niedziela, 20 październik 2019 20:26

Derbowy pojedynek Naroża Juszczyn z Jałowcem Stryszawa wygrała drużyna skuteczniejsza. Wynik 4:0 może być mylący - pierwsza połowa należała do Jałowca, lecz tylko, a może aż, zabrakło w niej gościom skuteczności. Przybysze ze Stryszawy potrafili w tej części gry tworzyć akcje, po których ręce same składały się do oklasków. Druga połowa to pełna dominacja zawodników z Juszczyna udokumentowana trzema golami. I tam również można było poklaskać, ale już podopiecznym Marcina Ferka. Przy okazji potwierdziło się to, że Naroże w tym sezonie zdecydowanie odżywa w drugich połowach.

Jałowiec od początku spotkania przejął inicjatywę. Goście nie napotkali na żaden opór ze strony zawodników Naroża, którzy zapewne sądzili, że mecz sam się wygra. Już w pierwszych minutach Łukasza Białończyka postraszyli Robert Głuszek i Bartłomiej Iciek. Odpowiedź gospodarzy - jedyna akcja, oprócz tej zakończonej golem, była też konkretna - najpierw piłkę w mur po wykonaniu rzutu wolnego trafił Marcin Kuszyk, a dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Wymiana kilku podań z pierwszej piłki mogła zakończyć się sytuacją sam na sam Patryka Brytana. Pomocnikowi Jałowca w ostatniej chwili odskoczyła jednak piłka i to by było na tyle z zagrożenia pod bramką Naroża.

Kolejna bardzo dobra okazja dla gości zakończyła się zgraniem głową przez Brytana, złym obliczeniem toru lotu piłki przez Białończyka i sytuacją Mariusza Górnego, który trafił w słupek.

Tymczasem niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze - fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Kuszyk i Grzegorz Steczek mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Riposta Jałowca mogła nastąpić bardzo szybko - Brytan podaje na lewą stronę do Ićka, ten dośrodkowuje w pole karne, a Głuszek popisuje się mocnym uderzeniem głową. Piłka przelatuje metr nad poprzeczką.

Dawno nie było spotkania, w którym można zobaczyć ćwiczone na treningach schematy. Tak wyglądały niektóre akcje Jałowca rozgrywane na jeden kontakt, tak też wyglądał rzut wolny zza pola karnego. To, że Górny ma "cela", wiadomo nie od dziś. Tymczasem zawodnik Jałowca przy rozegraniu rzutu wolnego zagrał na prawą stronę do Dawida Janeczki, ten dośrodkował w pole karne, gdzie o centymetry spóźniony był Głuszek.

Kolejną okazję dla Jałowca sprokurował Białończyk, który krzyczał głośno i wyraźnie moja, chociaż do piłki nie kwapił się wyjść. Skorzystał z tego Głuszek który uprzedził Dominika Bazińskiego i oddał strzał głową, który "pajacykiem" wybił na rzut rożny Białończyk. Po wykonaniu kornera piłka spadła na 18 metr, gdzie na natychmiastowy strzał zdecydował się Mariusz Mentel. Rykoszet, chwila śledzenia toru lotu piłki i słupek!

- Wytrzymacie takie tempo? - zapytałem się jednego z zawodników Jałowca tuż po końcowym gwizdku sędziego w pierwszej połowie i otrzymałem odpowiedź twierdzącą. Zapowiadało to bardzo dobre kolejne czterdzieści pięć minut tym bardziej, że w szatni Naroża musiały paść mocne, męskie słowa kwitujące ich postawę.

Tymczasem po przerwie na murawie dominował tylko jeden zespół - Naroże Juszczyn. W 55. minucie drugiego gola w meczu zdobył Kuszyk - najpierw zablokowany został strzał Marcina Drobnego, a dobitka Kuszyka (drugi gol lewą nogą) była precyzyjna.

W kolejnej akcji Daniel Świder uruchomił na prawym skrzydle Radosława Antolaka, ten wpadł w pole karne, poszedł do końcowej linii, a jego płaskie dośrodkowanie na rzut rożny wybił Steczek.

Hattricka po godzinie gry mógł i powinien mieć skompletowany Kuszyk - Świder podał do Antolaka, ten ponownie dośrodkował w pole karne, a Kuszyk mając przed sobą pustą bramkę przeniósł piłkę nad poprzeczką!

Napór Naroża trwał w najlepsze - Steczek sparował na rzut rożny piłkę po uderzeniu Drobnego. Po dośrodkowaniu Kuszyka z kornera efektownym strzałem głową popisał się Drobny i zrobiło się już 3:0!

Piłkarze Jałowca po raz pierwszy zagościli w szesnastce Naroża po tej sytuacji - z wizyty Ićka i Górnego wynikły tylko nic nie dające kiwki i chwila strachu dla gospodarzy. Za to jak Naroże się odgryzło, to ponownie uczyniło to skutecznie. Zablokowana została piłka po strzale Drobnego, ale poprawka Świdra była już idealna.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania najlepszą okazję w tej części gry stworzył sobie Jałowiec - Górny podał do Głuszka, a ten będąc w sytuacji sam na sam z Białończykiem strzelił obok bramkarza Naroża, ale też i trafił obrońcę gospodarzy i stryszawianie zamiast gola mieli tylko rzut rożny.

W samej końcówce powstały zupełnie niepotrzebne nikomu nerwy. Tak to już jest, jak sędzia zamiast wyrzucić z boiska Pawła Steczka i Marcela Stawickiego ukarał tylko żółtą kartką jednego z nich. Niedługo potem nadeszła "dogrywka" w polu karnym Jałowca, która uruchomiła tylko niezdrowe nerwy na boisku i na trybunach. Żeby nie było, nikogo w związku z tym nie usprawiedliwiamy - zwłaszcza atakującego już po końcowym gwizdku sędziego, wcale nie incognito, w szczeniacki sposób zawodnika Jałowca...

Wróćmy do meczu, który Naroże wygrało 4:0. Skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność - to jedno słowo było w tym meczu kluczowe.

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarski weekend: Wicelider skarcił Jordana, efektowna końcówka Garbarza, być skutecznym jak Naroże, Unia zdobywa Chabówkę, zamiast meczu Huragan miał gierkę

Naroże Juszczyn - Jałowiec Stryszawa 4:0 (1:0)

Gole dla Naroża: Kuszyk (dwa), M. Drobny, Świder.

Naroże: Białończyk - Gąstała, Wróbel, Baziński, Wójciak (68' K. Kaczmarczyk), Stawicki, Masłowski, Kuszyk, Antolak, Świder (79' J. Kaczmarczyk), M. Drobny (90' Kardaś).

Jałowiec: Steczek - Irzyk, Habowski (68' Steczek), Harańczyk, Polak, Brytan (68' Okrzesik), Górny, Janeczek, Mentel, Iciek, Głuszek.

Beton 2 - Mucharz Team

HomeSportPiłka nożna(Foto, wideo) Być skutecznym jak Naroże / Naroże Juszczyn - Jałowiec Stryszawa 4:0