sobota, 09 listopad 2019 16:29

Po dwóch żółtych kartkach dla Łukasz Wróbla musiało sobie radzić Naroże Juszczyn w dziesiątkę na boisku Skawy Wadowice. I poradziło sobie - Naroże po bramkach Radosława Antolaka i Patryka Kwiatka wygrało 2:0. Mogło jeszcze wyżej. W radosnych nastrojach z wyjazdu do Łączan wrócił Jałowiec Stryszawa - dwa gole Bartłomieja Ićka, jeden Dawida Janeczko i trzy punkty jadą do Stryszawy. Rzutu karnego dla Jałowca nie wykorzystał jeszcze ten, który przed tygodniem zdobył ich dwa (choć tylko jeden został uznany), czyli Patryk Brytan. Żeby zakończyć A-klasowy sport telegram - trzy punkty po golach Krzysztofa Ćwiertni, Bartłomieja Sałapatka i Arkadiusza Witka dopisują podopieczni tego drugiego. W ostatnich minutach gola na wagę trzech punktów traci Błyskawica Marcówka w starciu z innym beniaminkiem - Nadwiślanką Brzeźnica. Tak, to tylko punkt dopisuje do swojego dorobku beniaminek z Marcówki. Żadnego punktu po porażce 0:5 w Spytkowicach nie dopisuje BCS Zawoja. W okręgówce udaną rundę w kiepskim stylu kończy Garbarz Zembrzyce, który zasłużenie przegrywa z LKS Gorzów 0:2. Efektownie, bo 4:1 i efektywnie, bo 3 punkty są, rundę kończy za to Halniak Maków Podhalański w spotkaniu z Brzeziną Osiek. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy rzut karny dla Halniaka po faulu na Piotrze Bagnickiem na gola zamienił Dawid Burzyński. Po przerwie makowianie zdecydowanie panowali na boisku, co udowodnili trzema golami autorstwa Bagnickiego, Mateusza Kani oraz Adama Popowicza.

NA KOLEJNE RELACJE Z MECZÓW ZAPRASZAMY WE WTOREK!

V-LIGA OŚWIĘCIMSKA:

Halniak Maków Podhalański – Brzezina Osiek 4:1 (1:1)

Gole dla Halniaka: Burzyński, Bagnicki, Kania, Popowicz.

Gol dla Brzeziny: Dubiel.

Skład Halniaka: Pająk - Furman, Kania (83' Żarnowski), Krauz, Bobek, Burzyński (68' Wągiel), Gałuszka (76' Piątek), Wójtowicz (65' Sarnicki), Bagnicki (72' Przybylak), Piskorz.

Kiepski finisz udanej rundy

Nie udało się Garbarzowi zakończyć rundy jesiennej w dobrym stylu, czyli zwycięstwem. To była zresztą pierwsza porażka Garbarza w tym sezonie przed własną publicznością. Patrząc jednak na całą pierwszą cześć sezonu w wykonaniu podopiecznych Zdzisława Janika, nie sposób jednak użyć słowa kiepski.

Już pierwsza połowa nie zwiastowała niczego dobrego w wykonaniu gospodarzy. Druga połowa była "wynikiem" pierwszej. Gorzów tym czasie był bardziej jednak skuteczniejszy niż przed przerwą i dlatego wywozi zasłużone trzy punkty z Zembrzyc.

Goście, z byłym trenerem Garbarza Andrzejem Sermakiem, udowodnili w Zembrzycach, że ostatnia seria meczów bez porażki (5, z których 4 wygrał!) nie wzięła się znikąd. Pierwsza okazja dla gościa powinna się zakończyć powodzeniem - po dośrodkowaniu z lewej strony Kacpra Grodzkiego, Krzysztof Wesecki z sześciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kolejna, niemal bliźniacza akcja, to dośrodkowanie również z tej samej strony Sebastiana Dylowicza i brak reakcji Grzegorza Migdała, który z sobie znanych przyczyn nie poszedł za piłką do końca.

