Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 28 styczeń 2018 15:23

Błyskawica Marcówka, mimo przeciwności, zagra do końca o awans

Błyskawica Marcówka to trzecia drużyna, która znajduje się w ścisłej czołówce po rundzie jesiennej w wadowickiej klasie B. I ma nadzieję, że tak samo będzie po rundzie wiosennej, chociaż grający trener Błyskawicy Dariusz Klimasara zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń, które ma klub z Marcówki.

Drużyna z Marcówki aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Trzy punkty więcej ma Huragan Skawica, a pięć punktów mniej i jeden mecz mniej, Żuraw Krzeszów. W rundzie wiosennej Błyskawica podejmie na swoim stadionie zarówno Żurawia (jesienią 3:3), jak i Huragan (porażka w pierwszej części sezonu 1:3).

- Pewne plany ustala się przed sezonem i weryfikuje się je na półmetku rozgrywek. Jesteśmy na drugim miejscu i dopóki będziemy widzieć szansę awansu, będziemy chcieli to uczynić - przyznaje Dariusz Klimasara.

- Nie zapowiada się, żeby ktoś do nas dołączył przed rundą rewanżową, chociaż może ktoś się skusi? W przeciwieństwie np. do Żurawia nie mamy do zaoferowania nawet pieniędzy za zwrot za paliwa czy budżetu na to, żeby ścigać się w sprowadzaniu nowych zawodników - mówi Klimasara i dodaje: - Do Naroża wrócił Tomasz Kaczmarczyk, dwóch zawodników nie wznowiło treningów. Chętnie dołączyłbym do kadry seniorów trzech zawodników z juniorów młodszych, jak to miało miejsce rok temu, ale nie jestem w stanie. Nie dlatego, że nie mają odpowiednich umiejętności. Gdyby do tego doszło teraz, to w juniorach zostałoby 10 zawodników...

- Treningi wznowiliśmy we wtorek 16 stycznia i będziemy spotykać się dwa razy w tygodniu plus ewentualne sparingi w weekend. - dodaje.

Pierwszy sparing Błyskawica rozegra w pierwszy weekend lutego, a jej przeciwnikiem będzie Sosnowianka Stanisław Dolny. Kolejnymi przeciwnikami Błyskawicy będą m.in.: BCS Zawoja, Jordan Jordanów czy Jałowiec Stryszawa.                                                                                                        

 

HomeSportPiłka nożnaBłyskawica Marcówka, mimo przeciwności, zagra do końca o awans