Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 22 sierpień 2018 12:49

Biała Gwiazda zaświeciła na jubileuszu Jordana Jordanów

Była duża dawka piłki nożnej, coś dla ucha, oka i dla podniebienia też - sobota 18 sierpnia upłynęła w Jordanowie pod znakiem 95-lecia powstania Jordana. Punktem kulminacyjnym był mecz oldbojów Jordana i Wisły Kraków - wygrali nie bez problemów ci drudzy 3:2. Gole dla zwycięzców zdobywali: Mirosław Szymkowiak, Grzegorz Pater oraz Krystian Peć, a dla Jordana: Jakub Jeziorski i Michał Kurdas.

Na początek dwa turnieje im. Milana Łaczka, młodego piłkarza Jordana, który w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku samochodowym zmarł 2002 roku. Najpierw rozegrano zawody orlików - tam w półfinałach zespoły Wierchów Rabka i ABC Skomielna wygrały 4:1 z Młodym Jordanem oraz Narożem Juszczyn. Mecz o miejsce III pomiędzy Narożem i Młodym Jordanem zakończył się wynikiem 2:1, a w finale, po serii rzutów karnych, triumfowali młodzi zawodnicy z Rabki. Piąte miejsce zajął Halniak Maków Podhalański, a szóste FA Tokarnia.

W kolejnym turnieju rywalizowali młodziki. Do Jordanowa przyjechali m.in. najlepsi zawodnicy z naszego województwa w ramach turnieju Małopolski Mundial przebywający w Suchej Beskidzkiej na zgrupowaniu. Piłkarze z Małopolskiego Mundialu zajęli... pierwsze cztery miejsca w turnieju! Na kolejnych pozycjach zawody ukończyły zespoły: Jordana Jordanów, FA Tokarnia, Naroże Juszczyn i ABC Futbolu Skomielna Biała. 

Po zakończeniu rywalizacji najlepsze zespoły zostały nagrodzone przez prezesa Zdzisława Filipka oraz wiceprezesa Adama Wójtowicza pamiątkowymi medalami i pucharami oraz indywidualnymi statuetkami. Kolejnym punktem obchodów 95-lecia powstania Jordana był mecz dziewcząt z Jordanowa i Tokarnia przeciwko koleżankom z klubu Rysy Bukowina Tatrzańska. Połączone siły zawodniczek z Jordanowa i Tokarni okazały się skuteczniejsze - spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

W tym czasie oldboje Wisły Kraków oraz Jordana Jordanów przebierali się już w szatniach i czekali na pierwszy gwizdek sędziego (2x30 minut). Zanim to nastąpiło, na scenie wiceprezes MZPN do spraw sportowych - Zdzisław Kapka oraz prezes PPPN Nowy Targ - Jan Kowalczyk wręczyli prezesowi Jordana pamiątkowy puchar oraz tablicę pamiątkową z okazji jubileuszu. Następnie na podeście pojawiali się nagrodzeni przez PPN Nowy Targ oraz klub z Jordanowa odznakami działacze, piłkarze, sponsorzy, sympatycy jordanowskiego.

Wielu kibiców nie mogło doczekać się jednak pierwszego gwizdka sędziego spotkania oldbojów. Wisła Kraków przyjechała do Jordanowa w nieco okrojonym składzie (Mariusz Jop i Kazimierz Kmiecik pojechali z jedynką Wisły do Poznania, Zdzisław Janik, Marek Kusto, Marcin Jałocha i Maciej Żurawski byli awizowani na to spotkanie, ale nie dojechali), ale i tak możliwość zobaczenia z bliska: Mirosława Szymkowiaka, Grzegorza Patera, Dariusza Wójtowicza, Marka Motyki, Jacka Matyi, Janusza Nawrockiego czy Janusza Suwady w konfrontacji z oldbojami Jordana (chociaż tam też grali czynni zawodnicy jak Piotr Kołodziejczyk, Marek Hodana czy strzegący bramki Tomasz Sum) w pełni to wynagradzała.

Oldboje Wisły Kraków grają w I lidze w Krakowie, gdzie w sezonie 2017/2018 zostali mistrzami, więc jeżeli ktoś oczekiwał gry na zasadzie ty do mnie, ja do Ciebie, srogo się zawiódł. To Jordan wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Jakuba Jeziorskiego. Do wyrównania doprowadził Szymkowiak, który popisał się efektowną podcinką a'la Tomasz Frankowski. 

Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po przerwie dwójkowa akcja Szymkowiak-Pater (przy pierwszym golu dla Wisły asystował Pater) przyniosła Wiśle prowadzenie 2:1. Do remisu doprowadził Michał Kurdas, który otrzymał bardzo dobre podanie od brata Macieja i nie dał szans na skuteczną interwencję Arturowi Sarnatowi. Nie udało się Hernanowi Crespo w 1998 roku pokonać Sarnata w dwumeczu Wisły z Parmą, nie udało się Marcovi Overmarsowi czy Xaviemu z FC Barcelony, a udało się właśnie wychowankowi Jordana. 

Wiślacy ani myśleli pozostawić to spotkanie nierozstrzygnięte. W pewnym momencie w żołnierskich, mocnych boisko słowach zaczęli się mobilizować. "Brylował" w tym Jacek Matyja. Efekt był niemal natychmiastowy. W kolejnej akcji Suma pokonał Krystian Peć. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Jordan Jordanów wystąpił w następującym składzie: Jakub Jeziorski, Krzysztof Pracharczyk (obaj pełnili funkcję trenerów), Franciszek Gacek, Marcin Hodana, Tomasz Sum, Piotr Stachura, Adam Tyrpa, Michał Kurdas, Jarosław Waga, Maciej Kurdas, Roman Grzybacz, Grzegorz Filipiak, Piotr Hanusiak, Sławomir Starowicz, Edward Morawa, Piotr Kołodziejczyk, Marek Hodana, Robert Kutaj i Robert Hołowczak.

Po jego zakończeniu, wspólnych zdjęciach, na scenę zostali zaproszeni piłkarze Wisły. - Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie w Jordanowie. Z przyjemnością wrócimy tu w przyszłości - powiedział tuż po odebraniu pucharu z rąk burmistrz Jordanowa Iwony Bilskiej, kapitan krakowskich oldbojów Marek Motyka. Już bez mikrofonów kolejni wiślacy bardzo chwalili stan murawy na stadionie w Jordanowie. 

Jeszcze tylko efektowny występ człowieka-flagi, finalisty "Mam Talent" - Łukasza Świrka i można było przystąpić do zabawy tanecznej, która trwała do białego rana.

asdasdasdasdas
ShowMeble

TOP Strzelcy- futsal Amator

TOP Strzelcy- futsal PRO

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaBiała Gwiazda zaświeciła na jubileuszu Jordana Jordanów