Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 16:34

Sztafeta z UKS Bieganie.pl trzecia w mistrzostwach Polski!

W sobotę i w niedzielę na obiektach AWF w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. W pierwszym dniu reprezentanci małopolskich klubów lekkoatletycznych zdobyli 10 medali.Trzy z nich były udziałem zawodników z klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa!

Zuzanna Burliga, Emilia Sala, Jakub Pietrusa I oraz Maciej Sikora - czwórka zawodników ze stryszawskiego klubu zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w sztafecie mix 4x400 metrów (czas: 3:44,18). Wygrała drużyna z CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (czas: 3:36.82), a drugie miejsce zajęli biegacze z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (czas: 3:39.51). Stryszawska sztafeta do końca walczyła o miejsce medalowe z drużyną GKS Start Długołęka, ale ostatecznie to podopieczni Rafała Kukli okazali się lepsi o nieco ponad sekundę (czas:3:45.21).

To nie koniec sukcesów ze stryszawskiego klubu, chociaż już nie pod egidą klubową, ale już w barwach województwa małopolskiego. W skład sztafety szwedzkie U-18 weszli m.in. Maciej Sikora i Jakub Pietrusa I (oprócz nich również: Nikodem Wałaszek i Jakub Bakalarz. W pasjonującym biegu reprezentanci naszego województwa zajęli miejsce drugie w mistrzostwach Polski ulegając tylko sztafecie z województwa łódzkiego. Różnica między sztafetami wyniosła 0,15 sekundy!

Brąz w barwach Małopolski wywalczyli Jakub Pietrusa II oraz Rafał Ożóg - obaj zawodnicy wystąpili w sztafecie szwedzkiej U-16 wraz z: Damianem Wójcikiem oraz Maciejem Słowikiem (czas: 2:04.17). Miejsce pierwsze zajęli reprezentanci województwa pomorskiego (czas: 2:03.34), drugie województwa podkarpackiego (2:03.98).