Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 luty 2020 21:57

Plebiscyt: Sportowiec Roku 2019 w Powiecie Suskim Wyróżniony

Pietnaście nominacji w kategorii Sportowiec Roku 2019, dwanaście nominacji w kategorii Sportowa Nadzieja 2019, pięć w kategorii Działacz/Trener 2019 – tak prezentują się najważniejsze wybory, jakich spośród wszystkich zgłoszeń dokonała kapituła konkursu. A o tym, kto zostanie najpopularniejszym w danej kategorii, zadecydujecie już Wy.

ODKRYWAMY KARTY, KIM SĄ LAUREACI TEGOROCZNEGO PLEBISCYTU SPORTOWIEC ROKU 2019 ORGANIZOWANEGO PRZEZ PORTAL SUCHA24.PL

Jednocześnie dziękujemy wszystkim bez wyjątku za przesłanie zgłoszeń! Dzięki nim komisja konkursowa miała spory ból głowy z wytypowaniem sportowców, działaczy/trenerów do poszczególnych kategorii. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Komisja w składzie:Franciszek Smuda (były selekcjoner reprezentacji Polski, były szkoleniowiec Widzewa Łódź, Wisły Kraków i Legii Warszawa) Anna Wilczek (dziennikarka Sucha24.pl), Michał Kuśnierz (pilot rajdowy), Maciej Krzyśków (inspektor ds. kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim), Tomasz Wala (właściciel portalu Sucha24.pl) najpierw zapoznała się się z wszystkimi zgłoszeniami, a następnie na specjalnym spotkaniu wybrała nominowanych, których prezentujemy poniżej. Nowością w tym roku będzie to, że trzech zdaniem komisji najlepszych Sportowców Roku zostanie sklasyfikowanych na miejscach 1-3. 

Nie zdradzamy oczywiście, kto został Sportowcem Roku 2019, ani kto zajął miejsce drugie i trzecie. O tym, jak i o wynikach, dowiemy się 10. marca, podczas gali podsumowującej plebiscyt, która odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, w lokalu Tequila-Event w Kukowie.

Rangę naszej gali wzmacnia również fakt, że podczas niej po raz czwarty zostaną wręczone Nagrody Powiatu Suskiego za szczególne osiągnięcia sportowe dla zawodników, oraz trenerów z terenu powiatu suskiego w 2019 roku. 

Zapraszamy Państwa do głosowania internetowego na Najpopularniejszego Sportowca, Nadzieję i Działacza/Trenera. Głosować można do 6 marca do godziny 23:59! Głosowanie jest banalne proste - lajk to jeden głos. Można głosować na dowolną ilość zawodników. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Patronat honorowy nad plebiscytem objął starosta suski Józef Bałos, a sponsorem głównym jest Firma Zawojski mieszcząca się w  Suchej Beskidzkiej  ul. Role 1 oraz  internetowy sklep sportowy www.zawojski.pl . Patronat medialny sucha24.pl oraz Głos Beskidzki.

 

Sportowiec Roku 2019 w Powiecie Suskim

 
IMAGE_TITLE
  

Łukasz Burliga (piłka nożna) – Jachówka (gmina Budzów)

W 2019 roku ponownie został zawodnikiem Wisły Kraków. Kiedy był zdrowy, stanowił pewny punkt w drużynie dowodzonej czy to przez Macieja Stolarczyka czy ostatnio Artura Skowronka. Kiedy trzeba było, włączał się do akcji ofensywnych Białej Gwiazdy, zdobywając w 2019 roku dwa gole.

 
 
IMAGE_TITLE
 

Roman Ficek (biegi wysokogórskie)  - Skawica (gmina Zawoja)

Dzięki przebiegnięcie Łuku Karpat (2300 km w 39 dni i 11 godzin) zapisał się w historii biegów wysokogórskich. Pobił również rekord biegu na tej trasie ze wsparciem. To był główny cel biegacza ze Skawicy na 2019 rok, a oprócz tego wygrywał takie biegi jak: 24-godzinny bieg na Skrzyczne, Beskidzki Topór (104 km i 4500 m pw.), Ultramaraton 6x Babia Góra (100 km i 7500 m pw.), Ultra Rzeźnik (105 km i 5000 m pw.)

