Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 21 wrzesień 2019 18:36

Napisane przez

Pięć punktów - taką przewagę nad drugim w tabeli zespołem KS Chełmek ma po ośmiu kolejkach Tempo Białka. W sobotę doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch najlepszych na chwilę obecną drużyn w tej lidze - górą byli gospodarze, którzy po bramkach Łukasza Rupy z karnego oraz Eryka Wróblewskiego w doliczonym już czasie gry zwyciężyli 2:0. - Nie zabraniam nikomu patrzeć w tabelę, ale powtarzam, żebyśmy skupiali się na sobie - powiedział trener Tempo Krzysztof Wądrzyk. Powody do zadowolenia mają po tej kolejce również w Suchej Beskidzkiej, gdzie Babia Góra wygrała z niepokonaną do dziś Brzeziną Osiek 2:1. Man of the match wędruje do Grzegorza Kmiecika, który zanotował asystę (taką a'la Zlatan Ibrahimović) przy trafieniu Macieja Stróżaka, a w drugiej połowie sam wpisał się na listę strzelców po podaniu od Gabriela Janiczaka. To był zdecydowanie najlepszy mecz w wykonaniu Babiej Góry w tym sezonie. Cieszyć się po sobotnim meczu mogą również w Zembrzycach, gdzie Garbarz pokonał Nadwiślanina Gromiec 2:0. Awizowaliśmy ten mecz jako pojedynek dwóch snajperów wyborowych - Damiana Kowalczyka i Mateusza Zejmy, a tymczasem gole zdobywali inny. Na 1:0 Jonasz Burliga, na 2:0 Ismalia Balogun z rzutu karnego po faulu podyktowanym na Ismali Balogunie. Tylko Halniak Maków Podhalański spośród powiatowych reprezentantów w tej lidze nie dopisuje do swojego dorobku nic po tej serii spotkań - makowianie przegrali na wyjeździe z Arką Babice 2:1, chociaż do przerwy to oni prowadzili po bramce z rzutu wolnego Przemysława Gałuszki.. Sporego kalibru niespodzianka w Paszkówce, gdzie Dąb zremisował z Narożem Juszczyn. Gospodarze prowadzili do przerwy po fatalnej pomyłce bramkarza Naroża, po przerwie do wyrównania doprowadził Rafał Drobny wykorzystując dośrodkowanie swojego brata bliźniaka Marcina. Za posiadanie piłki punktów specjalnych nie przyznają, więc Naroże wraca z Paszkówki tylko z punktem. Remisem 2:2 zakończył się mecz Błyskawicy Marcówki ze Skawą Wadowice. Srogą lekcję od wicelidera z Inwałdu odebrała BCS Zawoja - 0:7 to nowy numer kierunkowy do Zawoi po sobotnim meczu. Sporo sytuacji stworzyły sobie drużyny Huraganu Skawica i Leńcz, lecz goli kibice nie oglądali. Ucierpiały tylko konstrukcje bramki - dwukrotnie w słupek trafiali zawodnicy Huraganu, słupek i poprzeczkę ostemplowali piłkarze z Leńcz. - To był dobry mecz, a Leńcze to najlepszy rywal, z jakim do tej pory graliśmy - podsumował Krzysztof Kudzia. Gole były za to w meczach KS Bystra z Żarkiem Stronie i Strzelca Budzów z Jubilatem Izdebnik. W Bystrej kibice oglądali ich aż dziesięć, z czego aż osiem dla gospodarzy. Patryk Bala i Kamil Urbański zdobyli po trzy gole - wow! 2:1 to z kolei wynik Strzelca w Izdebniku. Na plus oczywiście.

IV-LIGA MAŁOPOLSKA ZACHÓD:

Ladies Tempo Białka - Zielonka Wrząsowice 5:2 (2:0)

Gole dla Ladies: Dyrda (trzy), Skowron, Szpak.

Skład Ladies: Kutek - Pułczyńska, Skowron, Kaczmarczyk (47’ Murzyn), Basiura, Szpak, Skowron, Dyrda, Frydel (80’ Zguda), Frolik (80’ Chorąży W), Rzepka.

