Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 08 luty 2018 08:23

Wychowanek Wilków Zawoja mistrzem Polski w futsalu!

Po kilkuletniej grze w Wilkach i BCS Zawoja, Łukasz Szczurek postanowił zmienić piłkarski klimat i obrał kurs na Bielsko-Białą, a dokładniej na działający w tym mieście klub Rekord. Pod koniec stycznia drużyna Rekordu Bielsko-Biała, z Łukaszem w składzie, wystąpiła w Ustce w mistrzostwach Polski U-14. I Je wygrała!

 

Trenując w Wilkach Zawoja, Łukasz Szczurek przyzwyczaił się do halowej odmiany piłki nożnej. Pod okiem Jarosława Ficka Wilki, a teraz już BCS Zawoja, mają treningi w hali przez cały rok. - Turniej w Ustce stał na wysokim poziomie, lecz z kolegami pokazaliśmy, że nikogo się nie boimy. Droga do wygranej była długa, ale udało się. Grałem w drugiej czwórce, ale czasowo przebywałem na parkiecie zbliżoną ilość minut do wyjściowej czwórki - mówi Łukasz.

Podczas finałów powiatowych w barwach SP8 Zawoja, Łukasz wraz z kolegami zdobył tytuł halowego mistrza powiatu i już wtedy dał się poznać jako specjalista od rulety, czyli zwodu, który w przeszłości na boisku często wykonywał Zinedine Zidane. - Obecny trener woli bardziej bezpieczne środki, chociaż w Ustce parę zwodów tak wykonałem - dodaje Szczurek.

-  Oczywiście, że patrzę w przyszłość, ale ważniejsza jest dla mnie teraźniejszość i to, jak się rozwijam. Moim marzeniem jest gra na największych stadionach świata - dodaje.

Droga do reprezentacji Polski z Rekordu Bielsko-Biała nie wydaje się być odległa, chociaż Łukasz twardo stąpa po ziemi. - Jest to kolejne moje wielkie marzenie i mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji może kiedyś otrzymam powołanie? Nie nastawiam się na nie aż tak bardzo. Wiem, że to będzie nagroda za dobre wyniki i grę w klubie  - wyjaśnia Łukasz Szczurek.

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW POLSKI U-14 W FUTSALU

1. Rekord Bielsko Biała

2. Sobek Kraków

3. Beniaminek 03 Starogard Gdański

4. TAF Toruń

5. Odra Opole

6. MKS Jantar Ustka

7. SPN Szamotuły

8. KS Futsal Oborniki

9. Junior Hurtap Łęczyca

10. Solne Miasto Wieliczka

11. Constract Lubawa

12. Promień Żary

Czytaj więcej: http://www.gp24.pl/sport/pilka-nozna/a/rekord-bielsko-biala-mistrzem-polski-u14-w-futsalu,12888160/

 

HomeSportPiłka nożnaWychowanek Wilków Zawoja mistrzem Polski w futsalu!