Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 16 styczeń 2018 21:11

Juniorzy Jordana wicemistrzami podokręgu i... grają dalej!

- Nie byliśmy w stanie wygrać z Wiatrem Ludźmierz, lecz w pozostałych spotkaniach to my byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Jesteśmy wicemistrzami okręgu i awansowaliśmy do finału okręgowego - mówi Adam Wójtowicz z Jordana Jordanów. Juniorzy młodsi tego klubu w niedzielę 14 stycznia wzięli udział w Memoriale im. Stanisława Korczyka, który stanowił również mistrzostwa Podhala.

 

Pod nieobecność Zdzisława Gacka, który w tym samym czasie był z inną drużyną młodzieżową na innych zawodach, opiekunem juniorów młodszych Jordana był Adam Wójtowicz. - Pojechaliśmy do Nowego Targu na totalnym luzie. Jak widać, opłaciło się - mówi Wójtowicz.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Jordan trafił do tej z Wierchami Rabka, Wiatrem Ludźmierz oraz Toporem Tenczyn. - Najpierw pewnie pokonaliśmy Rabkę 2:0. W drugim spotkaniu nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia z najlepszą drużyną w zawodach, czyli Wiatrem Ludźmierz i przegraliśmy 0:4. W ostatnim spotkaniu z Toporem zagraliśmy rozważniej, czekaliśmy na błąd przeciwnika. Opłaciło się, bo wygraliśmy 1:0 - dodaje.

Z dwóch grup wyszły cztery drużyny, które następnie zagrały na krzyż - zwycięzca grupy A z drugą drużyną grupy B i na odwrót. Na Jordana czekał Dunajec Ostrowsko. - Wygraliśmy 2:1 po najładniejszym spotkaniu w całych zawodach. Przeprowadziliśmy naprawdę wiele akcji zespołowych - pochwalił zawodników Adam Wójtowicz.

W finale Jordan po raz drugi zmierzył się z Wiatrem Ludźmierz. I po raz drugi odebrał surową lekcję - tym razem skończyło się na 0:5. - Przy stanie 0:3 Sebastian Szklany trafił w poprzeczkę i to by było na tyle emocji w tym pojedynku - przyznaje Wójtowicz.

Drugie miejsce w zawodach zapewniło zespołowi Jordana Jordanów awans do finału okręgowego, gdzie zagrają po dwie drużyny z: sądeckiego, gorlickiego, limanowski i oczywiście podhalańskiego podokręgu. - Takie zawody to zawsze miły przerywnik i fajne przetarcie przed przygotowaniami do rundy wiosennej - podsumował Adam Wójtowicz.

 
Skład Jordana: Borkowski-Łacny, Woś, Radoń, Szklany, Łazarz, Pietrzak, Proszek, Matejko, Maruszewski.
 

 

HomeSportPiłka nożnaJuniorzy Jordana wicemistrzami podokręgu i... grają dalej!