Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 maj 2020 12:02

Charytatywne filmiki, wirtualna liga, mecz z koronawirusem - powiatowe kluby piłkarskie w czasach pandemii

Napisane przez

Wiele klubów z naszego powiatu na różny sposób przypomina o sobie podczas przymusowej przerwie w grze. Skoro nie można grać na normalnych boiskach, ich aktywność sportowa przeszła do internetu, a tam można znaleźć m.in. filmiki z akcji charytatywnych, rozgrywki w wirtualnej lidze, a nawet mecz z koronawirusem!

Zaczniemy od końca, czyli spotkania z koronawirusem, do którego z naszego powiatu przystąpiła Babia Góra. Chodzi o zakup biletu na wirtualny mecz pomiędzy MKS Babia Góra Sucha Beskidzka a przybyłym by uśmiercić polski futbol, równie wirtualnym, Klubem Sportowym Koronawirus. Więcej informacji na temat tego pojedynku można znaleźć TUTAJ.

Element sportowej rywalizacji można poczuć grając w wirtualnej lidze, którą stworzył Jarosław Gąstała. - Rozgrywki e-ligi planowałem rozpocząć już trzy lata temu, ale zaistniała sytuacja spowodowała, że postanowiłem teraz go odświeżyć. Nie wyobrażałem sobie bezczynności. Teraz nastał czas pandemii więc w kilka minut stworzyłem ligę. Uważam, że to fajna zabawa dla kibiców naszych powiatowych drużyn i sądzę, że będzie cyklicznie rozgrywana od listopada do lutego kiedy mamy "martwy" sezon na zielonych boiskach - wyjaśnia pomysłodawca całej akcji.

W lidze zdobywa się gole, punkty, jest tabela, w której sklasyfikowane są wszystkie drużyny, a spotkania rozgrywane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. - Za nami dziewięć kolejek po których można zobaczyć które drużyny mają kibiców i na plan pierwszy wychodzi zdecydowanie Huragan Skawica, który ma komplet zwycięstw. Druga sprawa takiego pomysłu to jest to, że w takiej wirtualnej e-lidze nasze drużyny mogą ze sobą rywalizować, co na zielonych boiskach jest niemożliwe. Wirtualna liga to nowa formuła rywalizacji nie tylko drużyn ale przede wszystkich kibiców tych drużyn. Tego do tej pory nie było. Na pewno ta liga będzie modyfikowana, udoskonalana, mam pewne pomysły na zmiany - dodaje Gąstała. Jak wyglądają wirtualne rozgrywki ligowe w naszym powiecie można znaleźć TUTAJ

Na koniec akcja charytatywna dla Huberta, w której zbierane są fundusze na operację małego Huberta (więcej o akcji TUTAJ). Akcja Podaj dla Huberta polega z jednej strony na wpłacie na konto dowolnej kwoty na leczenie dziecka, a z drugiej na nakręceniu filmiku, w którym piłka wędruje "od mieszkania do mieszkania, od zawodnika do zawodnika (chociaż na filmikach poniżej widać, że można ten szczegół nieco zmodyfikować) i nominowaniu kolejnych drużyn do wzięcia udziału w akcji.

Poniżej prezentujemy filmiki naszych powiatowych drużyn, które dotychczas wzięły udział w akcji (Tempo Białka, Naroże Juszczyn, Babia Góra Sucha Beskidzka, Jordan Jordanów, Halniak Maków Podhalański, Tarnawianka Tarnawa Dolna, Unia Naprawa, Jałowiec Stryszawa, Błyskawica Marcówka), a jeżeli pojawi się ktoś nowy (i podeśle nam link do takiego filmiku), to oczywiście ten news zostanie zaktualizowany.

TEMPO BIAŁKA

NAROŻE JUSZCZYN 

BABIA GÓRA SUCHA BESKIDZKA

JORDAN JORDANÓW

HALNIAK MAKÓW PODHALAŃSKI:

TARNAWIANKA TARNAWA DOLNA:

UNIA NAPRAWA:

JAŁOWIEC STRYSZAWA

BŁYSKAWICA MARCÓWKA:

asdasdasdasdas