Po trzeciej wrzutce w pole karne Garbarza zakotłowało się niemiłosiernie na przedpolu bramkowym Klaudiusza Pyki, aż w końcu sędzia postanowił podyktować faul na jednym z miejscowych zawodników. Takich dośrodkowań, z których każdy mógł się zakończyć golem, Gorzów miał jeszcze w pierwszych 30 minutach jeszcze dwa – najlepsza z nich to centra Weseckiego i fatalne pudło Michała Gucika z pięciu metrów.

Tymczasem pierwsza godna odnotowania okazja dla Garbarza to mocny, ale niecelny strzał w boczną siatkę Saniego Abubakara. Przed jeszcze lepszą szansą stanął kilka minut później Damian Kowalczyk – przechwyt w środku pola zanotował Mateusz Stachnik, który miękko zagrał w pole karne do Kowalczyka. Napastnik Garbarza przyjął futbolówkę jak trzeba, uderzył w sumie też dobrze, ale trafił tylko w słupek! Pierwszą połowę kończy potężna „bomba” Kamila Kwaśniewskiego, po której długo dochodził do siebie kapitan gości Tomasz Opitek.

Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla bramkarza gości, który z powodu uraz musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się Stachnik – właśnie w tej sytuacji, po której Krystian Wylężek nie był w stanie kontynuować gry. Potem na boisku zapanowała totalna nuda – goście już tak nie posyłali piłek w pole karne Garbarza, a i gospodarze nie kwapili się z próbami ataków na bramkę przeciwnika.

Z tego letargu wyrwał Sebastian Majcherek, który po zamieszaniu w polu karnym otworzył wynik spotkania. Na 2:0 chwilę później powinien podwyższyć Krystian Dulowski – piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Migdał, a rezerwowy z Gorzowa przestrzelił z kilku metrów.

Minuty upływały i Garbarz coraz bardziej się „otwierał”. Próba doprowadzenia do wyrównania mogła zakończyć się remisem 1:1, gdy po rzucie rożnym Kwaśniewski szczęśliwie bo szczęśliwie, ale trafił w poprzeczkę. Ponownie mecz mógł „zabić” Migdał, który w sytuacji sam na sam z Pyką uderzył obok bramkarza Garbarza, ale też i obok jego bramki. Kropkę nad i stawia kapitan gości Opitek, który popisuje się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Blocha.

Sędzia przedłużył mecz o sześć minut i w tym czasie dwukrotnie z dobrej strony pokazał się Kowalczyk. Napastnik Garbarza strzelał mocno, lecz niecelnie w kierunku bramki gości.

Garbarz w najgorszym scenariuszu przezimuje przerwę między rundami na miejscu szóstym (o ile Nadwiślanin w zaległym meczu pokona Babią Górę). Niezależenie od tego, Janik i spółka mogą tą cześć sezonu zapisać na plus.

Garbarz Zembrzyce – LKS Gorzów 0:2 (0:0)

Gole dla Gorzowa: Majcherek, Opitek.

Składy

Garbarz: Pyka - Sapoń, Żurek, Marek, Elżbieciak, Targosz, Sobański (65' Boczkaja), Abubakar, Stachnik, Kwaśniewski, Kowalczyk.

Gorzów: Wylężek (50' Adamus) - Gucik (60' Dulowski), Dylowicz (46' Ząbek), Grodzki, Wesecki, Opitek (90' Niedzielski), Bodizony, Bloch, Migdał, Majcherek, Migdał.

Nie do zatrzymania

Siódmej porażki na własnym stadionie doznała Sosnowianka Stanisław. 7:0 w Stanisławiu Dolnym wygrał tylko lider z Chełmka i była to najwyższa porażka gospodarzy. W niedzielę ten wynik osiągnęła również Babia Góra.

W starciu z ofensywnie usposobioną Babią Górą, zamykająca tabelę drużyna ze Stanisławia Dolnego nie miała wielu argumentów. I chociaż stworzyła 2-3 całkiem sensowne okazje, to o wiele, wiele więcej niewykorzystanych jeszcze szans mieli przybysze ze stolicy powiatu suskiego.

