sobota, 25 maj 2019 22:19

W wyśmienitych nastrojach wracali z Krakowa z Mistrzostw Małopolski U-18 i U-20 reprezentanci UKS Bieganie.pl Stryszawa. Podopieczni Rafała Kukli wywalczyli 8 medali indywidualnie i 2 drużynowo! To nie koniec medali, które w dniu dzisiejszym wywalczyli reprezentanci powiatu suskiego.

W Krakowie na obiektach AWF w sobotę odbyły się Mistrzostwa Małopolski. Wzięła w nich udział spora reprezentacja powiatu suskiego. I można śmiało napisać, że podbiła Kraków.

Jakub Pietrusa zdobył złote medale U-18 na 100 m i 200 m. Na tym drugim dystansie zanotował 21,77 s. (na 100 metrów - 10,86 s). Złoty medal w skoku w dal zdobył Kamil Wajdzik (6,51 m), podobnie jak Emilia Sala na 400 metrów U-18.

Uczniowie z UKS Bieganie.pl byli również najszybsi w sztafetach! W kategorii dziewcząt - juniorki młodsze na dystansie 4x400 m (czas: 4:16) triumfowała czwórka w składzie: Emilia Sala, Zuzanna Burliga, Faustyna Liszka i Magdalena Dyduch. W kategorii chłopców sztafeta 4X100 m w składzie: Jakub Pietrusa, Błażej Kwaśny, Maciej Sikora i Rafał Ożóg okazała się bezkonkurencyjna.

Ze srebrnymi medalami z zawodów wrócili kolejni zawodnicy ze stryszawskiego klubu: Magdalena Dyduch w biegu na 800 metrów u-16 (2,26,09), Szymon Jędrzejak w biegu na 400 metrów U-20, a brązowymi: Zuzanna Burliga w biegu na 400 metrów U-18 przez płotki oraz Błażej Kwaśny w biegu U-20 na 100 metrów (11,17 s).

Tuż za podium znalazł się Maciej Sikora w biegu na 800 metrów (czas: 2,02,97).

- Naszą imprezą docelową są mistrzostwa Polski U-18, które w dniach 8-10 lipca odbędą się w Zielonej Górze. Prawo startu uzyskają w niej zawodnicy z 20 najlepszymi wynikami. Patrząc na wyniki, to trójka Kuba Pietrusa, Kamil Wajdzik i Maciek Sikora ma już zapewnionych start w tych zawodach. Mają szansę znaleźć się na pozycjach medalowych - mówi Rafał Kukla, trener UKS Bieganie.pl Stryszawa.

W sobotę dwa medale wywalczyła była zawodniczka stryszawskiego klubu, reprezentująca obecnie KS AZS AWF Kraków Martyna Konderak. Zawodniczka z Makowa Podhalańskiego zdobyła złoty medal na 100 metrów U-20 (czas: 12,63 s.) oraz srebrny na 200 m (rekord życiowy - 26,44 s.).

Zbóje - Bad Boys

HomeSportPozostałeMłodzież z powiatu suskiego w wyśmienitej, medalowej formie! Medalowa sobota na Mistrzostwach Małopolski U-18 i U-20