieć - mówi Kamil Talaga, który teraz w Babiej Górze odpowiada za kontakt z mediami.

Babia Góra nowy sezon zainauguruje 10 sierpnia spotkaniem na własnym stadionie z Arką Babice (terminarz Babiej Góry oraz pozostałych drużyn z naszego powiatu w lidze okręgowej można znaleźć tutaj). Na razie suszanie przygotowują się do nowego sezonu - w sobotę o godzinie 11 rozegrają w Suchej Beskidzkiej sparing z Narożem Juszczyn.

Tymczasem w internecie od 3 dni trwa zbiórka pieniędzy na działalność suskiego klubu - w pierwszej kolejności na działalność zespołu seniorów w rundzie jesiennej sezonu 19/20 oraz dla młodszych grup ( klub szczegółowo rozliczy się z tego, na co przeznaczył zebrane pieniądze - czytamy na stronie, gdzie można wpłacać pieniądze). Zbiórka, która otrzymała błogosławieństwo zarządu klubu, odbywa się pod hasłem (klikając w link obok można się przenieść na stronę zbiórki) KIBICE DLA - MKS BABIA GÓRA SUCHA BESKIDZKA - POMOC W ROZWOJU I DZIAŁALNOŚCI KLUBU. To ewenement w skali naszego powiatu. Celem jest zebranie 30 tysięcy złotych (zbiórka ma potrwać do połowy sierpnia) - po zaledwie 3 dniach od jej założenia udało się już zebrać ponad 4,5 tysiące złotych.

 

asdasdasdasdas