Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 13 wrzesień 2020 12:27

Bracia sprawę załatwili / Babia Góra Sucha Beskidzka - Zatorzanka Zator 2:0

Napisane przez

Grzegorz Talaga z rzutu karnego w 66. minucie i jego brat Jakub w doliczonym czasie gry przesądzili o wygranej Babiej Góry Suchej Beskidzkiej w spotkaniu z Zatorzanką Zator. Bramek dla Babiej Góry mogło i powinno być więcej - w pierwszej połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem Zatorzanki nie wykorzystali Maciej Stróżak i Robert Starowicz. Mecz mógł się inaczej potoczyć, gdyby w pierwszej połowie jedyny celny strzał Zatorzanki w tym spotkaniu znalazł drogę do bramki Artura Kachnica, ale golkiper Babiej Góry był na posterunku.

Terminarz nie rozpieszcza - zawodnicy z chrzanowskiej okręgówki grają w każdy weekend od 8/9 sierpnia, a dodatkowo już dwukrotnie mieli kolejki ligowe w tygodniu. Jeżeli dołączymy do tej wyliczanki mecze pucharowe, które również jak już były, to właśnie w tygodniu, to otrzymamy solidną dawkę futbolu, a mówimy przecież o zawodnikach-amatorach. Kto bywa górą w takich maratonach? Drużyny nie tyle z długą, co z solidną ławką rezerwowych. Babia Góra to ma.

Ligowy mecz numer osiem ma za sobą Babia Góra. Z Zatorzanką była skazana na zwycięstwo i z roli faworyta się wywiązała. Co prawda w pierwszej połowie Zatorzanka dwukrotnie zaakcentowała, że nie przyjechała do Suchej Beskidzkiej jak na ścięcie (najpierw po wycofaniu piłki na szósty metr, niecelnie obok bramki strzelał Konrad Michalski, a o wiele groźniej zrobiło się po indywidualnej akcji Marcina Szymonika i strzale, który nogą obronił Artur Kachnic. Michalski nie skorzystał jeszcze z prezentu, bo piłka spadła mu pod nogi na szóstym metrze i fatalnie skiksował), ale na takim manifeście się skończyło.

Babia Góra do przerwy jeszcze nie znalazła drogi do siatki w bramce Filipa Lichańskiego, ale okazje Macieja Stróżaka i Roberta Starowicza wskazywały, że to tylko kwestia czasu. Raz suszan o mały włos nie wyręczył jeden z zawodników Zatorzanki, gdy po piątym z rzędu rzucie rożnym wykonywanym przez Babią Górę tak niefortunnie interweniował, że przeniósł piłkę na swoje szczęście nad poprzeczką gości.

Od początku drugiej połowy sporo kłopotów sprawiał defensywie Zatorzanki Starowicz. To zresztą jego nazwisko najdłużej było skandowane przez Asfaltosów, którzy po "nocnym czuwaniu" na Babiej Górze (tej w Zawoi, nie na stadionie) pojawili się w sobotnie przedpołudnie na stadionie przy ulicy Mickiewicza i dopingowali suską drużyną ze stadionowej górki. To, jak bardzo ważny jest doping ze strony kibiców, najlepiej zresztą wie trener Babiej Góry Łukasz Mika, który za małolata właśnie z górki wspierał suską drużynę.

Wracając do Starowicza - to właśnie do niego adresowane były dwa dośrodkowania najpierw Jakuba Talagi, następnie Piotra Pacygi, lecz nie zdołał ich przeciąć. Kiedy już Starowicz doszedł do strzału - z autu grę wznowił Kuba Talaga, a piłkę zgrał Stróżak - to nie trafił w bramkę. W 65. minucie Starowicz rozpoczął akcję, po której zagrał na skrzydło do świeżo wprowadzonego Kacpra Burligi. Oczywiście Starowicz powalczył o piłkę najpierw głową, potem "nacisnął" bramkarza, ruszył do futbolówki i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości - rzut karny stał się faktem dla Babiej Góry. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Talaga.

Stracony gol przez Zatorzankę spowodował, że mecz stał się bardziej otwarty. Goście już niczego nie musieli bronić i atakując większą ilością zawodników, nadziewali się na kontry. Czasem akcje Zatorzanki były ciekawe - najlepsza to trójkowa wymiana piłek w polu karnym i w ostatniej chwili wygarnięta piłka spod nóg Adriana Kozaka

Babia Góra była konkretniejsza - po dośrodkowaniu Kacpra Burligi nad poprzeczką główkował Starowicz, dobry strzał Stróżaka instynktownie obronił Lichański (wcześniej sędzia powinien podyktować rzut karny za faul na Pacydze). I tak nadeszła 90 minuta i wzorowa kontra Przema Burligi-Pacygi i Kuby Talagi zakończyła się drugim golem dla Babiej Góry.

Dobrym sygnałem dla Babiej Góry jest to, że już do końca rundy już w środku tygodnia nie będzie musiała grać (kontuzje i urazy jej bowiem nie omijają). Ba, za trzy tygodnie czeka ją dwutygodniowa przerwa spowodowana nieparzystą ilością drużyn w lidze. Do tego czasu podopieczni Miki zagrają mecze z solidnymi ligowcami - za tydzień suszan czeka wyprawa na boisko Nadwiślanina, następnie do Suchej przyjedzie Brzezina Osiek, a potem kolejny wyjazd na boisko LKS Żarki.