Tabela nie kłamie

- Dla rywala to był mecz rundy, dla nas kolejny mecz, po którym wiadomo, że kolejek do zakończenia sezonu jest o jedną mniej. Mieliśmy świadomość tego, jak ważne to było gatunkowo spotkanie, ale liga nie jest na finiszu, do jej zakończenia jeszcze daleko. Pokora, pokora, pokora... Nie zabraniam nikomu analizowania tabeli, nie uciekniemy i nie uciekamy od tego, lecz najważniejszą rzeczą jest to, żeby być skupionym tylko na sobie - przyznał Krzysztof Wądrzyk.

Rzeczywiście trudno jest powiedzieć, że sezon się skończył, a mistrza okręgówki poznaliśmy już we wrześniu. Faktem jednak jest, że Tempo Białka w sobotę wygrało z KS Chełmek 2:0 i ma już nad drugą w tabeli drużyną przewagę pięciu punktów. Nad trzecią Niwą przewaga ta jest o jedno oczko większa.

W 20. minucie akcję zainicjował Adam Frączek, który podał do Bartłomieja Pająka. Futbolówkę za chwilę miał już przy nodze Michał Puzik i zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Patryka Żołneczko. Bramkarz Chełmka sparował piłkę pod nogi Pająka, a ten po chwili został sfaulowany w polu karnym. Sędzia Jakub Kita podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Rupa.

Mecz mógł zamknąć Krzysztof Bryła, który jeszcze w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę. Goście? Dwukrotnie w tej części gry zagrozili bramce Tempo, lecz na posterunku był Marcin Koper.

Po przerwie Chełmek zagrał nieco odważniej, ale zagrożenia pod bramką gospodarzy wielkiego z tego powodu nie było. Raz Koper dobrze interweniował po uderzenie głową jednego z zawodników gości, innym razem zakotłowało się w polu karnym białczan, lecz obrona Tempo sytuację szybko wyjaśniła. Wraz z upływem minut goście zaczęli grać coraz prościej, czyli długimi piłkami. Nie od dziś wiadomo, że taka taktyka w meczu z Tempo się nie sprawdza.

Gospodarze przycisnęli w końcówce. Najpierw Puzik trafił w słupek, a w jednej z ostatnich akcji Michał Bisaga zagrał głową do Eryka Wróblewskiego, ten na pełnej szybkości minął dwóch zawodników Chełmka i ustalił wynik na 2:0. - Gol Eryka był przedniej urody. Cieszy mnie, że to właśnie on wpisał się na listę strzelców pamiętając, że w poprzednim sezonie sporo meczów opuścił z powodu urazów. Niech łapie rytm i udowadnia swój talent, który bez dwóch zdań posiada - podsumował Wądrzyk.

Tempo Białka - KS Chełmek 2:0 (1:0)

Gole dla Tempo: Rupa (k.), Wróblewski.

Tempo: Koper - Mentel, Bryła Gruca, Ł. Balcer (65' Bisaga), Frączek, Rupa (88' Wróblewski), Młynarczyk (76' Zawada), M. Balcer (76' Ficek), Puzik (90' Pena), Pająk.

Chełmek: Żołneczko - Kaleta, Chylaszek, Kantek, Nędza, Stankiewicz, Pędrys, Kustra, Wykręt, Majka, Hankus.

Jest, kurczak, jest!

Takimi słowami Grzegorz Kmiecik podsumował wygrany przez Babią Górę mecz z Brzeziną Osiek 2:0. Dobra, nie do końca takimi bo zamiast słowa kurczak użył tego o wiele bardziej podobnego do kura, lecz chodzi w tym wszystkim o jedno. O emocje jakie ten mecz Kmiecikowi i nie tylko przyniósł. Po dwóch porażkach z czołowymi ligowymi drużynami czyli z Tempo Białka i KS Chełmek okazało się, że suska drużyna potrafi. Potrafi wygrać z zespołem z czuba, który własnie na stadionie przy ulicy Mickiewicza może po raz pierwszy ulec w sezonie, potrafi przy tym strzelić mu dwa gole (a powinna zdecydowanie więcej). Babia Góra rozgrywa przy tym najlepszą partię w sezonie. WIĘCEJ O MECZU ZNAJDZIESZ TUTAJ

Babia Góra Sucha Beskidzka - Brzezina Osiek 2:1 (1:1)

Gole dla Babiej Góry: Stróżak, Kmiecik.

Gol dla Brzeziny: Szczepaniak.

