Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 02 luty 2018 17:49

Juniorzy Lachów wreszcie wrócą do siebie / szykuje się wiosna na najwyższym ligowym poziomie

- Zdobyliśmy dziesięć punktów w jedenastu spotkaniach. Uważam to za duży sukces zważywszy, że nie dość, że wszystkie spotkania graliśmy na wyjeździe, to jeszcze trenowaliśmy tylko na orliku bądź na rezerwowym boisku w Hucisku. Na szczęście niebawem wszystko się odmieni - mówi Michał Chorąży, trener występujących w 1 lidze chrzanowskiej okręgowej juniorów Lachów Lachowice. Jedynej drużynie z naszego powiatu grającej na tym poziomie rozgrywkowym.

 

- To liga na bardzo wysokim poziomie, w której występują zawodnicy z kadry III-ligowej Trzebini czy IV-ligowej Unii Oświęcim. W Lachowicach od lat stawiamy na rozwój młodzieży i cieszymy się jak później nasi wychowankowie np. Dominik Lasik debiutują w ekstraklasie czy Dawid Sobański z Progresem Kraków zdobywają srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych. Teraz Dawid jest w Gwarku Zabrze, czyli podąża śladami Dominika - mówi Michał Chorąży.

- Zapraszam do współpracy zawodników z roczników 2000, 2001 i 2002, którzy chcą się sprawdzić w starciu z jednymi z najlepszych juniorów w naszym województwie. Jest to o wiele lepsze niż np. siedzenie na ławce rezerwowych w seniorach - dodaje.

Juniorzy Lachów trenują na razie dwa razy w tygodniu - we wtorek i czwartek w hali dawnego lachowickiego gimnazjum. Od ferii będą to trzy treningi. W drugim tygodniu ferii przewidziany jest obóz dochodzeniowy. Planuję wówczas przeprowadzić pięć dni treningowych. Rano teren, potem obiad i popołudniu zajęcia na hali. Jeżeli szybciej zostanie oddane do użytku boisko to oczywiście na nim będziemy przeprowadzać zajęcia - wylicza Chorąży.

Za niespełna miesiąc ma być gotowe do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. - Cieszymy się i nie możemy już doczekać. Mamy dopięte kilka sparingów - z juniorami Babiej Góry Sucha Beskidzka i Korbielowa, seniorami Świtu Osielec - mówi Michał Chorąży.

 

HomeSportPiłka nożnaJuniorzy Lachów wreszcie wrócą do siebie / szykuje się wiosna na najwyższym ligowym poziomie