sobota, 19 październik 2019 17:28

Jordan Jordanów bez żadnych kompleksów rozpoczął mecz z wiceliderem tabeli LKS Słopnice. W pierwszych dziesięciu minutach podopieczni Jakuba Jeziorskiego stworzyli sobie trzy świetne okazje do zdobycia gola. Jak się to spotkanie zakończyło? Porażką 0:5 zawodników z Jordanowa. Zaczęliśmy od powiatowego jedynaka w podhalańskiej okręgówce, to zobaczmy jak powiatowy jedynak, ale w B-klasie podhalańskiej poradził sobie w sobotę. A poradził sobie bardzo dobrze - Unia Naprawa wygrywa na boisku wicelidera z Chabówki 3:2. Dwa gole zdobył Marcin Żegleń, jednego grający trener Unii Krzysztof Gacek. Unia notuje trzecią wygraną z rzędu! Pachniało niespodzianką do przerwy w Zembrzycach, gdzie Garbarz bezbramkowo remisował z zamykającą tabelę Sosnowianką Stanisław. W drugiej połowie w pewnym momencie był remis, ale bramkowy 1:1. Skończyło się na zgodnej z planem wygraną podopiecznych Zdzisława Janika 4:1. Dwie bramki zdobył wprowadzony od początku drugiej połowy Kamil Kwaśniewski, a po jednym trafieniu zanotowali Ismalia Balogun i Monsuru Adisa. Chyba tylko niepoprawny optymista kibic Naroża mógł przypuszczać po pierwsze połowie spotkania z Jałowcem Stryszawa, że gospodarze wygrają 4:0. Owszem, Naroże prowadziło do przerwy 1:0, ale to Jałowiec nadawał ton wydarzeniom na boisku, dwukrotnie słupek ratował gospodarzy od utraty gola. Po przerwie obraz gry zmienił się diametralnie, a na murawie istniała tylko jedna drużyna - Naroże. Dwa gole zdobył Marcina Kuszyk (+ jedna asysta), po jednym trafieniu dołożyli Marcina Drobny i Daniela Świder. Do Skawicy nie dojechała drużyna Żarka Stronie, więc gospodarze zagrali wewnętrzną gierkę. Do Bystrej dotarła za to Skawa Jaroszowice, lecz wróciła do domu tylko z dwoma golami bagażu i bez żadnego punktu. Bramki dla podopiecznych Marcina Wnętrzaka zdobyli Kamil Urbański i Szymon Sroka. Szybko zatem w Bystrej nastąpiła rehabilitacja po ubiegłotygodniowej porażce w derbach z Dębem Sidzina. Bez punktów z wyjazdu do Kleczy Dolnej wrócił Grom Grzechynia

V-LIGA OŚWIĘCIMSKA:

Garbarz Zembrzyce - Sosnowianka Stanisław 4:1 (0:0)

Gole dla Garbarza: Kwaśniewski (dwa), Balogun, Monsuru.

Gol dla Sosnowianki: Mamcarczyk.

Garbarz: Pyka - Burliga, Żurek, Marek, Elżbieciak, Targosz (69' Sapoń), Sobański, Abubakar (46' Stachnik), Balogun, Monsuru, Kowalczyk (46' Kwaśniewski).

Sosnowianka: Kołodziejczyk - Mamcarczyk, Wojtaszek, Konopka, Hachlowski, S. Szydłowski, Nowak (76' Kowalówka), Bosman, K. Szydłowski (64' Huss), Kozik, Michalec.

Do trzech razy sztuka

Po bramkach zdobytych przez Gabriela Janiczaka i Grzegorza Kmiecika, Babia Góra Sucha Beskidzka wygrywa z Halniakiem Maków Podhalański 2:0. To pierwsza derbowa wygrana suszan w tym sezonie po przegranych lokalnych wcześniej spotkaniach z Tempo Białka i Garbarzem Zembrzyce. Wygrana jednak w najbardziej z prestiżowych starć, bo nazwa Halniak o wiele bardziej elektryzuje w stolicy powiatu suskiego niż nazwy innych lokalnych rywali. WIĘCEJ O MECZU BABIA GÓRA - HALNIAK TUTAJ

Babia Góra Sucha Beskidzka - Halniak Maków Podhalański 2:0 (2:0)

Gole dla Babiej Góry: Janiczak, Kmiecik.

Czerwona kartka: Sarnicki (Halniak).

Babia Góra: Loranc - J. Talaga, P. Burliga, G. Talaga, Żaczek, Mika (78' M. Wójtowicz), Dyduch, K. Burliga (70' Kociołek), Stróżak (88' Szarlej), Janiczak (82' Żmuda), Kmiecik (65' Kubasiak).

Halniak: Pająk - Popowicz (87' Przybylak), Furman, Krauz, Sarnicki, Bobek, Burzyński (74' G. Wójtowicz), Piskorz, Piątek (55' Kania), Gałuszka, Bagnicki.