Babia Góra: Loranc - P. Burliga, Talaga, Chrząszcz (75' Żaczek), Żmuda, Mika (87' Rzepka), Kociołek, Dyduch, Janiczak (83' Wójtowicz), Stróżak (67' K. Burliga), Kmiecik (90' Porębski).

Brzezina: Kulczyk - Majcherek, Nalepa, Bernaś, Szczepaniak, Dziubek (78' Frej), Zaręba, Antecki, Juras (65' Dąba), Magiera, Gros.

Mocni u siebie

Sześć drużyn po ośmiu kolejkach ligi okręgowej może poszczycić się tym, że na własnym stadionie nie przegrywają. Wśród tej szóstki znajduje się Garbarz Zembrzyce (pozostali to: Tempo Białka, KS Chełmek, Victoria Jaworzno Brzezina Osiek i Nadwiślanin Gromiec). W sobotnie popołudnie podopieczni Zdzisława Janika pokonali Nadwiślanina z Gromca 2:0. Zapowiadaliśmy ten mecz jako pojedynek strzelców wyborowych - Damiana Kowalczyka oraz Mateusza Zejmy. Tymczasem gole zdobywali w tym spotkaniu inni: Jonasz Burliga i Ismalia Balogun.

Burliga wykorzystał prostopadłe podanie od Dawida Sobańskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem z Gromca. Taki wynik utrzymał się do przerwy, chociaż okazji do jego zmiany były co najmniej dwa. Po stronie Garbarza Kowalczyk przegrał pojedynek z golkiperem Nadwiślanina, po stronie gości dwukrotnie w odstępie pół minuty piłka lądowała na poprzeczce.

Na 2:0 wynik ustalił Balogun, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Od tego momentu Nadwiślanin miał trochę więcej z gry, częściej operował piłką, ale Klaudisz Pyka był raczej bezrobotny.

Wygrana z Nadwiślaninem spowodowała awans Garbarza na piąte miejsce w tabeli.

Garbarz Zembrzyce - Nadwiślanin Gromiec 2:0 (1:0)

Gole dla Garbarza: Burliga, Balogun (k.)

Skład Garbarza: Pyka - Sapoń, Żurek, Marek, Burliga (70' Boczkaja), Balogun, Elżbieciak, Sobański (80' Sani), Stachnik, Kowalczyk (75' Targosz), Kwaśniewski (69' Monsuru).

Zaczęło się dobrze...

Kiedy Przemysław Gałuszka otworzył wynik w spotkaniu Halniaka Maków Podhalański z Arką Babice wydawało się, że może i kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopiszą zawodnicy Halniaka. Tylko wydawało się - po przerwie gospodarze wykorzystali dwa błędy obrony makowian i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Arka Babice - Halniak Maków Podhalański 2:1 (0:1)

Gol dla Halniaka: Gołuszka.

Skład Halniaka: Pająk - Popowicz, Furman (Bach), Krauz, Sarnicki, Kania, Bobek, Gałuszka, Wójtowicz (Czubin), Piskorz, Piątek (Przybylak).

Wypunktowani

- Nie był to mecz, w którym drużyny stworzyłby sobie wiele okazji do zdobycia gola. To było twarde spotkanie, w którym trwała walka o środek pola (siedem żółtych kartek - przyp. red.). Przegraliśmy, bo rywal nas wypunktował - podsumował wizytę w Czarnej Górze trener Jordana Jakub Jeziorski.

To właśnie goście stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola, lecz w dobrej sytuacji pomylił się Gaweł Tyrpa. W 6. minucie po ładnej akcji Tomasza Suma zmusił do kapitulacji Marcin Sarna.

Podobnie jak pierwszą połowę, także i drugą od mocnego akcentu mogli otworzyć zawodnicy z Jordanowa. Świetnej okazji nie wykorzystał jednak Grzegorz Ferek. Na dziesięć minut przed zakończeniem meczu szczęście uśmiechnęło się do gości - w zamieszaniu podbramkowym bramkarza Granitu pokonał Szymon Wróbel.

180 sekund później gospodarze znowu byli na prowadzenie - ponownie do bramki Jordana trafił Marcin Sarna. Goście pomyśleli wóz albo przewóz i zagrali trzema zawodnikami w obronie, wzmacniając tym samym linię ofensywną. W 98! minucie to jednak goście zadali decydujący cios zdobywając bramkę na 3:1 - mecz zamknął Maciej Lichacz.

