Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 14 marzec 2020 19:25

Ficek, Gospodarczyk i Mak - trójka najlepszych sportowców w plebiscycie Sportowiec Roku 2019 w naszym powiecie

- Gdy wywoływane były na scenę kolejne osoby z pierwszej trójki, a moje nazwisko nadal nie było wymienione, to byłem coraz bardziej zdziwiony i zestresowany - o co chodzi, czy o mnie zapomnieli? A tu taka piękna niespodzianka! - powiedział sportowiec roku 2019 w powiecie suskim, Roman Ficek. Za nami ósmy zorganizowany przez nasz portal plebiscyt Sportowiec Roku w powiecie suskim. Uroczysta gala odbyła się we wtorek 10 marca w kompleksie weselnym Tequila-Catering w Kukowie.

Organizatorem gali obok naszego portalu Sucha24.pl było również Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Sponsorem głównym uroczystości byliFirma Zawojski mieszcząca się w Suchej Beskidzkiej, ul. Role 1, Internetowy sklep sportowy, sprzęt i markowa odzież sportowa online - Zawojski.pl.,Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Tequila-Event w Kukowie.

Dziękujemy za wsparcie finansowe gali: Gminie StryszawaGminie Maków Podhalański, Gminie Zawoja, Gminie Jordanów, Sieci handlowej Sużyw oraz pracowni Reklamy Adam Wróbel

Dwanaście nominacji w kategorii Sportowiec Roku 2019, dziesięć nominacji w kategorii Sportowa Nadzieja 2019, pięć w kategorii Działacz/Trener 2019 – tak prezentują się najważniejsze wybory, jakich spośród wszystkich zgłoszeń dokonała komisja w składzie: Franciszek Smuda (były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej), Anna Wilczek (dziennikarka Sucha24.pl), Michał Kuśnierz (pilot rajdowy), Maciej Krzyśków (inspektor ds. kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim), Tomasz Wala (właściciel portalu Sucha24.pl).

Tak dobrze czytacie - Franciszek Smuda, czyli trener, który jako pierwszy wprowadził polską drużynę do Ligi Mistrzów (Widzew Łódź), prowadził również drużynę Lecha Poznań w fazie grupowej Pucharu UEFA oraz kadrę Polski podczas Euro 2012. Niestety, sprawy osobiste spowodowały, że trener Smuda nie był obecny w Kukowie, ale może za rok?

Po raz pierwszy w historii naszego plebiscytu, sklasyfikowano sportowców na miejscach jeden, dwa i trzy. I chyba tak też zostanie w przyszłym roku (patrząc na obecną sytuację na świecie spowodowaną koronawirusem, to w sumie nie wiadomo, czy plebiscyt i gala się odbędą - to nie jest teraz najważniejsza przecież sprawa). Możemy ujawnić, że żaden ze sportowców nie wiedział przed galą, które miejsce zajął, więc tym bardziej było miło, że cała najlepsza zdaniem jury trójka osobiście pojawiła się we wtorek w Kukowie.

W wielu przypadkach nominacje do plebiscytu i Nagród Powiatu Suskiego (kryteria: medal mistrzostw Polski, udział w mistrzostwach świata lub Europy, olimpiadzie, Pucharze Świata) pokrywały się, stąd Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej postanowiło po raz piąty włączyć się w organizację gali i wręczyć Nagrody Powiatu Suskiego podczas tej uroczystości. Sportowców nagradzał starosta suski Józef Bałos oraz wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

Sygnał do rozpoczęcia gali dały grupy tancerzy z Dance Elita Center z Makowa Podhalańskiego, którzy kolejny raz gościli na naszej gali prezentując układy taneczne. Dziękujemy!

Następnie na scenie pojawiła się dziewiątką zawodników, która otrzymała Nagrody Powiatu Suskiego, lecz nie znalazła się w naszym plebiscycie (krótkie wyjaśnienie - powiatowe nagrody i plebiscyt to dwa zupełnie oddzielne "twory", do których obowiązuje inny tryb zgłoszenia). Przedstawiciele suskiego starostwa w trakcie gali jeszcze kilkunastokrotnie pojawiali się na scenie, bo w naszym plebiscycie wzięło udział aż dziewiętnaście kolejnych osób, które otrzymały Nagrodę Powiatu Suskiego.