 
  
IMAGE_TITLE
  

Paula Gorycka (kolarstwo górskie)  - Sucha Beskidzka

Wróciła po ciężkiej kontuzji do kolarstwa i zanotowała 50 startów w sezonie w 11 krajach! Wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Polski, srebro w Pucharze Szwajcarii w klasyfikacji generalnej, zajęła 21 miejsce w Mistrzostwach Europy, brała udział w zawodach z cyklu Pucharu Świata. 

 
IMAGE_TITLE
  

Szymon Gospodarczyk (pilot rajdowy) - Jordanów  (miasto Jordanów)

Mówisz Szymon Gospodarczyk, myślisz mistrz Polski. W 2019 roku wraz z Miko Marczykiem został Rajdowym Samochodowym Mistrzem Polski. Zdobył także Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych w klasyfikacji generalnej i grupie UTV- pilotując Michała Goczała już z Energylandia Rally Team. Po raz drugi z rzędu wziął udział w legendarnym Rajdzie Dakar.

 
IMAGE_TITLE
  

Michał Groń (futsal) - Grzechynia  (gmina Maków Podhalański)

Bardzo udany rok zarówno w klubie, jak i w reprezentacji Polski ma za sobą pochodzący z Grzechyni Michał Groń. Został mistrzem Polski U-20 w futsalu, brązowym medalistą MP U-18, a z reprezentacją Polski U-19 dotarł do półfinału mistrzostw Europy!

 
IMAGE_TITLE

Grzegorz Guzik (biathlon) - Juszczyn (gmina Maków Podhalański)

Na starty Grzegorza Guzika w biathlonie patrzymy przede wszystkim pod kątem zawodów zagranicznych. Bo w kraju należy do ścisłej czołówki (jest podwójnym mistrzem Polski na nartorolkach, zdobywca złota, srebra i brązu w biathlonie letnim). W 2019 osiągnął najlepsze miejsce w karierze w zawodach PŚ - w Canmore w Kanadzie był 24. W pierwszej dziesiątce, dokładniej na dziewiątej pozycji, znalazł się w mistrzostwach świata w sztafecie mieszanej. 

 
IMAGE_TITLE
 
Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne) - Stryszawa (gmina Stryszawa)

U Natalii na naszym podwórku bez zmian - medale gonią medale. Drużynowa mistrzyni Polski, wicemistrzyni kraju w mikście, trzecia w hali indywidualnie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski była druga. A poza Polską? Punktu zabrakło Natalii i jej klubowym koleżanką z Łucznika Żywiec do zdobycia złota w Pucharze Europy.

 
IMAGE_TITLE
 
Michał Mak (piłka nożna) - Sucha Beskidzka

Pierwszą część roku zakończył największymi indywidualnie sukcesami w karierze wraz z Lechią Gdańsk - trzecim miejscem w lidze i zdobyciem Pucharu Polski. Kiedy wiedział, że jego przygoda z Lechią się kończy, wystąpił w ostatnich spotkaniach w lidze i zdobył dwa gole. W lecie przeszedł/wrócił do krakowskiej Wisły. I chociaż Wisła mocno jesienią zawodziła, to Michał Mak był wyróżniającą się w niej postacią.

 
IMAGE_TITLE
Aleksandra Nieciąg ( piłka nożna/futsal) - Grzechynia (gmina Maków Podhalański)

Podstawowa zawodniczka AZS UJ Kraków zarówno na trawie jak i rozgrywkach w hali. Obecnie zmaga się z kontuzją kolana, której nabawiła się podczas meczu ekstraligi kobiet, ale wcześniej co nieco dorzuciła do swojego dorobku: mistrzostwo Polski w futsalu (akademickie też) oraz puchar polski również w halowych rozgrywkach.

 
IMAGE_TITLE
 
Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe) - Osielec (gmina Jordanów)

Po zakończeniu wieku juniora, awansował do kadry narodowej seniorów w wędkarstwie. Najpierw indywidualnie został sklasyfikowany na drugim miejscu w Pucharze Polski, a potem wraz z reprezentacją Polski zajął 12 miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie muchowym w Tasmanii. 