Granit Czarna Góra - Jordan Jordanów 3:1 (1:0)

Gole dla Granitu: M. Sarna (dwa), Lichacz.

Gol dla Jordana: Wróbel.

Granit: Pluciński (65' J. Gogola) - P. Sarna, K. Kiernoziak, Dzierżęga, Milon, Sz. Kiernoziak, Waksmański, Gryglak, K. Sarna, M. Sarna, M. Lichacz.

Jordan: Sum - A. Wójtowicz (67' Samek), Ryś, Hodana (46' Kowalcze), Szklany, Jochymek, Wróbel, G. Tyrpa, Ferek, Hanusiak (80' Kulak), Madziała (85; Pietrzak).

A-KLASA:

Dąb Paszkówka - Naroże Juszczyn 1:1 (1:0)

Gol dla Naroża: R. Drobny.

Skład Naroża: Kotlarz - Bibro, Wróbel, R. Drobny, Gąstała, Masłowski, Kuszyk, Antolak, Świder, M. Drobny, Kwiatek.

Błyskawica Marcówka - Skawa Wadowice 2:2 (2:2)

Gole dla Błyskawicy: Klimasara, K. Rak.

Huragan Inwałd - BCS Zawoja 7:0 (6:0)

Korona Skawinki - Żuraw Krzeszów 0:6 (0:1)

Gole dla Żurawia: Sałapatek (dwa), Mika, Targosz, Bańdura, B. Targosz, Bielarz.

Nadwiślanka Brzeźnica - Jałowiec Stryszawa 3:2 (1:0)

Multum szans, goli zero

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Huraganu Skawica z Leńczami. Zgodnie z zapowiedziami, trener Krzysztof Kudzia nie miał tym razem komfortu z zestawieniem składu, ale... - Mogę się tylko cieszyć, że Sławek Kawulak, Krzysiek Marek czy Marek Pacyga, chociaż już na co dzień z nami nie trenują, to jednak zawsze są w gotowości, gdy trzeba nam pomóc - przyznał Kudzia.

Kawulak zagrał przez godzinę, Marek pojawił się na murawie na ostatnie minuty spotkania, który zdaniem trenera Kudzi, był najtrudniejszym z dotychczasowych Huraganu.

Goście ruszyli od pierwszych minut do ataku i to do nich należał ten fragment gry. Wraz z upływem minut mecz się wyrównywał i to gospodarze z pewnością byli bliżsi zdobycia pierwszego gola. Po podaniu od Przemysława Ogorzałka sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Bartłomiej Pacyga. Następnie piłka po uderzeniu z dystansu Ogorzałka została sparowana przez Marcina Majcherczyka na słupek. Nie zadziałało w przypadku Huraganu powiedzenie "do trzech razy sztuka", bo kolejnej okazji nie zamienił na gola Marcin Wojtyczko.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowie Majcherczykowi ponownie przyszedł w sukurs słupek po strzale Sławomira Pacygi. Minimalnie niecelnie obok bramki przymierzył Wojtyczko, a Michał Pacyga, śmiało można powiedzieć, że w swoim stylu, zakręcił obrońcami rywala i... ciach. Napastnik Huraganu pada na murawę, gwizdek sędziego miliczy.

W ostatnim kwadransie szturm na bramkę Huraganu przeprowadzili zawodnicy gości - poprzeczka i słupek ratowała jednak gospodarzy.

Szybki, żwawy mecz, ale bez tego, co w futbolu najważniejsze.

Huragan Skawica - LKS Leńcze 0:0

Huragan: Malik - Kawulak (65' Dyrcz), T. Pacyga, Żywczak, Fujak (82' Marek), S. Pacyga, Ogorzałek, Matyja (55' Zemlik), Wojtyczko, M. Pacyga, B. Pacyga (70' Szafraniec).

Leńcze: Majcherczyk- M'bodj, Kołodziej, Gajewski- Żak(87' T. Oleś), Camara, S. Gębala (69' Zabawa), Płaczek(60' Chrzanowski), D. Oleś, D. Gębala, Brózda.

KS Bystra - Żarek Stronie 8:2 (3:2)

Gole dla Bystrej: K. Urbański, Bala ( obaj po trzy gole), Sroka, J. Kaczmarczyk.

