Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 26 listopad 2018 08:57

Pływali wszyscy, mali i duzi, a nad wszystkim czuwał święty Mikołaj

Jedenaste, mikołajkowe zawody pływackie organizowane przez UKS Jasień Sucha Beskidzka, przeszyły do historii. W niedzielę 25 listopada od samego rana do suskiej krytej pływalni nadciągali pływacy młodsi i nieco starsi też z całego powiatu, aby z jednej strony po rywalizować w różnych konkurencjach, ale przede wszystkim by zdrowo i świetnie się bawić.

22 konkurencje przygotowali dla uczestników organizatorzy zawodów. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowały najmłodsze dzieci, które dopiero od września zaczęły swoje wizyty na suskim basenie. Ich konkurencja polegała na dwukrotnym przepłynięciu dużego basenu na „grzbiecie” i na „piersiach” z małą asekuracją starszych kolegów.

Tuż po tych pokazach na chwilę musiał zostać przystopowany dalszy program zawodów, gdyż w krytej pływalni pojawił się Mikołaj, który przy pomocy swoich pomocników rozdawał dzieciom paczki, jak również pamiątkowe dyplomy i medale za udział w zawodach. Najmłodsi pływacy nie ukrywali radości z wizyty Mikołaja, nie obyło się bez łez wzruszenia.

Kolejnym punktem programu był "Mistrz dokładności". Cel to przepłynięcie dwóch długości basenu w czasie jak najbardziej zbliżonym do dwóch minut. Zwycięzca Andrzej Krupczak przebył tą odległość w czasie 1,59,22! W konkurencji tej wystartowało siedmiu zawodników.

Następnie w wodnych zawodach zaprezentowały się sztafety rodzinne na dystansie 4x25 metrów. Sztafeta rodzinna, czyli w zależności od składu mogli w niej wziąć udział: mama, tata, rodzeństwo, wujkowie, ciocie, babcie, dziadkowie, kuzyni. W tej konkurencji wygrała rodzina Talagów, a podium uzupełnili: Gracjaszowie i Jałochowie. Swoich sił w tej sztafecie spróbowało łącznie siedem rodzinnych sztafet.

Po zakończeniu tych konkurencji odbyły się dekoracje najlepszych zawodników i rodzin, których dokonali dyrektor krytej pływalni, Olgierd Kierski oraz naczelnik wydziału promocji suskiego starostwa, Janusz Kociołek (zawody mikołajkowe były współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Suskiego)

Dopiero po tych małych rozgrzewkach rozpoczęło się ściganie na całego. Najpierw na dystansie 25 metrowym w 4 grupach wiekowych, a następnie na dystansie 50 metrowym dla starszaków. To nie koniec - swoje umiejętności zaprezentowali starsi koledzy i koleżanki, którzy zmierzyli się o Puchar Dyrektora Krytej Pływalni na  dystansie 100 m stylem zmiennym. Niezwykle efektowne była konkurencja pokonania jednej długości basenu pod wodą. Wśród dziewcząt triumfowała Weronika Habowska (czas: 11,62 s), a u chłopców najszybciej ten dystans pokonał Mikołaj Pająk (12 s).

WYNIKI - XI RODZINNE MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE - 25.11.2018 - SUCHA BESKIDZKA

asdasdasdasdas