Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 03 październik 2019 14:01

Europejski Tydzień Sportu w Marcówce

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Między 23 a 29 września w całej Polsce zorganizowano kilkaset fantastycznych wydarzeń sportowych. Imprezy miały przeróżny charakter, ale wszystkie pomogły masowo zaktywizować Polaków i pokazać im piękno sportu. Tydzień ten miał zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) miała zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Szkoła Podstawowa w Marcówce już po raz drugi wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu. W przeciągu 7 dni odbyło się wiele  form aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś ciekawego dla siebie. Największym powodzeniem cieszyły się spotkania ze sportowcami z powiatu suskiego oraz turnieje dla dzieci w wieku szkolnym, gdzie działania były ułożone w bardzo bogaty i ciekawy program - z nagrodami oraz dyplomami. 

ETS zainaugurowano już w sobotę 21 września br. podczas trzynastej edycji Biegu Leśnego. W tym roku to wydarzenie miało wyjątkową oprawę. Było poświęcone niezwykłej, serdecznej osobie - śp. Katarzynie Targosz. Pani Kasia była pomysłodawczynią tego biegu i w organizację wkładała mnóstwo serca. Swoją pasją do sportu zarażała uczniów. Stąd też w tym wyjątkowym biegu nie zabrakło uczniów, absolwentów, wychowanków pani Kasi, znajomych, a także miłośników biegania i pasjonatów nordic walking Impreza połączona była z akcją „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” oraz z akcją profilaktyczną przygotowaną przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

W ramach obchodów zaplanowano spotkania ze znanymi sportowcami z powiatu suskiego. W poniedziałek uczniów odwiedziła para sportowców –  biathlonistów Krystyna i Grzegorz Guzikowie.

Grzegorz Guzik to dwukrotny olimpijczyk (2014 i 2018), z kolei  Krystyna Guzik- wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z 2013, czterokrotna olimpijka. Opowiadali o początkach kariery, o swoim udziale w olimpiadzie , zapoznali uczniów  z dyscypliną jaką jest biathlon. Zaprezentowali  swój sprzęt, którego używają podczas zawodów sportowych. Biathloniści podkreślali także, jak bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i podejmowanie wszelkich form aktywności fizycznej. Powtarzali dzieciom, że niemożliwe nie istnieje, czyli jeżeli ktoś bardzo o czymś marzy, dąży do tego i ciężko pracuje to  może osiągnąć sukces.

Nic tak nie łączy i integruje społeczności szkolnej jak wspólnie spędzony czas. Czas, który spędza się w sposób aktywny i to najlepiej na świeżym powietrzu. Niecodzienną i intensywną rekreację ruchową przeznaczoną dla uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły przygotowano w poniedziałkowe popołudnie. Odbyły wówczas się bezpłatne zajęcia „Integrujmy się z kijkami”, które poprowadził p. Andrzej Sala - instruktor i sędzia Nordic Walking, znany i ceniony propagator tej dyscypliny sportu w powiecie suskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie , nauczyciele oraz mieszkańcy Marcówki. Uczestnicy zaliczyli instruktaż, jak prawidłowo poruszać się z kijkami. Pan Andrzej poinformował uczestników, że chodzenie z kijami do Nordic Walking rozwija wszelkie partie mięśni ( aż 90%), tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny służący poprawieniu kondycji i wytrzymałości. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu. Po zakończonym instruktażu wszyscy uczestniczy wyruszyli na spacer z kijkami.

Kolejnym gościem, który zawitał w progi szkoły był p. Mateusz Pochopień. Pan Mateusz to choreograf, instruktor, sędzia turniejowy, dyplomowany nauczyciel tańca, wielokrotny medalista zawodów ogólnopolskich. Właściciel szkoły tańca Elita w Makowie Podhalańskim, Suchej Beskidzkiej i Jordanowie. Opowiadał o swojej pasji jaką jest taniec, o organizowanych konkursach, a także zachęcał do wstąpienia do Elity.

Środa minęła pod hasłem tenisa stołowego. Odbyły się bowiem  „Warsztaty z gry w tenisa stołowego i pokazowy trening” W ramach zajęć uczestnicy poznali m.in. prawidłowy uchwyt rakietki, naukę serwisu, prawidłową pracę nóg, podstawowe techniki gry. Bezpłatne zajęcia poprowadzili p.Piotr Grajny i Mateusz Kachel -  zawodnicy z ULKS Lachowice.

Ostatnim gościem Europejskiego Tygodnia Sportu, który zawitał w progi szkoły w Marcówce był  Roman Ficek - ultramaratończyk ze Skawicy. Opowiadał o swojej pasji jaką jest bieganie, o miłości do gór i o tym, że wszystko o czym człowiek marzy jest w zasięgu ręki. Pan Roman spełnił marzenie życia (przynajmniej dotychczasowego). Przebiegł jako pierwszy Łukiem Karpat, pokonał karpackie szczyty, przełęcze i połoniny od granicy serbsko-rumuńskiej poprzez Rumunię, Węgry, Ukrainę, Polskę i Czechy do Słowacji. 38 dni i 11 godzin, od 27 lipca w Orszowej do 4 września w Bratysławie. 2300 km dystansu i 100 tysięcy metrów przewyższenia. Support Romka Ficka przejechał drogami 5700 kilometrów. Sportowiec ma również swoim na koncie najszybsze zimowe zdobycie Korony Gór Polski (28 szczytów w 83 godziny), w 127 godzin zdobył 55 tatrzańskich dwutysięczników pokonując 340 km, ukończył wiele tras typu ultra.

Sportowe zmagania zakończył Turniej w Piłkę Nożna o Puchar Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy miło i aktywnie spędzili czas i oby  przełożyło się to na chętne i systematyczne uprawianie sportu.

                                                                                                                                          SP Marcówka

                                                                                                                                        

asdasdasdasdas
ShowMeble

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeEuropejski Tydzień Sportu w Marcówce