czwartek, 11 lipiec 2019 23:09

Kamil Wajdzik wyskakał srebrny medal podczas MP U-18!

Trzech zawodników z klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa wzięło udział w 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która była równocześnie mistrzostwami Polski U-18 w lekkoatletyce. Z zawodów ze srebrnym medalem wróci Kamil Wajdzik, który w konkurencji skoku w dal uzyskał odległość 6,91 m. - Kamil udowodnił, że należy do ścisłej czołówki skoczków w dal w swoim roczniku - powiedział Rafał Kukla, trener w stryszawskim klubie. Na dziesiątym miejscu zawody ukończył Maciej Sikora w biegu na 400 m. O ogromnym pechu może mówić Jakub Pietrusa, który w finałowym biegu na 100 metrów doznał kontuzji.

Dwóch centymetrów zabrakło Kamilowi Wajdzikowi, żeby zdobyć złoty medal. Kamil wygrał eliminacje z wynikiem 6,71. W finale poprawił się o 20 centymetrów, co dało mu srebrny medal. Zwyciężył Sebastian Wawrzyniak (GKS Start Długołęka) z wynikiem 6,93 (w eliminacjach 6,62). - Kamil skakał najrówniej, był najlepszy, a próby, które minimalnie spalił, były ponad siedmiometrowe. Taki jest ten sport - podsumował Rafał Kukla.

Dziesiąty w biegu na 400 metrów był Maciej Sikora (czas: 50,09). Był to rekord życiowy na tym dystansie biegacza ze Stryszawy. Złoty medal zdobył Wiktor Gruzd (MKS Osa Zgorzelec) z czasem: 48,26. - Maciek był drugi w roczniku 2003 - zaznacza Rafał Kukla.

Eliminacje na 100 metrów spokojnie (z czwartym czasem 10,86) przebrnął Jakub Pietrusa. W finale trzy razy sędziowie ogłaszali falstart. Za czwartym razem Pietrusa doznał kontuzji i ostatecznie nie ukończył biegu. - Niestety, ale falstarty były przyczyną jego kontuzji. Trzykrotnie przebiegła na pełnym gazie dystans około trzydziestu metrów. Za czwartym razem nie wytrzymał mięsień dwugłowy - dodał trener lekkoatletów w klubie UKS Bieganie.pl Stryszawa.

- Zawody ogólnie były dla nas bardzo pechowe. Srebro Kamila jest dla nas pocieszeniem - przyznaje Rafał Kukla.

XXV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - MISTRZOSTWA POLSKI U-18 - 10-12.07.2019 - POZNAŃ