Gonili, dogonili

W 88. minucie gola kontaktowego dla Tempo zdobył Szymon Pena, a w 97 do bramki Nadwiślanina trafił Bartłomiej Pająk. Tempo Białka nie wygrało czterech kolejnych spotkań i ma cztery punkty straty do lidera z Chełmka.

- Przebyliśmy drogę z piekła do nieba i chociaż z tego powodu ten punkt musimy szanować. Zabrakło happy-endu w postaci trzeciej bramki, lecz jeszcze na dziesięć minut przed końcem meczu nie mieliśmy żadnego gola i żadnego punktu na koncie - mówi Krzysztof Wądrzyk, trener Tempo.

Pierwsza połowa była najsłabszą w wykonaniu białczan w tym sezonie. - Gdybyśmy grali na wyjeździe, to można by powiedzieć, że nie dojechaliśmy na mecz - dodał trener Tempo. W 11. minucie gola dla Nadwiślanina zdobył Łukasz Boratyński, a w 33 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Zejma. Dość powiedzieć, że gospodarze pierwszy celny strzał na bramkę gości oddali w 40 minucie, a uczynił to Eryk Wróblewski.

Na drugą połowę wyszło już inne Tempo - grające szybciej, bardziej zdecydowanie, dokładniej i co najważniejsze skuteczniej. Dwa gole wystarczyły do zdobycia punktu. Przy stanie 0:0 rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Łukasz Rupa - intencje strzelca wyczuł golkiper gości Łukasz Gielarowski. Dobrych szans dla gospodarzy nie wykorzystali Mateusz Balcer oraz Pająk.

- Po przerwie graliśmy tak, jakbym sobie tego zawsze życzył. Szkoda, że pierwszą połowę przespaliśmy - podsumował Krzysztof Wądrzyk.

Tempo Białka - Nadwiślanin Gromiec 2:2 (0:2)

Gole dla Tempo: Pena, Pająk.

Gole dla Nadwiślanina: Boratyński, Zejma.

Czerwona kartka: Likus (Nadwiślanin).

Skład Tempo: Koper - Zawada, Młynarczyk, Gruca, Ł. Balcer (60' Woźny), Ficek (70' Żak), Rupa, Wróblewski, M. Balcer, Bisaga (50' Pena), Pająk.

Zaczęli z wysokiego C...

... a skończyli w czarniej D. Jordan Jordanów po dziesięciu minutach mógł prowadzić różnicą trzech goli na boisku wicelidera w Słopnicach, ale koncertowo nie wykorzystał wyśmienitych okazji. Ostatecznie goście przegrali 0:5, a mogli jeszcze wyżej.

Będzie się działo i będą gole - tego mogą się spodziewać kibice czy to w Jordanowie, czy w miejscowości, do której akurat zawitał beniaminek z Jordanowa. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie.

Pierwszą akcję, po której goście mieli stuprocentową okazje rozpoczęła się od Sebastiana Szklanego. W końcowej jej fazie Szymon Wróbel przegrał rywalizację z Dawidem Możdżeniem. Odbita przez bramkarza gospodarzy piłka spadła tuż pod nogi Huberta Hanusiaka, a ten z odległości metra nie trafił do bramki. Kolejna sytuacja to dośrodkowanie Hanusiaka i minimalnie niecelny strzał głową Jarosława Madziały. "Trzeci" na papierze gol dla Jordana to centra Hanusiaka, którą strzałem z kilku metrów nie domyka Paweł Samek.

Sokół tymczasem pokazał gościom, jak to się robi. W 120 sekund wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, chociaż niestety nie bez udziału drużyny z Jordanowa. Katastrofalne, indywidualne błędy defensywy Jordana sprawiły, że dwa gole zdobył 18-letni zaledwie Dominik Jasica. Do przerwy Sokół mógł jeszcze dwukrotnie ukłuć Jordana i mecz definitywnie zakończyć.

Po kwadransie przerwy Jordan ponownie jako pierwszy zaatakował. Podobnie jak w pierwszej połowie, skuteczność zostawił jednak w szatni. Tym razem po podaniu od Madziały z kilku metrów pomylił się Wróbel.

Gdyby Jordan mógł skończyć mecz po sześćdziesięciu minutach, to zapewne by to uczynił. Właśnie wtedy rzut karny po faulu Szklanego na gola zamienił Patryk Nowak. Sokół poszedł za ciosem i podwyższył prowadzenie na 4:0. W doliczonym czasie gry gości dobił Dominik Pach.

Szansy na honorowe trafienie dla Jordana nie wykorzystali w końcówce Piotr Hanusiak i Wróbel. Co by to jednak dało? W sumie nic, a teraz dla zawodników z Jordanowa najważniejsze jest oczyszczenie głów i przygotowanie się do trzech szalenie ważnych meczów, w których marginesu pomyłki nie ma - chodzi o spotkania z Huraganem Waksmund (niedziela, Jordanów), wyjazd do Zalesia i kończący rundę jesienną mecz z Rupniowem (w Jordanowie).

