Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 04 styczeń 2020 21:48

Mam wybitny zespół, czyli trenerski czterogłos po turnieju Clico Cup 2020

Napisane przez

To było bardzo długie, sobotnie granie w ramach XVIII Turnieju Noworocznego Piłkarskiego Młodzików Clico Cup 2020. W halach w Stryszawie i w Zawoi najpierw odbywały się spotkania grupowe, a następnie osiem najlepszych drużyn już w zawojskiej hali zmierzyło się w fazie pucharowej. Turniej zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny Jałowca Stryszawy. - Oceniając nasz potencjał piłkarski wierzyliśmy, że możemy znaleźć się w czołówce. Wygraliśmy nas bardzo cieszy. Najbardziej zadowoleni byliśmy po meczu ze Strzelcem Budzów w finale, bo pokazaliśmy w nim to, na co nas tak naprawdę stać. Najtrudniejszy mecz? Ten ze Skawą Wadowice, w którym wygraliśmy po konkursie rzutów karnych - powiedział Tomasz Szklarczyk, trener zawodników ze Stryszawy.

Tomasz Szklarczyk (trener drużyny LKS Jałowiec Stryszawa - miejsce I): - W poprzednim roku zajęliśmy w Clico Cup miejsce trzecie i wierzyłem, że możemy osiągnąć co najmniej taki sam wynik. W pierwszej fazie turnieju graliśmy w hali w Stryszawie. Kilometry kilometrami, jeżeli chodzi o odległość, ale zauważyłem, że zespoły, które grały w Stryszawie miały trudność z zaaklimatyzowaniem się w nowej hali. Beskid Andrychów i UKS Kozy grały naprawdę dobrze w Stryszawie, w Zawoi nie poznawałem tych drużyn. Tym bardziej mogę się cieszyć z tego, jak moi podopieczni grali w fazie pucharowej. Wiedziałem, że możemy znaleźć się w czołówce, bo wiem, na co chłopaków stać. Są wyjątkowi, rocznik 2007 jest wybitny w Jałowcu (na co dzień Jałowiec gra w I-lidze okręgowej młodzików, a po pierwszej części sezonu jest na trzecim miejscu; w lidze prowadzi Progess Andrychów, drugi jest Górnik Libiąż - przyp. red.). To, co jednak siedzi w głowach, trzeba umieć przełożyć potem na parkiet. W finałowym spotkaniu ze Strzelcem Budzów (również gra w I-lidze okręgowej, jest na miejscu ósmym) pokazaliśmy to, na co nas stać, to, co gramy na co dzień. W pozostałych spotkaniach, zwłaszcza półfinałowym ze Skawą (to kolejna drużyna, która występuje w I-lidze okręgowej młodzików, po rundzie jesiennej jest dziesiąta), emocji było więcej. Szczęście nam dopisało w konkursie rzutów karnych z zespołem z Wadowic i byłem pewien, że nas nie opuści do końca turnieju. Byłem spokojny przed spotkaniem finałowym, powiedziałem to zresztą zawodnikom. Nawet, gdyby w pewnym momencie coś nie szło po naszej myśli, to byłem przekonany o naszym końcowym sukcesie. W fajny sposób postawiliśmy zatem kropkę nad i.

Janusz Sasuła (trener drużyny Strzelca Budzów - miejsce II): - Nie sądziłem, że zagramy w finale. Mam w drużynie tylko dwóch zawodników z rocznika 2007, pozostali chłopcy są młodsi, więc tym większe brawa należą się im za postawę w turnieju. Cieszę się z postawy mojego zespołu, z tego, że czasami pokazują naprawdę fajną piłkę, przeprowadzają przemyślane akcje. W tym wieku pojawia się jeszcze wiele błędów, ale po to bierzmy udział w wielu turniejach, również międzynarodowych, żeby czegoś nowego się nauczyć. Finał z Jałowcem? Zasłużenie przegraliśmy, bo rywal był lepszy, przewyższał nas warunkami fizycznymi, a nam też po całym dniu zmagań zabrakło również sił. Drugie miejsce to wielki sukces chłopców. Otrzymaliśmy wiele cennych nagród, w tym komplet strojów, pobyt na termach. Wszystkim, którzy się do niego przyczynili, należą się wielkie brawa. Za tydzień znowu pojawię się w hali w Zawoi, tym razem z orlikami na Babiogórskich Mistrzostwach.

