Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 10 maj 2015 20:54

Piłkarska niedziela: Tempo na piątkę, Garbarz z piątką

Napisane przez

Nie będzie miło wspominał wizyty na stadionie Wiślanki Grabie zembrzycki Garbarz. Początek meczu całkiem niezły, ale dwa indywidualne błędy Bartłomieja Bruzdy (drugi gol obciąża konto także podającego mu piłkę jednego z defensorów) i jeden gol dla Wiślanki już jak najbardziej "bez udziału Garbarza" i do przerwy 3:0 w plecy. Po przerwie wcale nie lepiej - kończy się na 5:0. Także do przerwy, ale nie takiego rodzaju kalibru jak Garbarz, miało Tempo Białka w meczu z Orłem Balin. - Nasi przeciwnicy zagrali nieźle, są dobrze zbudowani fizycznie - mówi Maciej Melzer, szkoleniowiec Tempo. Bohaterem spotkania został Sebastian Młynarczyk, który strzelił dwa gole (na 3:1 i 4:1) odbierające nadzieję gościom na jakąkolwiek zdobycz punktową. - Wiedział, kiedy się przełamać - kwituje z uśmiechem Melzer. Młynarczyk zaciął się w tej rundzie (na jesieni zdobył 9 goli) i dopiero 10. maja zanotował pierwsze w 2015 trafienia dla Tempo. Miały być emocje w spotkaniu Gromu z Narożem i były. W doliczonym czasie gry Naroże za sprawą trafienia Karola Pietrzaka doprowadziło do wyrównania z rzutu karnego. Sędzia nawet nie wznawiał gry od połowy. A po pierwszej połowie to Grom prowadził 2:0! Do przerwy w Łapszach Niżnych Jordan mógł prowadzić nawet trzema golami - nie tylko nie prowadził, ale jeszcze przegrywał 1:0. W drugiej połowie gospodarze podwyższyli na 2:0, z boiska wyleciał Paweł Romaniak (dwie żółte kartki po jednej akcji - pierwsza za rzekomy faul na bramkarzu, druga za obrazę słowną sędziego), ale mimo to Jordan grając w 10-tkę doprowadza do remisu 2:2. Końcówka znowu jednak dla miejscowych. Tylko sześć goli zdobyła Unia Naprawa w spotkaniu z Janosikiem Sieniawa. Tak, tylko sześć bo najbardziej sprawiedliwym wynikiem tego starcia powinno być 11:2. - W tym, ale i poprzednich spotkaniach, mieliśmy problemy ze skutecznością - przyznaje grający trener Unii Franciszek Gacek. Niespodziewany podział punktów w Krzeszowie - Żuraw tylko remisuje 2:2 z Olimpią Zebrzydowice. Dwa gole Rafała Durdy sprawiają, że Tarnawianka "u siebie w Budzowie" zwycięża 2:0 z Watrą Zawoja. Cenny remis z boiska ubiegłotygodniowego pogromcy Lachów Lachowice, czyli z Izdebnika wywozi KS Bystra. W C-klasie porażki wszystkich drużyn z powiatu suskiego - jedna bramką przegrywają na wyjeździe LKS Bieńkówka i Świt Osielec, dwoma golami rezerwy Jałowca Stryszawy. - Mecz był na remis - komentuje szkoleniowiec Bieńkowki Jarosław Gąstała.

Wiślanka Grabie - Garbarz Zembrzyce 5:0 (3:0)

Skład Garbarza: Bruzda - Konrad Burliga (50' Bańdura), Kacper Burliga (46' Ł. Puda), Sałapatek, Mitka, Lenik, Kasiński, Kuz (75' Harańczyk), S. Puda, Teteruk, Kotlarczyk.

Trzy gole w pięć minut

Tempo Białka chciało zaatakować od pierwszych minut Orła Balin. Tak zresztą dzieje się w większości spotkań rozgrywanych na stadionie w Białce. - (śmiech) Chcemy szybko wpisać się na listę strzelców. Z Orłem to się powiodło - mówi Maciej Melzer, trener Tempo Białka.

Wynik otworzył fantastycznym strzałem nożycami Michał Puzik. - Stadiony świata - pochwalił swojego podopiecznego Melzer.

Tymczasem druga połowa tej części gry to chaotyczna gra gospodarzy i oddanie pola przeciwnikowi. Sinusoida w wykonaniu Tempo w pierwszej połowie to także częsty obrazek spotkań na stadionie w Białce. - Straciliśmy gola na 1:1. Piotrek Kłapyta sparował piłkę do boku, zaspali nasi defensorzy, którzy dopuścili do dośrodkowania i z bliskiej odległości głową trafił rezerwowy bramkarz Orła- dodaje Melzer.

