Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 23 wrzesień 2019 19:01

Tempo Białka wygrywa, Ladies Tempo Białka również

Radość w sobotę, radość w niedzielę - ten weekend był szczególny dla kibiców Tempo Białka. Nie dość, że mogli oni zobaczyć na żywo w akcji na swoim stadionie dwie drużyny spod znaku Tempo, to jeszcze obie wygrały swoje spotkania. I obie umocniły się na pozycji lidera w swoich ligach.

W sumie taki stan trwa od czterech kolejek, kiedy to w rozgrywkach wystartowały Ladies Tempo Białka. Od początku rozgrywek seniorów na zwycięskim szlaku są zawodnicy Tempo, a od startu rozgrywek kobiecych piłkarki z Ladies też tylko wygrywają.

W niedzielę podopieczne Jarosława Gąstały zwyciężyły po raz czwarty w sezonie. Tym razem 5:2 pokonały Zielonki Wrząsowice. - Przed meczem miałem ból głowy, ponieważ przez tydzień frekwencja treningowa była słaba z powodów zdrowotnych. Pięć zawodniczek było przeziębionych. Ostatecznie wszystkie udało się postawić na nogi. Mecz jak zwykle rozpoczęliśmy bardzo ospale, apatycznie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale im dłużej się toczył mecz, tym lepiej się prezentowaliśmy. Najważniejsze, że po raz kolejny zainkasowaliśmy komplet punktów. Uważam, że całkowicie zasłużenie -  Gąstała.

W 28. minucie przechwyt zanotowała Anna Basiura, która podała piłkę do Angeliki Rzepki. Podanie od Rzepki wykorzystała Gabriela Szpak strzelać w długi róg bramkarki gości.

Piłkarki Zielonki jeszcze nie otrząsnęły po stracie tego gola, a już musiały po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Tym razem asystę notuje Oliwia Skowron, a do bramki trafia Dominika Dyrda. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 3:0. Z rzutu wolnego piłkę zagrała Szpak, przejęła ją Skworon i mocnym, płaskim uderzeniem w krótki róg z lewej nogi wpisała się na listę strzelczyń.

W 65. minucie Kamila Cichoń wykorzystała indywidualny błąd defensorki z Białki i pokonała Annę Ryś. Nie minęło sześć minut, a Ladies ponownie miały trzy bramkową przewagę. Po rzucie wolnym wykonanym przez Szpak mocnym i co najważniejsze dla Ladies skutecznym trafieniem popisała się Dyrda. Minutę później kolejny wielbłąd zawodniczki z Białki spowodował, że Cichoń znalazła się w dogodnej pozycji i po świetnym uderzeniu zdobyła swojego drugiego w tym meczu gola. Ostatniego dla siebie i Zielonki można dodać. Wynik na 5:2 ustaliła Dyrda kompletując tym samym hat-trick - bramkarka Zielonki nie utrzymała piłki w rękawicach po strzale z rzutu wolnego Skowron, a Dyrda popisała się celną dobitką.

Czetry mecze, cztery zwycięstwa - Ladies Tempo Białka in plus zaskakują wszystkich.

Ladies Tempo Białka - Zielonka Wrząsowice 5:2 (2:0)

Gole dla Ladies: Dyrda (trzy), Skowron, Szpak.

Skład Ladies: Kutek - Pułczyńska, Skowron, Kaczmarczyk (47’ Murzyn), Basiura, Szpak, Skowron, Dyrda, Frydel (80’ Zguda), Frolik (80’ Chorąży W), Rzepka.

8 Jedynka Krzeszowice 4 1 6 12 -6

- Dla rywala to był mecz rundy, dla nas kolejny mecz, po którym wiadomo, że kolejek do zakończenia sezonu jest o jedną mniej. Mieliśmy świadomość tego, jak ważne to było gatunkowo spotkanie, ale liga nie jest na finiszu, do jej zakończenia jeszcze daleko. Pokora, pokora, pokora... Nie zabraniam nikomu analizowania tabeli, nie uciekniemy i nie uciekamy od tego, lecz najważniejszą rzeczą jest to, żeby być skupionym tylko na sobie - przyznał Krzysztof Wądrzyk.

Rzeczywiście trudno jest powiedzieć, że sezon się skończył, a mistrza okręgówki poznaliśmy już we wrześniu. Faktem jednak jest, że Tempo Białka w sobotę wygrało z KS Chełmek 2:0 i ma już nad drugą w tabeli drużyną przewagę pięciu punktów. Nad trzecią Niwą przewaga ta jest o jedno oczko większa.

W 20. minucie akcję zainicjował Adam Frączek, który podał do Bartłomieja Pająka. Futbolówkę za chwilę miał już przy nodze Michał Puzik i zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Patryka Żołneczko. Bramkarz Chełmka sparował piłkę pod nogi Pająka, a ten po chwili został sfaulowany w polu karnym. Sędzia Jakub Kita podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Rupa.

Mecz mógł zamknąć Krzysztof Bryła, który jeszcze w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę. Goście? Dwukrotnie w tej części gry zagrozili bramce Tempo, lecz na posterunku był Marcin Koper.

Po przerwie Chełmek zagrał nieco odważniej, ale zagrożenia pod bramką gospodarzy wielkiego z tego powodu nie było. Raz Koper dobrze interweniował po uderzenie głową jednego z zawodników gości, innym razem zakotłowało się w polu karnym białczan, lecz obrona Tempo sytuację szybko wyjaśniła. Wraz z upływem minut goście zaczęli grać coraz prościej, czyli długimi piłkami. Nie od dziś wiadomo, że taka taktyka w meczu z Tempo się nie sprawdza.

Gospodarze przycisnęli w końcówce. Najpierw Puzik trafił w słupek, a w jednej z ostatnich akcji Michał Bisaga zagrał głową do Eryka Wróblewskiego, ten na pełnej szybkości minął dwóch zawodników Chełmka i ustalił wynik na 2:0. - Gol Eryka był przedniej urody. Cieszy mnie, że to właśnie on wpisał się na listę strzelców pamiętając, że w poprzednim sezonie sporo meczów opuścił z powodu urazów. Niech łapie rytm i udowadnia swój talent, który bez dwóch zdań posiada - podsumował Wądrzyk.

Tempo Białka - KS Chełmek 2:0 (1:0)

Gole dla Tempo: Rupa (k.), Wróblewski.

Tempo: Koper - Mentel, Bryła Gruca, Ł. Balcer (65' Bisaga), Frączek, Rupa (88' Wróblewski), Młynarczyk (76' Zawada), M. Balcer (76' Ficek), Puzik (90' Pena), Pająk.

Chełmek: Żołneczko - Kaleta, Chylaszek, Kantek, Nędza, Stankiewicz, Pędrys, Kustra, Wykręt, Majka, Hankus.