Kamil Kuzia (trener drużyny Skawy Wadowice - miejsce III): - Za nami naprawdę potężna porcja grania na wysokim poziomie. Mieliśmy, podobnie jak inne drużyny, super warunki do gry, organizacyjnie wszystko było na najwyższym poziomie. Turniej potraktowaliśmy całkowicie szkoleniowo, nie było żadnego ciśnienia na zwycięstwo. Chcemy oczywiście wygrywać, po to trenujemy, ale wygrywać na naszych zasadach. Kładziemy nacisk na rozegranie piłki, dokładność podań, próbujemy trudniejszych zagrań. Straciliśmy bardzo mało goli i to również jest dla nas ważne. Mecz z Babią Górą, który zadecydował o naszym miejscu trzecim, na pewno mógł się podobać kibicom. Obie drużyny budowały akcje od tyłu, chciały grać piłką i pokazały duże umiejętności techniczne. Babia Góra i Skawa zasłużyły na wygraną, ale to nam udało się zwyciężyć 3:2. Duże brawa należą się również naszemu bramkarzowi, który w tym meczu w dwóch sytuacjach spisał się bardzo dobrze.

Jakub Nosal (trener Babiej Góry Sucha Beskidzka - miejsce IV): - Jesteśmy zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni. Turniej był dla zawodników z rocznika 2007 i młodszego, u nas w drużynie miałem tylko dwóch piłkarzy z tej najstarszej grupy. To na pewno zaprocentuje. W fazie grupowej, gdzie graliśmy ze Strzelcem Budzów, BCS Zawoją i Garbarzem Zembrzyce byliśmy pełni obaw. Ze Strzelcem, z którym często się zresztą spotykamy, zremisowaliśmy 1:1. Z Zawoją rozmiary naszej wygranej 7:2 można uznać za niespodziankę, z Garbarzem odnieśliśmy pewne zwycięstwo 6:1. W ćwierćfinale pokonaliśmy Lachy Lachowice 6:1, a w półfinale czekał na nas ponownie Strzelec. Tym razem przegraliśmy 2:4 i musieliśmy zagrać o miejsce trzecie. W meczu ze Skawą emocje były do końca, ale dwa błędy z początku spotkania zaważyły na jego losach. Przy stanie 1:3 trudno nam się grało, chociaż udało się nam zdobyć gola kontaktowego na 2:3.

asdasdasdasdas

TOP Strzelcy- futsal B

TOP Strzelcy- futsal A

wyniki -Futsal A

wyniki -Futsal B

30-01-2021 18:00
Granda 4 : 9 Bystrzanka
16-01-2021 18:00
Red Devilis 5 : 4 Dzikie Wieprze
09-01-2021 19:00
Sparta 9 : 2 Relax
09-01-2021 16:00
Świt 2 : 9 Bystrzanka

Tabela - Futsal A

Team
Played Points
1 Woodica 5 15
2 BCS Zawoja 5 15
3 Golden Street 4 9
4 Huragan 5 6
5 Mucharz Team 3 3
6 HUTATA Team 4 3
7 Black Shadows 5 3
8 Żuraw II 4 3
9 Żuraw 0 0
10 Betonowa Gamba Furiosa 3 0

Tabela - Futsal B

Team
Played Points
1 T18 4 12
2 Sparta 6 12
3 Red Devilis 4 10
4 Relax 4 9
5 Bystrzanka 4 7
6 Skomielna Czarna 4 3
7 Dzikie Wieprze 4 3
8 Świt 4 0
9 Granda 4 0
klimatyzator

zapowiedŹ -Futsal A

30-01-2021 15:00
BCS Zawoja - Betonowa Gamba Furiosa
30-01-2021 16:00
Żuraw II - Golden Street
30-01-2021 18:00
Mucharz Team - Black Shadows
30-01-2021 19:00
HUTATA Team - Woodica

zapowiedŹ -Futsal B

30-01-2021 16:00
Świt - Red Devilis
30-01-2021 17:00
Dzikie Wieprze - Skomielna Czarna
30-01-2021 19:00
Relax - T18

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaMam wybitny zespół, czyli trenerski czterogłos po turnieju Clico Cup 2020