Od pierwszych minut do ataków ruszyli suszanie. Trio Maciej Stróżak, Grzegorz Kmiecik i Gabriel Janiczak skutecznie wybiło z głowy jakiekolwiek nadzieje gospodarzy chociaż na punkt w tym spotkaniu. W 9. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Janiczak, bramkarz Sosnowanki nie utrzymał piłki w rękawicach, a okazję tą wykorzystał Stróżak. Napór gości trwał w najlepsze – najbliższy do wpisania się na listę strzelców był Kmiecik, który po strzale z dystansu trafił w słupek. W 38. minucie „celność wróciła” – Kmiecik umieszcza piłkę w bramce po strzale zza pola karnego. Dla Kmiecika, który w przeszłości grał w Stanisławiu Dolnym, chociażby z sentymentu (o ile takowy jest) musiało ciężko się patrzeć na poczynania gospodarzy.  W końcówce pierwszej połowy w szesnastce Kacpra Lorenca zagościli zawodnicy Sosnowianki, lecz ich strzały były skutecznie blokowane przez defensorów Babiej Góry.

Od początku drugiej połowy gospodarze zagrali odważniej, co skończyło się srogą karą. W przeciągu 10 minut Babia Góra zdobyła gole numer trzy, cztery i pięć – do meczowego protokołu wpisali się: Grzegorz Talaga (asysta Janiczaka), Stróżak (asysta Kmiecika) i Kmiecik. Gol numer sześć to strzał Stróżaka (po podaniu od Kmiecika),  a wynik na 7:0 ustala mocnym strzałem Kacper Burliga.

Po słabym początku rundy, z meczu na mecz rozkręcała się Babia Góra. W przypadku wygranej za tydzień w zaległym spotkaniu w Gromcu, może ją ukończyć na miejscu piątym, porażka spowoduje aktualny „status quo” i miejsce numer osiem.  Zamiast miejsc ważniejsza jest chyba nazwa solidnej drużyny, a to było celem numer jeden beniaminka z Suchej Beskidzkiej i ten cel udało się osiągnąć. Inne cele można sobie snuć dopiero na przyszły sezon.

Sosnowianka Stanisław – MKS Babia Góra Sucha Beskidzka 0:7 (0:2)

Gole dla Babiej Góry: Stróżak (trzy), Kmiecik (dwa), G. Talaga, K. Burliga.

Skład Babiej Góry: Loranc - Żaczek, P. Burliga, G. Talaga, Rzepka, J. Talaga, Wójtowicz, Dyduch, Janiczak, Kmiecik, Stróżak.

Victoria 1918 Jaworzno – Tempo Białka 0:4 (0:1)

Gole dla Tempo: Pająk (dwa), Bisaga, M. Balcer.

Skład Tempo: Cichoń - Mentel, Gruca, Frączek (79' Marek), Bryła, Młynarczyk, Rupa (65' Wróblewski), Puzik, M. Balcer (83' Woźny), Pena (79' Żak), Pająk (53' Bisaga).

Jordan Jordanów – Rupniów 6:1 (2:1)

Gole dla Jordana: G. Tyrpa (dwa), Samek, Hanusiak, Wróbel, Ryś.

Skład Jordana: Sum - Wójtowicz, Ryś, Szklany, Łaczek, G. Tyrpa (75' F. Tyrpa), Jochymek (80' Hodana), Wróbel, Samek, Hanusiak (75' Kulak), Madziała (80' Kowalcze).

A-KLASA:

Błyskawica Marcówka – Nadwiślanka Brzeźnica 1:1 (0:0)

Gol dla Błyskawicy: Mirek.

Gol dla Nadwiślanki: Żurek.

Skład Błyskawica: Jacek Pindel - P. Paczka, Klimasara (87' Łukasik), Głuc, Dragosz, Wróbel, M.Paczka, Porębski, Mirek (72' Malai), Brańka (46' Jakub Pindel), K. Rak.

Udany finisz

Sześć zwycięstw z rzędu spowodowały, że Naroże Juszczyn przerwę między rundami spędzi na pozycji wicelidera tabeli. W sobotę Naroże wygrało 2:0 na boisku niepokonanej do tej pory Skawy 2:0. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

Najpierw po strzale Marcina Drobnego piłkę odbił bramkarz Skawy, lecz wobec dobitki Radosława Antolaka był bezradny. Przy stanie 1:0 boisko musiał opuścić Łukasz Wróbel z powodu obejrzenia dwóch żółtych kartek. Grające w 10-tkę Naroże nadal kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku. W drugiej połowie wynik ustalił Patryk Kwiatek, który po prostopadłym podaniu od Antolaka zdecydował się na strzał - piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Skawy.

