Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 maj 2019 12:19

Grzegorz Guzik zmienia narty na rower w Chorwacji

Reprezentanci polskiej kadry w biathlonie rozpoczęli pierwszy obóz przygotowawczy do nowego sezonu zimowego. Od środy kadrowicze przebywają na chorwackim półwyspie Istria. Wśród sześcioosobowej grupy zawodników znajduje się Grzegorz Guzik. Mieszkaniec Juszczyna nie skorzysta jednak z uroków miejscowości Rabac, którą można odnaleźć w przewodnikach ze względu na białe żwirowe plaże i przejrzyste wody Adriatyku.

 

Podopieczni trenera Adama Kołodziejczyka prawie cały pobyt spędzą na rowerach. Zawodnicy nie zabrali ze sobą karabinów sportowych. Na drogach górzystego półwyspu głównym celem będzie poprawa wytrzymałości kondycyjnej. Kadra znajduje się w drugim roku olimpijskiego cyklu treningów, co oznacza, że dopiero za 2 lata zostaną zmniejszona obciążenia fizyczne. Reprezentanci zostaną w Chorwacji do 14 maja. Niecały tydzień po powrocie z zagranicznego obozu Grzegorz Guzik przeniesie się do Ustki, gdzie dla męskiej i żeńskiej kadry zaplanowano ćwiczenia strzeleckie.

W okresie poprzedzającym zimowy sezon głównymi zawodami będą czerwcowe Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim, które odbędą się w Dusznikach-Zdroju oraz ustalone na wrzesień Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach, których gospodarzem będzie Czarny Bór.

                                                                                                                         Tomasz Mielczarek

asdasdasdasdas