Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 15 maj 2015 22:42

Piłkarski weekend: Misja Zająca, w Suchej wierzą

Napisał

Do końca sezonu Krzysztof Zając będzie prowadził Halniak Maków Podhalański. Na dzień dobry w roli trenera pojedzie na boisko wicelidera na mecz z Orłem Piaski Wielkie. Zadania łatwego nie ma - jeżeli popatrzymy na najbliższego rywala i na ogólną pozycję w tabeli Halniaka. W podobnej sytuacji znajduje się Janusz Suwada, który w niedzielę zamierza wraz z podopiecznymi z Babiej Góry zagrać o pełną pulę w wyjazdowym spotkaniu z Dębem Paszkówka. "Dla Babiej Góry" może zagrać Tempo Białka, jeżeli urwie punkty w Wadowicach Skawie. Na ostre strzelanie powinni się nastawić kibice w Juszczynie - Leńczanka Leńcze potrafiła w tym roku stracić w meczu siedem goli (w Budzowie), a nawet jedenaście - u siebie z Orłem Wieprz.

W piątek ukazała się informacja, że Piotr Balonek z powodu zdrowotnych (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!) nie będzie już dłużej trenował zespół z Makowa Podhalańskiego i nie wiadomo, czy jeszcze zagra kiedykolwiek w jego składzie. Wybór Krzysztofa Zająca (przyszedł do Halniaka w zimie) na grającego trenera Halniaka nie był pierwszym "wyborem" działaczy z Makowa Podhalańskiego. Podobnie jak nie tak dawno Babia Góra, także i Halniak chciał na szybkiego zakontraktować nowego trenera przynajmniej do końca sezonu i słyszał podobne odpowiedzi jak Babia Góra - wrócimy do rozmów po zakończeniu rundy. Celem nr 1 działaczy Halniaka jest bardzo miło wspominany w Makowie Piotr Stach, ale czy trener, który po przygodzie z Halniakiem zwiedził takie kluby jak Soła Oświęcim i Sandecja Nowy Sącz będzie chciał cofać się aż do IV-ligi? To zadanie na potem dla działaczy z Makowa, a na już to uratować IV-ligę. Ciekawie będzie także w sobotę w Zembrzycach, gdzie Garbarz podejmie Niwę Nową Wieś - wygrana podopiecznych Zdzisława Janika pozwoli oddalić się, po raz kolejny, drużynie z Zembrzyc od znajdujących się "na krawędzi" zespołów (takich jak np. Halniak). Właśnie z Niwą wygrał ostatnio Jałowiec - trener beniaminka Krzysztof Jodłowiec przyznał po tym spotkaniu, że "dalej walczą". Skoro tak, to nie ma wyjścia i w sobotę trzeba pokonać Iskrę u siebie. I walczyć dalej!

Garbarz Zembrzyce - Niwa Nowa Wieś / sob. 16.05.2015 godz. 17:00

Jałowiec Stryszawa - Iskra Klecza Dolna / sob. 16.05.2015 godz. 17:00

Orzeł Piaski Wielkie - Halniak Maków Podhalański / sob. 16.05.2015 godz. 17:30

Niby wszystko jasne patrząc na tabelę - Tempo czwarte od góry, Skawa trzecia... od końca. Im bliżej finiszu sezonu, tym bardziej zespoły z nożem na gardle o każdy punkt będą się może nie zabijać, ale walczyć do upadłego. Tak pewnie będzie w sobotę w Wadowicach - przewaga w kulturze gry po stronie gości, ale w poziomie determinacji może i górować będą gospodarze? Właśnie taką drużyną z zębem, z charakterem ma być w niedzielę w Paszkówce, i w kolejnych spotkaniach, Babia Góra. Czy będzie? W Suchej Beskidzkiej wszyscy w to wierzą.