Tak, to nie pomyłka - Kamil Warzecha zameldował się na murawie w 10. minucie po tym, jak walka o górną piłkę z Mariuszem Bielarzem skończyła się dla Tomasza Warzecha zejściem z boiska i założeniem kilku szwów!

Po przerwie zmieniły się warunki na murawie - nad Białką zaczęło padać, piłka szybciej chodziła po murawie. Lepiej zareagowali gospodarze, choć gol na 2:1 padł dopiero w 78. minucie spotkania. - To był gol "taki typowy Grzesiek Pacyga" (śmiech). Przeprowadziliśmy akcję i Grzesiek wykończył ją strzałem po długim rogu - mówi szkoleniowiec Tempo.

W ciągu 5 minut Tempo zdobyło trzy gole i ostatecznie przesądziło o losach rywalizacji. Po trafieniu Pacygi dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Sebastian Młynarczyk. Były to pierwsze trafienia na wiosnę zawodnika Tempo. Gol na 3:1 to wykorzystana okazja sytuacja sam na sam. Na 4:1 - celne trafienie głową. Strzelaninę w Białce zakończył Daniel Lewandowski, który z bliskiej odległości trafił do bramki.

Tempo Białka - Orzeł Balin 5:1 (1:1)

Gole dla Tempo: Młynarczyk (dwie), Puzik, Pacyga, Lewandowski,

Skład Tempo: Kłapyta - M. Marek, Sz. Marek, Bielarz, Lewandowski, Kryjak (80' Owsiak), Motor, Pacyga, Puzik, Goryl (60' Młynarczyk), Raczek (80' Pająk).

Grom Grzechynia - Naroże Juszczyn 2:2 (2:0)

1:0 - Kudzia

2:0 - Piotr Surmiak

2:1 - Pietrusa

2:2 - Pietrzak (k.)

Grom: S. Krupczak - Dyrcz (80'. Bogacz), Białończyk, Paweł Surmiak, Urbański (90' Tokarz), Ł. Krupczak, M. Surmiak, Ceremuga, B. Kudzia, Czubin, Piotr Surmiak.

Naroże: Fidelus - Ceremuga, Gąstała, Kwaśniewski (60' Baziński), Lyvka, Chorąży (46' Sala), Klimasara, Pietrzak, Lipka (46' Trybała), Kryjak (60' Tomczak), Pietrusa.

Krokus 2000 Łapsze Niżne - Jordan Jordanów 4:2 (1:0)

Gole dla Jordana: Sochacki, Sewioło.

Skład Jordana: Rypel (80' Piosek) – Kołodziejczyk, Hodana (60' Sroka), F. Tyrpa, Kulak (67' Kołodziej), Paś (84' Dudek), Wójtowicz, Sochacki, Sewioło, G. Tyrpa, Romaniak.

Durda razy dwa

Znakomicie w roli gospodarza spisuje się Taranawianka w rundzie wiosennej. Mecz z Żarkiem Barwałd, który był rozgrywany w Zembrzycach, bezbramkowo zremisowała, następnie już w Budzowie odprawiła z kwitkiem lidera Lachy Lachowice (3:1). W minioną niedzielę po raz kolejny zespół z Tarnawy rozgrywał spotkanie w Budzowie.

Spotkanie z Watrą Zawoją nie było wielkim widowiskiem - było wiele fauli, zawodnicy nie przebierali w środkach (w żółtych kartkach 4:1 dla Watry). Podopieczni Łukasza Stopki w pierwszej połowie stwarzali zagrożenia głównie po rzutach rożnych, gospodarze próbowali strzałami z dystansu znaleźć drogę do bramki

W drugiej połowie emocji było więcej - nieliczni kibice, którzy dotarli do Budzowa, byli świadkami dwóch goli. Pierwsze trafienie Rafała Durdy nie zostało uznano - sędzia odgwizdał spalonego, później wszystko było już zgodnie z przepisami. Zanim jednak Tarnawianka wyszła na prowadzenie, po rzucie rożnym groźnie zrobiło się w jej polu karnym

Rafał Durda w 71. minucie celnie przymierzył z rzutu wolnego i drużyna z Tarnawy wyszła na prowadzenie. Sześć minut później jeden z zawodników z Tarnawy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kamilem Wolskim - piłka trafiła w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Durda.

Tarnawianka Tarnawa - Watra Zawoja 2:0 (0:0)

Gole dla Tarnawianki: Durda (dwa).

Tarnawianka: Mazur - B. Bury, A. Bury, Durda, Kapłoniak, Ł. Miś, M. Miś (80' Kapłoniak), L. Stopka, Ł. Stypuła, Zawiła, Żmudka (85' Pacek).

Watra: Wolski - Zguda, Gałuszka, Ł. Stopka, Zięba, Wróblewski, Dyrcz, Hutniczak (80' Motowidło), Basiura, Mika, Listwan.

