Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 28 listopad 2019 19:53

Dziewczynki z SP1 Sucha Beskidzka mistrzyniami województwa w halową piłkę nożną! Chłopcy z SP1 Stryszawa tuż za podium w Małopolsce!

Czterech mistrzów powiatu ma za sobą dalsze szczeble rozgrywek wojewódzkich w halową piłkę nożną. Dwoje z nich - dziewczynki z SP1 Sucha Beskidzka oraz chłopcy z SP1 Stryszawa awansowali do zawodów wojewódzkich (Igrzyska Dzieci - roczniki 2007 i młodsi), dziewczyny z ZSP Lachowice i chłopcy z ZSP1 Zawoja odpadli w półfinałach wojewódzkich (Igrzyska Młodzieży Szkolnej - roczniki 2005 i 2006). Zdecydowanie największymi wygranymi są uczennice suskiej jedynki, które wygrały zawody i zostały mistrzyniami Małopolski! Chłopcy z SP1 Stryszawa zakończyli finał wojewódzki na czwartym miejscu.

 

 

Nie udało się zawodniczkom z ZSP Lachowice oraz chłopcom z ZSP1 Zawoja awansować do rozgrywek o mistrzostwo naszego województwa. Bliższe awansu były lachowiczanki, które zajęły w półfinale wojewódzkim miejsce drugie. - Zabrakło naprawdę bardzo bardzo niewiele do pierwszego miejsca i awansu - powiedział Michał Chorąży, opiekun żeńskiej drużyny z ZSP w Lachowicach. - W decydującym meczu zagraliśmy z mistrzyniami powiatu nowotarskiego SP w Jabłonce. Mecz był bardzo zacięty, przeciwniczkom wystarczał remis do awansu. Do przerwy 1:1. Po zmianie stron cios za cios i 2:2. Niestety zabrakło czasu na decydujące trafienie. Niezależnie od wszystkiego, dziewczynom należą się ogromne brawa - dodał. Do zawodów wojewódzkich awansowała zatem szkoła z SP w Jabłonce, która w zawodach o prymat w Małopolsce zajęła miejsce trzecie (wygrała SP w Łękwicy z powiatu tarnowskiego).

Zawojanie zajęli miejsce trzecie w półfinale wojewódzkim. - Drugie miejsce w było w naszym zasięgu, ale pechowo przegraliśmy 0:1 z Dobczycami. Zwycięzcy - zespół z SP11 w Nowym Targu byli poza zasięgiem. Jakimś pocieszeniem dla nas jest fakt, że drużyna ta ostatecznie została mistrzem Małopolski - powiedział Łukasz Stopka, opiekun zawojan.

Pozostało zatem trzymać nam kciuki za dwie drużyny w kategorii Igrzyska Dzieci  - dziewczynki z SP1 Sucha Beskidzka i chłopców z SP1 Stryszawa. Finały wojewódzkie w halową piłkę nożną odbyły się w tym samym dniu 27 listopada w Łącku (chłopcy) i Nowym Sączu (dziewczynki).

Uczniowie z SP1 Stryszawa zajęli czwarte miejsce w Małopolsce w halową piłkę nożną. Dodatkowo bramkarz stryszawian Arkadiusz Elżbieciak został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Mistrzem Małopolski została drużyna ze SP Skawinki. 

- Szkoda zwłaszcza pierwszego spotkania z Wieliczką, który przegraliśmy. Tylko z nami zresztą oni wygrali w turnieju... Byliśmy blisko drugiego miejsca, od podium dzieliła nas tylko jedna bramka, bo mieliśmy tyle samo punktów co SP Tymbark. Głównym faworytem do zwycięstwa była drużyna z Tarnowa. My ich pokonaliśmy i dzięki temu otworzyliśmy drogę drużynie ze Skawinek do mistrzostwa. Po zawodach zresztą nam za to podziękowali i wspólnie się cieszyliśmy. To był wyrównany turniej, a w każdym meczu był moment, kiedy wydawało się, że mecz zakończymy zwycięstwem. Gratulacje i podziękowania dla chłopaków i ich trenerów z Jałowca Stryszawa. To wasz sukces - powiedział opiekun drużyny z SP1 Stryszawa, Rafał Kukla

Finał wojewódzki dziewcząt, który miał miejsce w Nowym Sączu, był bardzo zacięty, nie było żadnego dominatora, i, co nas bardziej cieszy, został szczęśliwie dla naszych mistrzyń powiatowych zakończony. W pierwszym meczu suszanki zremisowały 4:4 z SMS Wieliczka - jak się później okazało wicemistrzyniami wojewódzkimi. Drugie turniejowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek z SP1 Sucha Beskidzka z SP Rożnów (powiat nowosądecki) 3:1. Trzeci mecz to remis z ZSS Sułkowice-Łęg (powiat wadowicki) 1:1. Przed ostatnim spotkaniem z SP1 Jastrzębia (powiat tarnowski) wszystko zależało od suszanek - trzeba było wygrać i nie oglądać się na nikogo. I suszanki to zrobiły wygrywając 2:0. - Turniej był bardzo wyrównany i dostarczył wiele emocji. Po pół minucie pierwszego meczu z Wieliczką przegrywaliśmy 0:2. Potem dziewczyny się przebudziły i prowadziły 4:2. W końcówce straciliśmy dwie bramki jeszcze... Każdy mecz był na styku i każdy kosztował wszystkie drużyny wiele siły. Nie było żadnego indywidualnego wyróżnienia na koniec zawodów, ale wszyscy trenerzy zachwycali się Nikolą Madejczyk. Pozostałe dziewczyny też wykonały jednak wielką pracę. Należą się im wielkie brawa i gratulacje - podsumował opiekun drużyny z Suchej Beskidzkiej, Piotr Staszak.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

TOP Strzelcy- futsal Amator

TOP Strzelcy- futsal PRO

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaDziewczynki z SP1 Sucha Beskidzka mistrzyniami województwa w halową piłkę nożną! Chłopcy z SP1 Stryszawa tuż za podium w Małopolsce!