Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

wtorek, 23 październik 2018 14:33

Nie było mocnych na drużynę z SP Juszczyn

Drużyna dziewcząt z SP Juszczyn wygrała finał powiatowy w halową piłkę nożną w kategorii Igrzyska Dzieci. Tym samym, po chłopcach z SP Toporzysko, poznaliśmy drugiego reprezentanta powiatu na turniej o awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 listopada w Nowym Targu.

Zawodniczki z Juszczyna pozostawiły w pokonanym polu drużyny z: ZSP Skawica, SP2 Sucha Beskidzka oraz SP Łętownia, chociaż nie przyszło to wcale tak łatwo jak nieraz sugerują to, lub nie, wyniki.

Zanim rozpoczął się turniej, dyrektor ZS w Makowie Podhalańskim, Artur Piórkowski odebrał od przedstawiciela suskiego starostwa, Macieja Krzyśków dyplom-podziękowanie za udostępnienie hali do zorganizowania zawodów powiatowych w poprzednim roku szkolnym. Potem już kurtuazji aż takiej nie było, bo na parkiecie, bo o meczach teraz mowa, trwała zażarta walka o każdy centymetr boiska.

W spotkaniu numer jeden zagrały drużyny z SP2 Sucha Beskidzka oraz SP Łętownia. Pierwsze groźnie zaatakowały, i to podwójnie, zawodniczki z Łętowni, ale Emilia Starowicz za pierwszym razem w sytuacji sam na sam z suską bramkarką przegrała pojedynek, za drugim razem trafiła w słupek.To się zemściło. Bardzo mocno pod poprzeczkę huknęła Julia Trzop i SP2 Sucha Beskidzka wyszła na prowadzenie. Zawodniczki z Łętowni doprowadziły do wyrównania po nieco szczęśliwym trafieniu z rzutu wolnego, z własnej połowy boiska!, w wykonaniu Emilii Starowicz. Pierwsza akcja po przerwie przyniosła drużynie z Suchej Beskidzkiej prowadzenie - Emilia Świerkosz trafiła w słupek, ale dobitka Julii Trzop okazała się skuteczna. Akcja przeprowadzona prawą stroną przez Emilię Świerkosz dała suszankom trzeciego gola i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W drugim spotkaniu zmierzyły się zawodniczki ze Skawicy oraz Juszczyna. Pierwsza połowa bez większej historii - odnotowania warta tylko bramka z bliskiej odległości Pauliny Guzik z Juszczyna. Po przerwie Paulina Guzik przeprowadziła piękną, indywidualną akcję i podwyższyła prowadzenie dla zespołu z makowskiej gminy. Do ataku ruszyły zatem zawodniczki ze Skawicy - udało się złapać kontakt po trafieniu Julii Warmuz. Ta sama zawodniczka w samej końcówce meczu mogła doprowadzić do wyrównania, ale... nie doprowadziła i Juszczyn wygrał 2:1.

Trzeci mecz to kanonada w wykonaniu zawodniczek z Juszczyna, które pokonały dziewczyny z Łętowni 6:1. Wynik otworzyła Anna Sala, która wykorzystała świetną akcję Pauliny Guzik. Zawodniczki z Łętowni chciały odpowiedzieć - dwukrotnie na bramkę juszczynianek uderzała Emilia Starowicz, lecz górą była Sara Zemlik. Skoro nie wykorzystuje się okazji do zdobycia goli, to się gole traci... Przekonały się o tym zawodniczki z Łętowni. Ponownie na listę strzelczyń wpisała się Paulina Guzik, a w samej końcówce pierwszej połowy po bardzo ciekawie wykonanym rzucie rożnym (drugi raz już tego w zawodach nie powtórzyły), do meczowego protokołu wpisała się Anna Sala. Po przerwie trzy gole zdobyła Paulina Góra - z daleka (piłka odbiła się jeszcze od słupka), z trzech metrów i jeszcze też z daleka, ale już nie od słupka. Honorową bramkę dla zawodniczek z Łętowni zdobyła Emilia Starowicz.

Mecz numer 4 to pojedynek Skawicy i SP2 Sucha Beskidzka. Do przerwy prowadzą zawodniczki ze Skawicy - dwie wysokie, ustawione w napadzie uczennice Julia Warmuz i Klaudia Szafraniec wpisują się na listę strzelczyń. Po przerwie kontaktową bramkę mogła zdobyć Emilia Świerkosz. Ostatecznie wynik spotkania na 3:0 pieczętuje Julia Warmuz, która zaprezentowała zwód a la Messi, Ronaldo czy kto tam woli, kompletnie zmyliła bramkarkę rywalek i z metra trafiła do pustej bramki. To, że szczęki niektórym w tym momencie opadły, to jest za mało powiedziane, a braw od opiekunów wszystkich ekip za tą akcję nie było końca.

W piątym spotkaniu szybko na prowadzenie z zawodniczkami z Łętowni wyszły uczennice ze Skawicy - Aleksandra Kaczmarczyk i Julia Warmuz trafiły do bramki. Do przerwy (wszystkie mecze 2x10 minut) było 2:1 - mocny strzał Emilii Starowicz przełamał ręce bramkarki ze Skawicy. W drugiej połowie cios za cios - zaczęła Julia Warmuz, odpowiedziała Emilia Starowicz. Bezpieczną, dwubramkową przewagę dla zawodniczek ze Skawicy zapewnia Klaudia Szafraniec - w słupek trafia Julia Warmuz, ale dobitka Klaudii okazała się bezbłędna.

Niespodziewanie zaczął się mecz numer sześć, bo od prowadzenia zawodniczek z SP2 Sucha Beskidzka w meczu z SP Juszczyn. Zamieszanie podbramkowe wykorzystała Emilia Świerkosz. Do przerwy już bez niespodzianki - prawdziwy show zaprezentowała Paulina Guzik, która najpierw asystowała przy trafieniu Anny Sali, następnie zdobyła sama dwa gole. Po przerwie trwała druga część show późniejszej królowej strzelczyń zawodów i MVP drużyny - Pauliny Guzik. Trzy gole i asysta przy kolejnym trafieniu Anny Sali. Dziewczyny z SP2 Sucha Beskidzka odpowiedziały jednym golem autorstwa Julii Trzop.

Na zakończenie zawodów oprócz dyplomów dla szkół i pucharu za pierwsze miejsce wręczono także statuetki indywidualne - królową strzelczyń została wspomniana Paulina Guzik (SP Juszczyn). Wyróżnienia MVP drużyny z rąk swoich nauczycieli wychowania fizycznego odebrały: Emilia Starowicz (SP Łętownia), Julia Trzop (SP2 Sucha Beskidzka), Julia Warmuz (ZSP Skawica) oraz Paulina Guzik (SP Juszczyn).