Jubilat Izdebnik - KS Bystra 1:1

Skuteczna gonitwa

Jeżeli jest coś, z czego mogą być zadowoleni piłkarze z Krzeszowa po spotkaniu z Olimpią Zebrzydowice to to, że przegrywali dwukrotnie i dwukrotnie skutecznie doprowadzali do wyrównania. Dwa mecze rundy wiosennej w Krzeszowie to odprawione z kwitkiem zespoły ze Skawicy (3:0) i Bystrej (6:2). Tymczasem jeszcze niżej notowany w tabeli niż wspomniane drużyny Olimpia wywiozła z Krzeszowa punkt.

- Podarowaliśmy przeciwnikowi dwa gole - mówi opiekun Żurawia Jacek Kudzia.

Na 1:1 wyrównał Krzysztof Ćwiertnia, który otrzymał podanie od Michała Kawończyka i pokonał Bartłomieja Kanię. Remis Żurawiowi uratował Michał Fidelus na sześć minut przed zakończeniem spotkania. - Okazje mieli jeszcze Michał Kawończyk i Ćwiertnia, nie udało się - dodał Kudzia.

Żuraw Krzeszów - Olimpia Zebrzydowice 2:2 (1:2)

Gole dla Żurawia: Ćwiertnia, Talaga.

Skład Żurawia: Mika - Zawora, Talaga, Skrzypek, Nowak (70' Baca), Fidelus, Wójcik (70' Pilarczyk), Wajdzik, M. Kawończyk, Ćwiertnia, Targosz (46' G. Kawończyk).

Odblokowani? Zobaczymy

- W poprzednich dwóch sezonach biliśmy się o awans do A-klasy. Teraz też mieliśmy takie zamiary, ale jak dochodzi do meczów, w których stwarzamy nawet po piętnaście i więcej okazji do zdobycia goli, żadnej nie wykorzystujemy, a w zamian przeciwnik potrafi coś strzelić, to trudno o awansie myśleć - mówi grający trener Unii Naprawa Franciszek Gacek. Obiektywnie patrząc, wynik spotkania z Janosikiem Sieniawa powinien brzmieć 11:2 - skończyło się na 6:0.

Zwycięstwo dla Uniii  było czymś oczywistym - po dwóch porażkach z rzędu wizyta jednej z najsłabszych drużyn w lidze w Naprawie, a na pewno najwięcej tracącej goli w podhalańskiej B-klasie (80 w szesnastu kolejkach), była możliwością także do podreperowaniu celowników dla gospodarzy. I taką była!

Dwa gole zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik Unii Paweł Cieżak. - Gra na prawej pomocy, a zdobywa tyle goli. Chwała mu za to - pochwalił 22-letniego Cieżaka szkoleniowiec drużyny z Naprawy.

Na listę strzelców wpisywali się także: Krystian Panek, Szymon Bierówka, Bartłomiej Drobny i Robert Kutaj. Kibiców zwłaszcza ucieszyło trafienie Kutaja, który jest, jak to powiedział Franciszek Gacek, ich pupilkiem. - To nasz Chicharito (śmiech). Piłka jest jego pasją. Robert jest bardzo dobry technicznie. Jego masa nie pozwala mu szybko biegać, ale potrafi zastawić się, kiwnąć, celnie uderzyć - wylicza Gacek.

To, co się rzuca w składzie Unii Naprawa to bardzo młody skład. - Najstarszy jest Robert (36 lat), potem ja (32 lata). Większość chłopaków jest z przedziału 16-20 lat. Jeżeli ktoś ma 16 lat to już go próbujemy w seniorach. Wiadomo, że fizycznie ze względu na wiek, to jeszcze nie jest to, ale technicznie są na dobrym poziomie - podkreśla Franciszek Gacek.

Unia Naprawa - Janosik  Sieniawa 6:0 (3:0)

Gole dla Unii: P. Cieżak (dwa), Panek, Kutaj, Bierówka, Drobny.

Skład Unii: Kania - Ciscoń, Sutor, Drobny, K. Cieżak, Gacek, Święchowicz, P. Cieżak, Bierówka, Panek (75' Zając), Kutaj.

Korona Skawinki - Świt Osielec 1:0 (1:0)

Skład Świtu: W. Traczyk - Babik (46' Kubiński), Bachul, Guzik, Herman, Kalemba, Kopacz, Oleksa, Sobinek (80' Motor), Suski, G. Traczyk.

Chełm Stryszów - LKS Bieńkówka 1:0  (0:0)

Skład Bieńkówki: Ciuś  - Wojterski, Smoter, Pęcek, Mruc (46' Sarna), Knapczyk, A. Sałapat, Klimowski, Burliga, Chromy, Sałapat.

Jałowiec II Stryszawa - Jastrzębianka Jastrzębie 1:3