Skawa Wadowice - Tempo Białka / sob. 16.05.2015 godz. 17:00

Dąb Paszkówka - Babia Góra / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

Trudne zadanie czeka rewelacyjną na wiosnę drużynę z Grzechyni. Grom jedzie do Spytkowic na mecz z Astrą, która w tym roku jeszcze nie wygrała! Z drugiej strony w dwóch ostatnich meczach z silnymi przecież Relaksem Wysoką i Orłem Wieprz nie przegrała (dwa remisy po 1:1). Aż tak o wynik nie muszą drżeć w Juszczynie, gdzie przyjedzie Leńczanka Leńcze. Podopieczni Dariusza Klimasary powinni kibicom zafundować ostre strzelanie i grad bramek. Jeżeli o strzelaniu mówimy - Strzelec w niedzielę zagra w Stroniu. Forma Żarka najlepiej obrazuje to, że przegrał wszystkie siedem spotkań na wiosnę - a grał m.in. z Leńczami i Grzechynią! Jordan Jordanów chce uniknąć gry w barażach o utrzymanie w A-klasie podhalańskiej, a skoro tak, to w niedzielę z zespołem z Kilkuszowej podopieczni Zdzisława Gacka mogą pokusić się o komplet punktów. Lepietnica na wyjeździe nie uznaje kompromisów - do tej pory pięć wygranych i pięć porażek

Naroże Juszczyn - Leńczanka Leńcze / sob. 16.05.2015 godz. 16:00

Astra Spytkowice - Grom Grzechynia / sob. 16.05.2015 godz. 17:30

Żarek Stronie - Strzelec Budzów / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

Jordan Jordanów - Lepietnica Kilkuszowa / niedz. 17.05.2015 godz.17:30

Emocjonująco zapowiadają się sobotnio-niedzielne starcia w B-klasie. Czy Lachy wreszcie wrócą na ścieżkę zwycięstw, jak w derbach gminnych Bystra wypadnie z Dębem Sidziną, czy Huragan zastopuje wicelidera z Barwałdu, czy remis w poprzedniej kolejce Żurawia był wypadkiem przy pracy i z Marcówką... Sytuacja w tej lidze zmienia się z tygodnia na tydzień jak w kalejdoskopie - jedenastą drużynę od trzeciej dzieli tylko sześć punktów. Chyba najlepiej skupić się na meczach i przypomnieć, że dwie drużyny lecą i dwie awansują. Po efektownej wygranej z Janosikiem Sieniawa piłkarzy z Naprawy czeka wyjazd do lidera - Orawy Jabłonka. Unia od dwóch lat miała za cel obrany awans do A-klasy, przed rozpoczęciem obecnego także zakładano włączenie się do walki o awans. Dwa razy podejście to się nie udało, teraz także tabela nie pokazuje, że ma to nastąpić. Ale za to w niedzielę będzie można zobaczyć, jak Unia wygląda na tle znajdującej się już jedną nogą w A-klasie Jabłonki.

KS Bystra - Dąb Sidzina / sob. 16.05.2015 godz. 17:00

Huragan Skawica - Żarek Barwałd / sob. 16.05.2015 godz. 17:00

Orawa Jabłonka - Unia Naprawa / niedz. 17.05.2015 godz.14:30

Żuraw Krzeszów - Błyskawica Marcówka / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

Olimpia Zebrzydowice - Tarnawianka Tarnawa / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

Warta Zawoja - Jubilat Izdebnik / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

Lachy Lachowice - Filkówka Barwałd Średni / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

I na koniec klasa C, gdzie po porażkach w minionej kolejce lidera - Bieńkówki i wicelidera - Świtu tym razem przyjdzie tym drużynom zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku. Na jesieni Bieńkówka wygrała w Osielcu aż 7:0! W drugim meczu Jałowiec II zagra na wyjeździe z Pogonią Bugaj. Czy dojedzie - oto jest pytanie.

Pogoń Bugaj – Jałowiec II Stryszawa / niedz. 17.05.2015 godz.16:00

LKS Bieńkówka – Świt Osielec / niedz. 17.05.2015 godz.17:00

 

 

 

asdasdasdasdas