Potem prowadzący galę - ponownie była to dwójka Anna Pituła-Biela i Gabriel Borowy - zaczynali zapraszać, a następnie "maglować" uczestników kategorii Sportowej Nadziei naszego powiatu, trenera/działacza i sportowca. Po raz kolejny większość samorządowców z gmin i miast, których mieszkańcy znaleźli się w naszym plebiscycie, postanowiło wręczyć im również swoje nagrody upominki w tym dniu w Kukowie.

Na zakończenie każdej z kategorii nagradzani byli najpopularniejsi zdaniem internautów sportowcy i trener. Oni też otrzymali nagrody specjalne od sponsorów.

Najpopularniejsza sportowa nadzieja powiatu, czyli Wiktoria Gracjasz otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego ufundowany przez sklep Adamek Shop Anita i Paweł Adamek.

W tym roku nagrodę (500 złotych plus badanie w poradni LOBUS za 500 złotych plus nagrodę rzeczową) dla najmłodszej uczestniczki naszego plebiscytu ufundowała Specjalistyczna Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna LOBUS w Suchej Beskidzkiej. Otrzymała ją Natalia Łazarz z Toporzyska.

Trener/Działacz z największą ilością głosów internetowych, a okazał się nim Rafał Kukla otrzymał: bon ufundowany przez sieć handlową Sużyw oraz bon na usługi - marketing i PR sportowy od firmy GB promotion. Trenerzy/działacze z największą ilością głosów internetowych na miejscach numer dwa (Edyta Borowy) i trzy (Mariusz Sałaciak) również otrzymali bon na usługi marketing i PR sportowy od firmy GB promotion.

Punktem kulminacyjnym gali było ogłoszenie trójki najlepszych sportowców. W grze pozostali: Michał Mak, Szymon Gospodarczyk i Roman Ficek. I właśnie w takiej kolejności zaczęli pojawiać się na scenie. - Dziękuje wszystkim mieszkańcom powiatu także za wsparcie wyprawy Bieg przez Łuk Karpat, bo bez was by się ona nie odbyła i nie otrzymałbym tej nagrody. Gratuluje wszystkim nominowanym do plebiscytu i mam nadzieję, że za rok się widzimy. Jeszcze raz dziękuje za wszystko - podsumował Roman Ficek.

Co nieco jeszcze o nagrodach - Michał Mak za zajęcie miejsca trzeciego otrzymał bon do sklepu sportowego Pro Sport Tomasz Smyrak, Szymon Gospodarczyk za miejsce drugie oraz wygranie głosowania internetowego na najpopularniejszego sportowca, otrzymał voucher od Firmy Budowlanej Łukasz Lurka na pobyt w spa oraz kolację dla 6 osób w Hotelu Jasmin w Kukowie. Do hotelu Klaudia w Juszczynie, gdzie będzie mógł wykorzystać bon za 600 zł oraz do kompleksu weselnego Tequila-Catering, gdzie będzie czekał na niego bon o wartości 500 zł, będzie mógł się udać Roman Ficek.

Każdy z nagrodzonych w naszym plebiscycie otrzymał także piernik ze swoim imieniem i nazwiskiem ufundowane przez Pracownię Rękodzieła Cukierniczego Stryszawską Kusicę (jak taki piernik wyglądał, można znaleźć w naszej obszernej galerii zdjęć) oraz kwiaty przekazane przez Kwiaciarnię Orchidea Helena Drobny w Makowie Podhalańskim.

Na zakończenie gali wszystkim zawodnikom z Podbabiogórza życzenia licznych sukcesów i wielu kolejnych, wspaniałych osiągnięć życzył starosta Józef Bałos.

