Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 31 lipiec 2019 21:50

BCS Zawoja skazane na walkę o utrzymanie?

Bez czterech podstawowych, kluczowych w minionych rozgrywkach, zawodników będzie musiał radzić sobie BCS Zawoja w nowych rozgrywkach A-klasy. Piotr Bach wrócił do Halniaka Maków Podhalański, Szymon Pena przeszedł do Tempo Białka, a po tym, jak Krzysztof Jodłowiec przestał być grającym trenerem, w jego ślady - piłkarskie oczywiście - poszedł i jego brat Grzegorz. Podstawowy obrońca, pomocnik i dwóch ofensywnych zawodników - pod względem piłkarskim wesoło na pewno w Zawoi nie jest. - Wiedziałem, na co się piszę, bo taki plan został nakreślony przez prezesa Łukasza Stopkę. Odmładzamy skład, stawiamy przede wszystkim na swoich zawodników - mówi Jacek Kudzia, nowy trener BCS Zawoja.

Kiedy Jacek Kudzia żegna się z jakimś klubem z okolicy, to można być pewnym, że niebawem wyląduje w następnym. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jego praca jest doceniana przez kolejnych prezesów. - Cieszy mnie to, chociaż okoliczności odejścia z drużyn z naszego powiatu są różne. Czasami prezesi chcą wynik tu i teraz, czasem wykazują się większą cierpliwością. Statystycznie robiłem wraz z zespołem awans w przeciągu dwóch, trzech lat. Wracając do objęcia posady w Zawoi, to już następnego dnia po decyzji o odejściu z Naroża otrzymałem telefon od prezesa Zawoi - mówi Kudzia.

Przed nim z pewnością jedno z najtrudniejszych z dotychczasowych zadań. - Budujemy drużynę w oparciu o młodych zawodników. Za nami dwa tygodnie przygotowań i mogę po tym okresie czasu powiedzieć, że już wcześniej słyszałem, że młodzież z Zawoi jest bardzo utalentowana, lecz zobaczyłem to na własne oczy. Młodzież na pewno można zapisać na ogromny plus. Wiem jednak, jak wygląda A-klasa i może nam tego doświadczenia w niektórych momentach zabraknąć. Naszą perspektywą będzie walka o utrzymanie - dodaje Kudzia.

Oprócz czterech wymienionych na wstępie zawodników, możliwe są kolejne ubytki. - Są pewne niewiadome, bo mamy okres wakacyjny. Czekam jeszcze na kilka doświadczonych zawodników ze starej gwardii, chociaż wiem, że z ich trenowaniem już w poprzednich sezonach bywało różnie z powodu obowiązków zawodowych. Tego nie przeskoczymy - dodaje.

Czy zatem ponownie w barwach kolejnej drużyny zobaczymy Jacka Kudzię na boisku? - Chciałbym tego jak najczęściej unikać, chociaż jestem nastawiony również na to, że będę musiał czasem pojawiać się na boisku. Nie jest łatwo być grającym trenerem, gdy się ma występować w obronie, z tego powodu lepiej ma np. Grzesiek Kmiecik w Babiej Górze, który jest napastnikiem - wyjaśnia.

BCS Zawoja ma za sobą dwa sparingi -wygrał z Koroną Skawinki 3:2 i przegrał z Halniakiem Maków Podhalański 1:3. W weekend BCS zagra z Jałowcem Stryszawa.

- Jestem mimo wszystko optymistycznie nastawiony, bo zawojska młodzież spisuje się naprawdę dobrze. Przerwa między sezonami jest krótka i z pewnością będziemy potrzebowali czasu, żeby zestawić optymalny skład - podsumował Jacek Kudzia.

asdasdasdasdas

TOP Strzelcy- futsal Amator

TOP Strzelcy- futsal PRO

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaBCS Zawoja skazane na walkę o utrzymanie?