Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 03 luty 2019 12:03

Grzegorz Guzik: Indywidualnie oraz w drużynie zmierzam w dobrym kierunku

Pierwszą część sezonu ma za sobą Grzegorz Guzik. Pochodzący z Juszczyna zawodnik jest optymistą przed dalszą fazą sezonu, w której docelową imprezą są mistrzostwa świata w szwedzkim Ostersrund. - Stać mnie na to, żeby znaleźć się wśród trzydziestu najlepszych biathlonistów podczas mistrzostw świata - mówi.

Przed rozpoczęciem sezonu doszło do zmiany, kolejnej można napisać, na stanowisku trenera kadry. Pierwszym trenerem został Adam Kołodziejczyk, który największe sukcesy odnosił z reprezentacją kobiet w biathlonie. - Oceniam tą zmianę na plus. Trener Adam miał przerwę w szkoleniu,dzięki czemu trochę inaczej spojrzał na sport, na to co się robi. Obejmując teraz kadrę wprowadził dyscyplinę i porządek - wszystko jest przygotowane i bardzo dobrze zorganizowane. Mamy rozplanowany cały dzień, od 7 do 20. Wiemy nawet, co będziemy robić za tydzień. Nasz poprzedni trener Mikołaj Panitkin pewnie dużo wniósł do naszej pracy, ale w pewnym momencie zaczęło brakować stuprocentowego profesjonalizmu. Trener Adam widząc jak trenujemy przekonał się do nas mówiąc: chłopaki można coś z tego zrobić, więc działamy! Znaliśmy się, bo był trenerem kobiet, a męska kadra była wtedy bardziej na doczepkę. Obecnie mamy swoją grupę, którą tworzą sami faceci. Jeżeli nasze plany się powiodą, będziemy fizycznie zdrowi, to każdy kolejny trening, sezon będzie nas przybliżał do coraz lepszych miejsc. Wraz z wiekiem i nabytym doświadczeniem widzę, jak wiele detali składa się na końcowy rezultat. Nawet najlepsi zawodnicy potrafią wylądować na 60-80 miejscu. Czasem o gorszym wyniku może przesądzić choroba, co przerabiałem w tym sezonie przed  zawodami w Hochfilzen, kiedy miałem zatrucia i rano obudziłem się lżejszy o 3 kilogramy. Chciałem wystartować, ale na strzelnicy zabrakło spokoju, drżały ręce, pojawiła się runda karna - mówi Grzegorz Guzik.

Jedną z kluczowych zmian wprowadzoną przez nowego trenera jest zmniejszenie czasu pobytu na strzelnicy podczas zawodów. - Naszym celem było to, żeby czasy oddawania przez nas strzałów były bliskie czołowych zawodników. Bardzo się cieszę, że to nam się udało. Jeżeli ktoś przeanalizuje czas strzelania, pobytu na strzelnicy, czyli od wbiegnięcia do wybiegnięcia z niej, to zobaczy, że te czasy całej naszej startującej trójki mieszczą się w pierwszej dwudziestce, trzydziestce zawodników. To są bardzo dobre czasy. Kiedyś na takim elemencie potrafiliśmy tracić dziesięć sekund. Cztery strzelnice to już strata czterdziestu sekund. Poprawiliśmy to i mamy cały czas w głowach, żeby nad tym pracować. Przed mistrzostwami mamy czas, żeby to jeszcze sprawdzić, poprawić, zobaczyć co i gdzie można jeszcze urwać. - dodaje Guzik.

Na chwilę obecną Grzegorz Guzik ma zaliczone 94 starty w zawodach rangi puchar świata. - Sezon zaczął się ciężko, bo forma biegowa dopisywała, strzelecka, na początku, również. Później zaczęło brakować precyzji na strzelnicy. Szczęśliwy dla mnie okres zaczął się w styczniu, po świętach i nowym roku. Może dlatego, bo przyjechałem do domu i miałem chwilę odpoczynku psychicznego, mogłem pobyć z rodziną? Z drugiej strony to nie jest tak, że wtedy nie trenujemy, bo codziennie dojeżdżam na treningi. Następnie wyjeżdżam na zawody ze świeżą głową, świeżymi siłami i wszystko zaczyna grać. Cieszę się, że w tym roku było tak samo. Oberhof był szczęśliwy (Guzik zdobył tam pierwsze punkty w sezonie), w Ruhpolding bardzo fajnie zaprezentowałem się w strzeleniu, czułem się też bardzo dobrze fizycznie. Coś jednak nie zagrało. Bieg mi nie wyszedł. Jadąc do  do Antholz-Anterselva wiedzieliśmy, że tamtejsza strzelnica jest trudna i trzeba bardzo uważać. Żeby dostać się do biegu pościgowego trzeba być bezbłędnym w strzelaniu. Po 3 rundach karnych zabrakło mi 3 sekund do awansu do biegu pościgowego. Podsumowując dotychczasowe starty, to na plus trzeba zaliczyć bieganie i podejście do zawodów, otoczka. Udało się zdobyć kilka fajnych wyników indywidualnie oraz w sztafecie - dodaje Grzegorz Guzik. 

- Nie było miłe słuchać, po co startujemy w sztafecie, skoro jesteśmy dublowani, schodzimy wcześniej z trasy? Cieszę się, że teraz sytuacja się zmieniła. Po raz pierwszy niczego nie brakowało nam podczas przygotowań i to, co mogliśmy zrobić, zrobiliśmy. Zebrała się fajna grupa, która robi postępy. Zajęcie dwunastego miejsca w Oberhofie nie było przypadkowe. Nie stoimy w miejscu, ale dotyczy też to i innych reprezentacji - przyznaje zawodnik rodem z Juszczyna.

Co za Grzegorzem Guzikiem zatem wiadome, a co przed? - W poniedziałek wylatuję do Kanady, gdzie czekają nas zawody w Canmore. Z jednej strony zapowiadają się fajne starty indywidualnie, w sprincie oraz sztafecie, ale z drugiej prognozy pogody pokazują, że nie będzie przyjemnie - ma być bardzo zimno od minus 30 do minus 20. Zawsze lubiłem wyjeżdżać na inne kontynenty i takie wyjazdy mi sprzyjały. Po Canmore przeniesiemy się do Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski dwa dni odpoczynku w domu i wyjeżdżamy do Szwecji na 10-dniowy obóz. Potem zostają już tylko mistrzostwa świata w Ostersund (7-17 marzec) - przyznaje Guzik.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeGrzegorz Guzik: Indywidualnie oraz w drużynie zmierzam w dobrym kierunku