Skład Bystrej: Wróbel (46' Pustuła) - P.Urbański, Ptaś, Wnętrzak, Mikołajczyk, Sroka, Różycki (70' J. Kaczmarczyk), Szewczyk, K. Urbański, Błachut (80' Hyciek), Bala.

Strzelec solidny

Tylko przez 12 minut pachniało sensacją w spotkaniu Jubilata Izdebnik ze Strzelecem Budzów. W 2. minucie błąd Mateusza Lenika wykorzystał Adam Turek. 12 minut później wszystko zaczęło wracać do normy, bo mecz lidera tabeli z ostatnią drużyną miał tylko jednego faworyta. Do wyrównania doprowadził Dominik Sergiel, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Patryka Burligę pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z kilku metrów.

Jubilat mógł szybko odpowiedzieć, lecz Lenik sparował piłkę na słupek po uderzeniu jednego z miejscowych. Tymczasem Strzelec ukąsił po raz drugi - po dośrodkowaniu z kolejnego stałego fragmentu gry Patryk Wrzodek naciska zawodnika z Izdebnika, a ten skierowuje piłkę do własnej bramki (chociaż w meczowym protokole gola zapisano zawodnikowi Strzelca.

Po przerwie mecz nadal toczony był w całkiem niezłym tempie, a obie drużyny miały okazje do zdobycia kolejnych bramek. Najlepszą miał Jubilat, ale Lenik tym razem sparował piłkę na poprzeczkę.

W meczu dwóch drużyn z różnych biegunów w tabeli lepszy Strzelec.

Jubilat Izdebnik - Strzelec Budzów 1:2 (1:2)

Gol dla Jubiata: Turek.

Gole dla Strzelca: Sergiel, Wrzodek.

Skład Strzelca: Lenik - Jurkowski, Korczak, Marek Daniel, Sergiel, Wrzodek, Gałuszka (84' Świątek), J. Parszywka (60' Lasek), K. Parszywka, K. Burliga, P. Burliga.

Powinien częściej rezygnować...

To oczywiście żart, ale faktem jest, że na pożegnanie przygody Jakuba Nosala w roli trenera seniorów Tarnawianki Tarnawy byli już jego podopieczni wygrali z Dębem Sidzina 3:1.

Już w 5. minucie po faulu na Bartłomieju Burym sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Łukasz Sitarz. Po kwadransie gry, za sprawą trafienia Mariusza Lipy, był już remis. Do końca pierwszej połowy obie drużyny miały swoje okazje i to całkiem niezłe do zmiany rezultatu, lecz 1:1 się utrzymało.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę dla Tarnawianki zdobył ten, który na murawie pojawił się w przerwie. Artur Elżbieciak wykorzystał dośrodkowanie od Józefa Łuczaka i strzałem głową pokonał Mateusza Salę. W 80 minucie Grzegorz Rybak ustalił wynik spotkania po pięknym, potężnym uderzeniu z woleja.

Po dwóch latach pracy kończy się moja przygoda z Tarnawą. Dziękuję za czas, który tam spędziłem, lecz na pewnym etapie trzeba coś zmienić, żeby coś drgnęło. Mam nadzieję, że teraz zespół ruszy i pójdzie do przodu. Powodzenia chłopaki - podsumował pracę w zespole seniorów Nosal. Jego następcą ma zostać Piotr Żmudka.

Tarnawianka Tarnawa Dąb Sidzina 3:1

Gole dla Tarnawianki: Ł. Sitarz (k.), Rybak, Elżbieciak.

Skład Tarnawianki: Talaga - Rybak, Ł. Sitarz, D. Sitarz, Pęczek, Kotlarczyk (65' Madej), Klimowski, Basiura, Gaździcki (80' Żurek), Łuczak, Bury (46' Elżbieciak).

Skawa Jaroszowice - Grom Grzechynia 5:0

Chełm Stryszów - Lachy Lachowice 2:3 (1:1)

Gole dla Lachów: Daniel Kachel (dwa), Pyrzyk.

zapowiedŹ -Futsal Amator

HomeSportPiłka nożnaPiłkarski weekend: Ten ósmy raz Tempo, Babia Góra solidna i zwycięska też, Garbarz punktuje rywala, multum okazji i zero goli w Skawicy.