 
IMAGE_TITLE
 
Konrad Pacholski (siatkówka) - Stryszawa

Z kadrą Polski mini-kadetów wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w Bułgarii, z kadra kadetów w listopadzie 2019 zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej uzyskując przez to bezpośredni awans do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Z klubem SMS Sparta AGH Kraków awansował do półfinału Mistrzostw Polski 2019 roku. W jego przypadku przygoda z siatkówką rozwija się lepiej niż harmonijnie.

 
IMAGE_TITLE
 
Jakub Pietrusa (lekkoatletyka/biegi) - Stryszawa

Wyniki i postawa na zawodach zaowocowały awansem do kadry narodowej sprinterów U-20! W halowych mistrzostwach Polski na 200 metrów był trzeci. Do tego jest podwójny medalistą MP w sztafecie mix 4x400 metrów (3 miejsce) i sztafecie szwedzkiej U-18 (miejsce numer dwa).

 
IMAGE_TITLE
 
Julia Przybyś (lekkoatletyka/pchnięcie kulą, rzut dyskiem) - Zembrzyce

Dwa medale mistrzostw Polski zdobyła w 2019 roku Julia Przybyś. Jest mistrzynią naszego kraju w rzucie dyskiem  brązową w pchnięciu kulą (oba tytuły w kategorii U-16). Kilka miesięcy później zaowocuje to wyjazdem na zgrupowanie kadry Polski do Cetniewa!

 
  
IMAGE_TITLE
  

Aleksandra Sikora (triathlon) - Juszczyn (gmina Maków Podhalański)

Pochodząca z Juszczyna Aleksandra Sikora jest aktualną mistrzynią Polski U-23 w triathlonie, a w klasyfikacji seniorów zajęła miejsce piąte. Tuż za podium Ola została sklasyfikowana w klasyfikacji Pucharu Polski.

 
IMAGE_TITLE
 
Kamil Wajdzik (lekkoatletyka/skok w dal) - Stryszawa

Dwa medale na poziomie mistrzostw Polski w skoku w dal były dziełem Kamila Wajdzika w 2019 roku. W halowych zawodach w Toruniu wyjeżdżał ze złotym medalem, ze srebrem z mistrzowskich zawodów na otwartym stadionie w Poznaniu.

 

 

Działacz/Trener Roku 2019 w Powiecie Suskim

  
IMAGE_TITLE
  

Edyta Borowy (trener personalny, instruktor fitness) - Białka (gmina Maków Podhalański)

Potrafi zmotywować i zawsze można liczyć na jej wsparcie i pomoc. Swoje doświadczanie zdobywała na licznych kursach, konferencjach i warsztatach u znanych w Polsce i na świecie instruktorów fitness i Master trenerów. Prowadzi treningi dla sportowców w naszym powiecie w swoim klubie fitness BodyCan, który od 2019 roku działa w Zembrzycach. 

 
  
IMAGE_TITLE
  

Karol Dudziak (piłka nożna) - Kojszówka (gmina Maków Podhalański) 

Bez niego byłoby ciężko z rozgrywkami piłkarskimi w naszym powiecie czy to w hali czy na otwartej przestrzeni - dokładniej na orlikach w Suchej i w Białce. To on jest organizatorem Suskiej Ligi Futsalowej i Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego. Mało? To dorzucamy jeszcze międzynarodowy turniej adwokatów i środowisk prawniczych o Puchar Dziekana ORA BIELSKO-BIAŁA rozgrywany w Zawoi i Stryszawie.

 
  
IMAGE_TITLE
  

Piotr Grajny (działalność charytatywna/organizator imprez) - Lachowice (gmina Stryszawa)

Stowarzyszenie Mocni Pomocni już na dobre wsiąknęło w nasz powiatowy klimat. Można na nich liczyć w każdej sytuacji - jeżeli chodzi o organizację sportowych imprez takich jak Suska Liga Biegowa, ale też i organizację wydarzeń o charakterze charytatywnym. Mocni? Na pewno. Pomocni? Zdecydowanie!

