Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 06 kwiecień 2018 10:14

„LACHY-LACHOWICE” JUŻ NIEDŁUGO ZAGRAJĄ PIERWSZY MECZ NA NOWYM OBIEKCIE

Remont boiska w Lachowicach wciąż trwa. Nowy stadion Lachów Lachowice po gruntowej przebudowie zyska zupełnie nowy wygląd. Niestety na oficjalne otwarcie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Wszystko to jest związane z występującymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, które uniemożliwiały wykonanie robót zgodnie ze sztuką budowlaną. 

Wszyscy chcielibyśmy, aby zawodnicy klubu sportowego „Lachy-Lachowice” mogli już trenować na swoim nowym obiekcie. Niestety jest to zbyt duża inwestycja, abyśmy działali pod presją czasu. Utrzymujące się złe warunki atmosferyczne jesienią i zimą poprzedniego roku, opady deszczy i śniegu oraz spadek temperatury poniżej O°C w pierwszych miesiącach roku 2018 nie pozwoliły na wykonywanie prac - mówi Wójt Gminy Stryszawa, Rafał Lasek.

Proces technologiczny przygotowania boiska wymaga odpowiednich warunków pogodowych, (trawa musi zostać wypełniona suchym piaskiem i granulatem), które obecnie nie sprzyjają. Z tego powodu Gmina podpisała aneks z wykonawcą prac na boisku w Lachowicach, który wydłużył termin oddania stadionu.

- Myślę, że warto poczekać na efekt końcowy. Nowy stadion w Lachowicach to ważna inwestycja i chcielibyśmy, aby jak najdłużej służyła zawodnikom i mieszkańcom z terenu naszej gminy. Domyślam się, że zawodnicy LKS „Lachy” którzy już rozpoczęli rozgrywanie spotkań wiosennych mogą czuć się rozczarowani jednak obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby oddanie boiska przyspieszyć. Jednak proszę pamiętać, że leży mi przede wszystkim na sercu jakość wykonywanych prac i tego, aby były one zrobione zgodnie z przepisami sztuki budowlanej. Myślę, że już za kilka dni będziemy wspólnie cieszyć się nowym obiektem - dodaje wójt.

Przypomnijmy, że modernizacja boiska Lachów-Lachowice kosztować będzie ponad milion złotych. Gmina Stryszawa na wykonanie tej inwestycji otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 527 tysięcy. Dotacja dla gminy na wykonanie prac przyznana jest w transzach – 100 tys. Gmina otrzymała w 2017 roku i 427 tys. planowane jest do przekazania na rok 2018.

 

 

 

 

HomeSportPiłka nożna„LACHY-LACHOWICE” JUŻ NIEDŁUGO ZAGRAJĄ PIERWSZY MECZ NA NOWYM OBIEKCIE