Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 grudzień 2019 20:30

Ladies z Białki przerwy zimowej na razie nie mają

Liderki po rundzie jesiennej IV-ligi małopolskiej zachodniej, czyli Ladies Tempo Białka, wraz z zakończeniem ostatniej kolejki pierwszej fazy sezonu (12 październik i wyjazdowe zwycięstwo z Jedynką Świt Krzeszowice) wcale nie udały się na zasłużony "sen zimowy". Zawodniczki cały czas są w treningu (raz w tygodniu pojawiają się na zajęciach w hali w Makowie Podhalańskim), za sobą mają udział w pierwszym turnieju halowym (od razu dwudniowym z międzynarodowym towarzystwie), a przed nimi jeszcze jedne zawody - charytatywne w Makowie Podhalańskim w niedzielę 15 grudnia.

W weekend 23-24 listopada białczańskie Ladies wystartowały VI Międzynarodowym Mikołajkowym Halowym Turnieju Kobiet w Krzeszowicach. Białczanki wystawiły do rywalizacji dwa zespoły. - Ze strony sportowej zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Wyniki nam się przeplatały ale najważniejsze było zaangażowanie, wola walki, zwycięstwa i wiary do końca w pozytywny końcowy rezultat. Dla nas każde tego typu spotkania są bardzo ważne. Moje zawodniczki mają okazję podglądać i uczyć się od najlepszych. Hala czy futsal to jednak inna dyscyplina niż piłka nożna na trawie, chociaż wszędzie się gra piłką - mówi trener Ladies Tempo Białka, Jarosław Gąstała.

Turniej wygrała drużyna Spartak Myjava, która jest... mistrzem w futsalu na Słowacji. O sile Słowaczek przekonała się druga drużyna Ladies, która przegrała ze Spartakiem 0:8. - Niezależnie od wszystkiego, taki mecz to była doskonała lekcja dla nas - przyznał Gąstała. W turnieju w Krzeszowicach na pierwszych czterech miejscach zameldowały się zresztą drużyny ze Słowacji (1.FC Tatran Presov, FK Poprad i TJ KOVO Beluša). Ladies z Białki były bliskie awansu do półfinału, lecz w decydującym o tym spotkaniu z TJ KOVO Beluša na dwie minuty przed końcem meczu straciły gola na 1:0. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie. Miejsce piąte zajęły zawodniczki Prądniczanki Kraków, a szóste właśnie białczanki. Druga drużyna Ladies była piętnasta.

Ostatnia okazja do zobaczenia w akcji dziewczyny z Ladies Tempo Białka nadarzy się całkiem niedługo, bo 15 grudnia podczas Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego w Makowie Podhalańskim. W mini turnieju wezmą udział cztery zespoły - Górnik Wieliczka I (gra w III lidze małopolskiej, po pierwszej części sezonu zajmuje szóste miejsce) Górnik Wieliczka II oraz Wisła Brzeźnica (druga drużyna rundy jesiennej IV-ligi małopolskiej zachodniej, jedyna drużyna, której udało się urwać punkty Ladies). Mecze będą trwały 2x15 minut.

- Po turnieju chyba nastąpi krótka przerwa w treningach i od końca stycznia ponownie się spotkamy - mówi Jarosław Gąstała.