 
  
IMAGE_TITLE
  

Rafał Kukla (trener lekkoatletyki) - Stryszawa (gmina Stryszawa)

Kamil Wajdzik, Jakub Pietrusa I, Maciej Sikora, Rafał Ożóg, Jakub Pietrusa II, Zuzanna Burliga, Emilia Sala – to zawodnicy UKS Bieganie.pl, którzy w 2019 zdobyli medale MP. Wajdzik to halowy mistrz i wicemistrz na stadionie w skoku w dal, Pietrusa I brązowy medalista MP juniorów na 200 m. Tak, tak to ci sami, którzy są nominowani w kategorii Sportowiec Roku. Pietrusa II to z kolei podopieczny Rafała Kukli debiutujący w kategorii Sportowa Nadzieja. Rafał Kukla debiutantem w naszym plebiscycie nie jest. Po prostu zasługuje na to kolejnymi sukcesami swoich podopiecznych.

 
  
IMAGE_TITLE
  

Mariusz Sałaciak  (piłka nożna) - Białka (gmina Maków Podhalański)

Takiej drużyny jeszcze w naszym powiecie nie było. Pierwsza żeńska drużyna występująca w rozgrywkach ligowych, czyli Ladies Tempo Białka to oczko w głowie wiceprezesa Tempo Białka. Powołanie drużyny do życia to jedno, ale pod względem wyników też się wszystko zgadza - Ladies przewodzą stawce w IV-ligowych rozgrywkach. Nie można też zapomnieć o najlepszej od kilku sezonów drużynie Tempo Białka już w męskiej odmianie - sezon 2018/2019 zakończony na drugim miejscu, po pierwszej części sezonu 2019/2020 białczanie są drudzy z apetytami na walkę o awans do IV-ligi.

 

 

 

Nadzieja Roku 2019 w Powiecie Suskim  

IMAGE_TITLE

Lena Chmielewska (gimnastyka artystyczna) - Zawoja 

 Wytańczyła awans na mistrzostwa Europy - tak zatytułowaliśmy pierwszy artykuł o 11-letniej zawojance.  Debiut na mistrzowskich zawodach był udany - do brązowego medalu zabrakło niewiele, zaledwie 0,55 punktu. Należy wiedzieć, że w swoich gimnastycznych występach, Lena jest oceniana za prezencję sceniczną, gimnastykę i elementami akrobatyczne!

 
IMAGE_TITLE

Martyna Cygan  (piłka nożna/futsal) - Białka (gmina Maków Podhalański)

Drugi raz z rzędu znalazła się w naszym plebiscycie. Nie mogło być inaczej, skoro z drużyną U-19 w futsalu Rekordu Bielsko-Biała została mistrzynią Polski. Martyna jest z rocznika 2004 i z tego powodu widzieli ją trenerzy w zespołach Reordu grających w 1. lidze, 3. lidze i w rozgrywkach U-17! Z drużyną U-16 zaś wywalczyła awans do młodzieżowych mistrzostw Polski.

 
IMAGE_TITLE

Maria Długosz (kolarstwo górskie) - Sucha Beskidzka

Na 40 startów w 2019 roku, pochodząca z Suchej Beskidzkiej Maria Długosz wygrała aż 37! Nie została jednak mistrzynią Polski w kolarstwie górskim MTB xco z prostego powodu - w jej kategorii (w 2019 startowała w kategorii żakini) nie są rozgrywane mistrzowskie zawody. Przyszłość należy do Marii Długosz? Jak będzie rozwijać się jak to robi do tej pory, to można być tego pewnym.

 
IMAGE_TITLE

Wiktoria Gracjasz (pływanie) - Stryszawa

Wielokrotna rekordzistka Polski i Małopolski 11-latek na krótkim i długim basenie, obecnie zdecydowanie najlepsza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej w kraju. Jej osiągnięcia wzbudziły duże zainteresowanie samej Otylii Jędrzejczak, która zaproponowała wsparcie organizacyjne  w karierze Wiktorii. 

