Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 23 sierpień 2017 08:37

Banik i Jeziorski zapewniają pierwsze zwycięstwo Wiśle Kraków!

W trzeciej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów pierwsze zwycięstwo odniosła Wisła Kraków. Duży w nim udział miała dwójka zawodników z naszego powiatu - Michał Banik oraz Szymon Jeziorski. Ten pierwszy przeprowadził ładną, indywidualną akcję, a gola zdobył Jeziorski. Wygrana była tym bardziej cenna i prestiżowa, bo została odniesiona w derbowym spotkaniu z Progresem Kraków (1:0).

Po dwóch porażkach ze Stalą Rzeszów (0:2) i Polonią Warszawa (0:1) wygrana z Progresem Kraków bardzo poprawiła nastroje w szeregach Wisły Kraków. W związku z reformą rozgrywek, tylko sześć zespołów zapewni sobie utrzymanie na kolejny sezon w Centralnej Lidze Juniorów. - To jest celem na ten sezon, czyli zapewnienie sobie jak najwyższego miejsca w tabeli. Chcę także pokazać się z jak najlepszej strony, bo to jest mój ostatni rok w CLJ - mówi pochodzący z Naprawy Michał Banik.

To właśnie po jego szarży lewą flanką w spotkaniu derbowym z Progresem futbolówka trafiła do Macieja Śliwy. Jego strzał obronił Przemysław Łyczko, lecz wobec silnego uderzenia z dystansu jordanowianina Szymona Jeziorskiego bramkarz rywali był zupełnie bezradny.

W tym sezonie Banik ma pewnie miejsce w składzie Białej Gwiazdy. - W poprzednich rozgrywkach często dokuczały mi drobne kontuzje i zdobyłem tylko trzy bramki. Przeciwnicy? W zależności od drużyny, z którą rywalizujemy. Czasami jest ciężko - dodaje.

Banik był bliski zdobycia pierwszego gola w tym sezonie w spotkaniu z Progresem. - Z Progresem miał dość dobrą okazję, ale nie zorientowałem się że nie było spalonego i nie wykorzystałem tego. Pierwsza połowa była dla nas. Mogliśmy spokojnie prowadzić 2:0. Druga połowa była inna, bo Progres rzucił się od razu, żeby zdobyć jak najszybciej bramkę. Z tego powodu cofnęliśmy się trochę do defensywy. Po czerwonej dla Szymka Jeziorskiego już było ciężko się nie bronić i nie wychodzić do kontr - dodaje.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 11 miejsce (na 16 drużyn) w CLJ. Najbardziej prestiżowe spotkania, z Legią Warszawa i Cracovią dopiero przed zawodnikami Białej Gwiazdy. - Motywacja w drużynie jest zawsze taka sama, ale przed spotkaniami np derbowymi każdy dodatkowo czuje ten smaczek i jeszcze dodatkowo się spina - mówi Banik, który chciałby zostać w Wiśle na dłużej. - Wisła Kraków to mój klub, ale nie ukrywam, że będzie to bardzo, bardzo trudne, żeby w niej zostać. Mam nadzieję ,że dobrze się zaprezentuje w tym sezonie, bo wiem że tylko jest wtedy jakąś szansa żeby zostać w Wiśle na dłużej - mówi Michał Banik.

W zespole Białej Gwiazdy oprócz Banika i Jeziorskiego występuje również pochodzący z Budzowa Kacper Loranc. Utalentowany bramkarz został niedawno zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy!

                                                                                                             Foto: P. Marczewski / wisla.krakow.pl

asdasdasdasdas