Wynik mógł i powinien być wyższy - Antolak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy (górą był ten drugi), a Daniel Świder niemal w identycznej sytuacji strzelił obok bramki.

Skawa Wadowice – Naroże Juszczyn 0:2 (0:1)

Gole dla Naroża: Antolak, Kwiatek.

Skład Naroża: Białończyk - Gąstała, Wróbel, R. Drobny, Baziński, Stawicki, Masłowski, Kuszyk (Kacper Kaczmarczyk), Antolak (Bibro), Kwiatek (Wójciak), M. Drobny (Zaremba).

Żuraw Krzeszów – Halniak Targanice 3:2 (1:1)

Gole dla Żurawia: Ćwiertnia, Sałapatek, Witek.

Gole dla Halniaka: Kubik, Mazgaj.

Skład Żurawia: Żarnowski - Pilarczyk, Sałapatek, Skrzypek, B. Targosz (75' Sumera), W. Targosz, Wajdzik (85' Barzycki), Witek, Bańdura, Ćwiertnia, Bielarz.

Astra Spytkowice – BCS Zawoja 5:0

Wisła Łączany – Jałowiec Stryszawa 1:3 (0:2)

Gol dla Wisły: Pomietło.

Gole dla Jałowca: B. Iciek (dwa), Janeczek.

Skład Jałowca: Mrowiec - Irzyk, Biela, Harańczyk, Habowski, Janeczek, Górny Sala (74' Okrzesik), Brytan, Głuszek, B. Iciek (90' Lociński).

Strzelec Budzów – Dąb Sidzina 5:0 (1:0)

Gole dla Strzelca: K. Burliga (dwa), Wrzodek, P. Burliga, Lasek.

Strzelec: Lenik - Marek Daniel, Korczak, Sergiel, Wrzodek, Lasek, Parszywka (46' Jurkowski), Gałuszka (69' Kwaśniowski), Mirocha, P. Burliga, K. Burliga.

Dąb: Mazur - Ł. Motor, Chorąży, T. Mazur, Jaromin, Ryś, R. Mazur, Stramek (46' Maj), P. Trzop (60' Zawiła), Staszczak, Lipa.

Grom Grzechynia – Leńcze 3:5 (2:3)

Gole dla Gromu: Bogacz, P. Surmiak, Toczek.

Gol dla Leńcz: D. Gębala (dwa), S. Gębala, Sz. Gębala, Brózda.

Skład Gromu: Polak - M. Paleczny, W. Paleczny, Bałos, Toczek, M. Surmiak, Suski, Kaczmarczyk, Gruszeczka, Bogacz, P. Surmiak.

Skawa Jaroszowice – Tarnawianka Tarnawa 5:1 (2:0)

Gole dla Skawy: Żwirkowski, Kokoszka (obaj po dwa gole), Wodniak.

Gol dla Tarnawiani: Ł. Sitarz

Skład Tarnawianki: Talaga - Madejczyk, Ł. Sitarz, Miś, Rybak, Żurek, Nowak, Klimowski, Basiura, Gaździcki, Biel.

Chełm Stryszów – Huragan Skawica 3:1 (1:1)

Gol dla Huraganu: Zemlik.

Skład Huraganu: Kudzia - Żywczak, Kawulak, Dyrcz, Szafraniec, I. Ogorzałek, P. Ogorzałek, B. Pacyga, Zemlik, Kowalcze (70' Mazur), M. Pacyga.

Janosik Sieniawa – Szarotka Rokiciny Podhalańskie 0:5

Lepietnica Klikuszowa – Skałka Rogoźnik/Stare Bystre / mecz przełożony na 20.03.2019 godz. 11:00

KS Chabówka – Skawianin Skawa 4:2

Szarotka Chochołów – Krokus Pyzówka / niedz. 10.11.2019 godz. 13:00, mecz w Czarnym Dunajcu