 
IMAGE_TITLE

 Magdalena Gustof (gimnastyka artystyczna) - Maków Podhalański

Kolejna przedstawicielka gimnastyki artystycznej w naszym plebiscycie. Magda jest solową mistrzynią Polski w swojej kategorii i wicemistrzynią w duecie. W kategoriach taneczno-gimnastycznych i akrobatycznych uświetnia swoimi pokazami przeglądy ogólnopolskie i międzynarodowe.

 
IMAGE_TITLE

Paulina Guzik (piłka nożna) - Juszczyn (Maków Podhalański)

Paulina to czołowa zawodniczka małopolskiej kadry dziewcząt . Rywalizowała w drużynach młodzieżowych w LKS Naroże, ogrywając chłopaków starszych od siebie. Teraz gra w AKF Wiśle Brzeźnica. Z koleżankami z SP Juszczyn zajęła drugie miejsce w szkolnym finale wojewódzkim w piłce nożnej.

 
IMAGE_TITLE

Kacper Kudzia (piłka nożna) - Grzechynia (Maków Podhalański)

Pierwszą część sezonu spędził jeszcze w Rekordzie Bielsko-Biała, gdzie został mistrzem Polski w futsalu U-14 z Rekordem Bielsko Biała (rocznik 2004) i najlepszym młodzieżowym strzelcem Rekordu. Od początku sezonu 2019/2020 gra już w Cracovii, która po pierwszej części sezonu w Centralnej Lidze Juniorów grupa D U-17 jest zdecydowanym liderem tabeli.

 
IMAGE_TITLE

Mateusz Łazarz (karate tradycyjne) - Toporzysko (gmina Jordanów)

W 2019 roku zdał na ostatni uczniowski pas i teraz trudna droga przed nim, aby zdobyć wymarzony mistrzowski czarny pas. Mateusz startuje także w zawodach - w ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju w Nowym Sączu zajął miejsce drugie, a bezkonkurencyjny był w turnieju klubowym KATA.

 
IMAGE_TITLE

Natalia Łazarz  - (karate tradycyjne) - Toporzysko (gmina Jordanów)

Dziesięcioletnia Natalia Łazarz trenuje w Klubie Karate Tradycyjnym GÓRAL od 3 lat. Nie boi się stawać w szranki w zawodach i nie ważne, czy to turniej regionalny czy międzynarodowy. Podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego Silesia Cup zdobyła brązowy medal, a w turnieju klubowym Kata podobnie jak jej brat Mateusz nie miała sobie równych.

 
IMAGE_TITLE

Nikola Madejczyk  (piłka nożna) - Sucha Beskidzka

Zaczynała przygodę w Babiej Górze, a teraz przywdziewa barwy AKF Wisła Brzeźnica. Fizycznie filigranowa, ale wystarczy na chwilę spuścić ją z oczu i przeciwnicy drużyny, w której aktualnie gra, mają problemy. Przekonały się o tym szkolne rywalki dziewczyn z SP1 Sucha Beskidzka w halową piłkę nożną - dowodzona przez Nikolę drużyna została mistrzem Małopolski!

 
IMAGE_TITLE

Maksymilian Matyasik (motocross) - Bystra Podhalańska

Młody zawodnik, którego koronną dyscypliną jest motocross. Kiedy trzeba się przesiąść na rower też daje radę, czego najlepszym dowodem jest wicemistrzostwo Małopolski w szkolnych zawodach MTB. W barwach klubu KS Gorce startuje w zawodach w Polsce i zagranicą zajmując czołowe miejsca.

 
IMAGE_TITLE

Jakub Pietrusa II (lekkoatletyka/biegi) - Stryszawa

Kolejny młody lekkoatleta z klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa. Na początku swojej przygody z bieganiem, a specjalizuje się w sprintach, już zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w sztafecie szwedzkiej U-16. Na szkolnym szczeblu wojewódzkim jest wicemistrzem w biegu na 300 metrów.

 

 

Sponsorzy

  oraz

     

  

 

 

 

 

Media

Reklama

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałePlebiscyt: Sportowiec Roku 2019 w Powiecie Suskim