Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 21 listopad 2020 18:25

Piłkarski weekend: Janeczek podaje, Iciek strzela, Żarnowski jest bez szans

Napisane przez

Gdyby nie akcja, po której padł jedyny gol, to drugą połowę spotkania Jałowca Stryszawy z Narożem Juszczyn można by pominąć milczeniem. Akcja ta była jednak niczego sobie - rajd prawą stroną przeprowadził Dawid Janeczek, który idealnie podał do Bartłomieja Ićka, a ten, chociaż większość część sezonu (tego meczu też) spędził na prawej obronie, to przypomniał sobie w odpowiednim momencie, jak to jest (było) grać w ataku. Dalej było już jak w tytule - Jan Żarnowski był bez szans. Swoją drogą pytanie, czy ktoś pamięta, przypomina sobie szyk słów użyty w tytule - podaje, strzela, bez szans. Ot taki konkurs - powrót do przeszłości. Wracając do roku 2020 i meczu w Stryszawie to o wiele ciekawsza była pierwsza część gry - były akcje, strzały, zmarnowane stuprocentowe sytuacje - w tej niechlubnej klasyfikacji wyróżnił się bardzo aktywny przed przerwą, ale i bardzo nieskuteczny Paweł Romaniak. Trzy punkty w derbach powiatu dla Jałowca. Zero goli i zero punktów zaliczył w sobotę w Brzeźnicy Strzelec Budzów. Nie wyszedł na boisko za to Garbarz, którego mecz z Niwą Nowa Wieś został w piątek odwołany i przełożony na chwilę obecną nie wiadomo na kiedy.

A-KLASA WADOWICKA:

Ważne, jak kończysz

Wygraną 1:0 z Narożem Juszczyn drużyna Jałowca Stryszawa w najlepszy z możliwych sposobów spięła ostatnie pół roku. Nie wnikając już w pandemię, która dotknęła na różne sposoby wszystkie kluby, to w Jałowcu przed startem sezonu 2020/2021 zmienił się zarząd (na czele z prezesem), trener, a i skład drużyny uległ sporej modyfikacji po tym, jak m.in. drogę za miedzę do Krzeszowa obrało kilku czołowych w ostatnich latach zawodników Jałowca.

Na szczęście dla stryszawian Bartosz Sala, który w przeszłości grał w Jałowcu, okazał się tym brakującym ogniwem w ataku i już nikt Mariusza Górnego nie musi z sentymentem wspominać, a i Damian Pyclik, który dołączył do zespołu w trakcie sezonu, wprowadził spokój w poczynania defensywy całego zespołu. Mankamenty oczywiście Jałowiec ma, ale koniec końców na finiszu rundy jesiennej jest na szóstej pozycji w tabeli i nie musi zabezpieczać jej tyłów (chociaż po 4 kolejkach, kiedy ten sam Jałowiec miał dwa punkty na swoim koncie, zaczęły i pojawiać się głosy zwątpienia w obraną drogę w klubie ze Stryszawy).

Drużyną bez mankamentów chciałoby być Naroże Juszczyn. Oparty na zawodnikach z Podhala zespół ma zupełnie inne plany niż Jałowiec, bo liczy na natychmiastowy powrót do klasy okręgowej. W poprzednim sezonie nie udało się - Naroże zajęło po rundzie jesiennej miejsce drugie za Sokołem Przytkowice i taka też kolejność na koniec sezonu została utrzymana. Teraz Naroże ogląda plecy, ale Skawy Wadowice - nawet jak sezon zostanie dograny, to 12 punktów zapasu, jakie ma obecnie Skawa, wydają się być dystansem nie do odrobienia. Chociaż dopóki piłka w grze... Odległość między Skawą i Narożem mogłaby być mniejsza o trzy punkty, gdyby w pierwszej połowie spotkania z Jałowcem goście wykorzystali swoje okazje (a Jałowiec tych strat nie odrobił). Bo to Naroże miało o wiele bardziej konkretne do otwarcia wyniku sytuacje.

Goście mocnym akcentem mogli otworzyć i zakończyć tą część spotkania. Po dośrodkowaniach z rzutu rożnego Marcina Drobnego dwukrotnie do dobrych okazji strzeleckich dochodził Marcel Stawicki. Najpierw jego strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Jałowca, za drugim razem trafił piłką w słupek. W "środku" pierwszej połowy swoje okazje miał Paweł Romaniak - najpierw w sytuacji stuprocentowej górą w tym pojedynku był Pyclik i Naroże miało tylko rzut rożny. W kolejnej akcji Romaniak poradził sobie najpierw z Mateuszem Harańczykiem, następnie z Sebastianem Starowiczem, ale ponownie zatrzymał się na golkiperze Jałowca. W trzeciej okazji byłego napastnika Jordana, bramkarz Jałowca instynktownie wyciągnął rękę i chwycił piłkę - gdyby nie to, Romaniak miałby przed sobą tylko pustą bramkę.

Nie można powiedzieć, że Jałowiec tylko biernie się przyglądał poczynaniom gości. Jan Żarnowski musiał tylko dwa razy interweniować - najpierw po strzale Pawła Steczka wybił piłkę na korner, a następnie po uderzeniu głową Dawida Janeczka złapał piłkę. W innych sytuacjach zawodnikom Jałowca brakowało kropki nad i czy skutecznego ostatniego podania - raz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła przez całe pole karne i nikt jej nie skierował w stronę bramki, w kolejnej w sytuacji źle rozegrano atak 3 na 3 i arbiter odgwizdał pozycję spaloną,

Druga połowa rozczarowała, chociaż trzeba zaznaczyć, że Jałowiec lepiej ją rozpoczął - Sala z rzutu wolnego przymierzył nad poprzeczką, strzał Steczka zatrzymał Żarnowski. Trener Marcin Ferek zaczął dokonywać zmian - niektórych wymuszonych (kontuzja Marcina Drobnego), niektórych nie, ale żadna z nich niczego nowego/dobrego/przełomowego w poczynania Naroża nie wniosła. Jedyną okazją wartą odnotowania w drugiej połowie po stronie Naroża to strzał z dystansu Grzegorza Ferka, który nad poprzeczką przeniósł Pyclik oraz nieczystą, zbyt lekką próbę Rafała Drobnego. Mało, za mało.

Gol Jałowca jest opisany w tytule - książkowa akcja Janeczka, książkowe podanie w pole karne i książkowe zamknięcie akcji przez Bartłomieja Ićka. W doliczonym czasie gry Naroże mogli dobić 16-letni Nikodem Bania oraz 17-letni Patryk Kwak. Ten pierwszy dośrodkował w pole karne, a ten drugi uderzył niecelnie głową.