LAUREACI PLEBISCYTU PORTALU SUCHA24.PL:

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2019:

Lena Chmielewska (gimnastyka artystyczna), Martyna Cygan (piłka nożna/futsal), Maria Długosz (kolarstwo)Wiktoria Gracjasz (pływanie), Magdalena Gustof (gimnastyka artystyczna), Paulina Guzik (piłka nożna), Kacper Kudzia (piłka nożna/futsal), Mateusz Łazarz (karate), Natalia Łazarz (karate), Nikola Madejczyk (piłka nożna), Maksymilian Matyasik (motocross), Jakub Pietrusa (lekkoatletyka). 

NAJPOPULARNIEJSZA NADZIEJA POWIATU WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Wiktoria Gracjasz - 852 głosów.

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2019:

Edyta Borowy (fitness), Rafał Kukla (lekkoatletyka), Piotr Grajny (działalność charytatywna/organizator imprez), Mariusz Sałaciak (piłka nożna), Karol Dudziak (piłka nożna).

NAJPOPULARNIEJSZY DZIAŁACZ/TRENER WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Rafał Kukla - 633 głosów.

SPORTOWIEC ROKU 2019:

NOMINACJE:

Łukasz Burliga (piłka nożna), Paula Gorycka (kolarstwo górskie), Natalia Leśniak (łucznictwo), Aleksandra Sikora (triathlon), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna/futsal), Grzegorz Guzik (biathlon), Michał Groń (futsal), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo), Konrad Pacholski (siatkówka), Jakub Pietrusa (lekkoatletyka), Julia Przybyś (lekkoatletyka), Kamil Wajdzik (lekkoatletyka). 

III MIEJSCE: Michał Mak (piłka nożna)

II MIEJSCE: Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe)

I MIEJSCE: Roman Ficek (biegi wysokogórskie)

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Szymon Gospodarczyk - 721 głosy.

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2019

ZAWODNIK: Zuzanna Burliga (lekkoatletyka), Lena Chmielewska (gimnastyka artystyczna), Martyna Cygan (futsal), Paula Gorycka (kolarstwo), Magdalena Gustof (gimnastyka artystyczna), Natalia Leśniak (łucznictwo), Aleksandra Nieciąg (futsal), Julia Przybyś (lekkoatletyka), Emilia Sala (lekkoatletyka), Aleksandra Sikora (triathlon), Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe), Michał Groń (futsal), Grzegorz Guzik (biathlon), Marcin Kozina (futsal), Kacper Kudzia (futsal), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Mateusz Mak (piłka nożna), Michał Mak (piłka nożna), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo), Piotr Ordzowiały (nordic walking), Rafał Ożóg (lekkoatletyka), Konrad Pacholski (siatkówka), Jakub Pietrusa I (lekkoatletyka), Jakub Pietrusa II (lekkoatletyka), Maciej Sikora (lekkoatletyka), Piotr Słapa (sporty siłowe), Kamil Wajdzik (lekkoatletyka).

TRENERRafał Kukla (lekkoatletyka).

Portal Sucha24.pl dziękuje również wszystkim fundatorom nagród dla sportowców, a byli nimi: Firma Budowlana Łukasz Lurka z Białki, Hotel Klaudia z Juszczyna, Sieć handlowa Sużyw, Sklep sportowy Adamek shop Paweł Adamek, sklep sportowy Prosport Tomasza Smyraka, Kwiaciarnia Orchidea w Makowie Podhalańskim, Agencja kreatywna GB promotion, Piernikowa Kusica z Stryszawy  oraz Kwiaciarnia Orchidea Helena Drobna.

oraz włodarze gmin: 

Paweł Sala - burmistrz Makowa Podhalańskiego, Andrzej Malczewski - burmistrz Jordanowa, Rafał Lasek - wójt gminy Stryszawa, , Marcin Pająk - wójt gminy Zawoja, Łukasz Palarski - wójt gminy Zembrzyce oraz Artur Kudzia - wójt gminy Jordanów.

 

 

asdasdasdasdas

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeFicek, Gospodarczyk i Mak - trójka najlepszych sportowców w plebiscycie Sportowiec Roku 2019 w naszym powiecie