Sokół Słopnice - Jordan Jordanów 5:0 (2:0)

Skład Jordana: Sum - Pietrzak, Ryś (70' Wójtowicz), Szklany, G. Tyrpa, Jochymek (70' Brzana), Samek, Ferek (62' Kulak), H. Hanusiak (84' P. Hanusiak), Wróbel, Madziała (75 Kowalcze).

Być skutecznym jak Naroże

Derbowy pojedynek Naroża Juszczyn z Jałowcem Stryszawa wygrała drużyna skuteczniejsza. Wynik 4:0 może być mylący - pierwsza połowa należała do Jałowca, lecz tylko, a może aż, zabrakło w niej gościom skuteczności. Przybysze ze Stryszawy potrafili w tej części gry tworzyć akcje, po których ręce same składały się do oklasków. Druga połowa to pełna dominacja zawodników z Juszczyna udokumentowana trzema golami. I tam również można było poklaskać, ale już podopiecznym Marcina Ferka. Przy okazji potwierdziło się to, że Naroże w tym sezonie zdecydowanie odżywa w drugich połowach. WIĘCEJ O MECZU NAROŻE-JAŁOWIEC TUTAJ

Naroże Juszczyn - Jałowiec Stryszawa 4:0 (1:0)

Gole dla Naroża: Kuszyk (dwa), M. Drobny, Świder.

Naroże: Białończyk - Gąstała, Wróbel, Baziński, Wójciak (68' K. Kaczmarczyk), Stawicki, Masłowski, Kuszyk, Antolak, Świder (79' J. Kaczmarczyk), M. Drobny (90' Kardaś).

Jałowiec: Steczek - Irzyk, Habowski (68' Steczek), Harańczyk, Polak, Brytan (68' Okrzesik), Górny, Janeczek, Mentel, Iciek, Głuszek.

Uwaga na Ćwiertnię!

- Zwracałem uwagę swoim podopiecznym na niebezpieczeństwo, jakie grozi ze strony Krzyśka Ćwiertni. Jak widać po tym, kto zdobył dwa gole, nieskutecznie - powiedział po spotkaniu z Żurawiem Krzeszów Jacek Kudzia.

Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Żuraw wznowił grę z autu. Piłka trafiła pod nogi Ćwiertni, a ten uderza w kierunku bramki gospodarzy. Futbolówka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki. W 40 minucie po akcji 16-letniego Jana Śpiewli z 17-letnim Arkadiuszem Witkiem piłka zostaje zagrana wzdłuż 14 metra, gdzie tylko na taką okazję czyhał Ćwiertnia.

Więcej bramek w niedzielne popołudnie w Zawoi nie zanotowano, chociaż okazje ku ich zdobyciu byli. Dwukrotnie bliski powodzenia był Adrian Brytan po dośrodkowaniach w pole karne gości, swoją okazję miał również Mariusz Antosiak. Wygrała zatem drużyna skuteczniejsza.

- Gospodarze zaprezentowali się bardzo ambitnie. Gdyby zebrać część młodzieży z Zawoi, Krzeszowa, Marcówki, Budzowa czy Lachowic, to można by stworzyć solidny, młody zespół gotowy do walki w A-klasie. Gratuluję też dobrej postawy moim młodym podopiecznym. Runda zbliża się do końca i chcemy jeszcze zapunktować - przyznał Bartłomiej Sałapatek.

BCS Zawoja Żuraw Krzeszów 0:2 (0:2)

Gole dla Żurawia: Ćwiertnia (dwa).

BCS: D. Ficek - Świtek, Surzyn (65' Zemlik), Stopka, R. Pasierbek, M. Pasierbek, Brytan, B. Ficek, Basiura (80' Kowalski), Mariusz Antosiak, Nowak.

Żurawia: Żarnowski - Sałapatek, R. Pilarczyk, Skrzypek, W. Targosz (80' Brenk), Wajdzik, Ćwiertnia, G. Bańdura, Fluder (46' Sz. Pilarczyk), Witek, Śpiewla (80' M. Bańdura).

Halniak Targanice - Błyskawica Marcówka 4:3

Gole dla Błyskawicy: Klimasara, Zgudziak, K. Rak.

Gole dla Bystrej: K. Urbański, Sroka.

Skład Bystrej: Kulka - Wnętrzak, Bachul, Migas, P. Urbański, Mikołajczyk, Bala (75' Błachut), K. Urbański (90' Hyciek), Sroka (89' Kaczmarczyk), Szewczyk, Basiura (80' P. Gałka).

Iskra Klecza Dolna - Grom Grzechynia 2:0

Tarnawianka Tarnawa - Strzelec Budzów 1:10 (1:4)

Gol dla Tarnawianki: Bury.

Gole dla Strzelca: P. Burliga (trzy), Mateusz Daniel i K. Burliga (obaj po dwa gole), Marek Daniel, Korczak, samobójczy.

Beton 2 - Mucharz Team

HomeSportPiłka nożnaPiłkarski weekend: Wicelider skarcił Jordana, efektowna końcówka Garbarza, być skutecznym jak Naroże, Unia zdobywa Chabówkę, zamiast meczu Huragan miał gierkę,