Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 30 listopad 2014 22:18

Mikołajkowo, zabawowo, też sportowo

Napisane przez

Mikołajki dopiero 6. grudnia, ale ci, którzy w niedzielę 30. listopada pofatygowali się do suskiej pływalni w Suchej Beskidzkiej mogli Mikołaja zobaczyć już w tym dniu. I przy okazji popluskać się w wodzie. UKS Jasień Sucha Beskidzka zorganizował siódmą już edycję Rodzinnych Mikołajkowych Zawodów Pływackich.

– Jest to nasza sztandarowa impreza, którą przeprowadzamy od momentu założenia klubu (od 2008 roku – przyp. red.). W tym roku mieliśmy najwyższą frekwencję w historii! – cieszył się prezes UKS Jasień Łukasz Miklusiak. – Zawody rozpoczęliśmy o godzinie 9, a skończyliśmy czterdzieści minut później niż zakładaliśmy – dodał.

W tym roku zawody odbyły się już 30. listopada. – Wpływ na to miało także doświadczenie z poprzednich lat, gdy pływaliśmy w weekend mikołajkowy i ilość startujących nie była taka, jaką byśmy chcieli. Wiadomo, że niektórzy wyjeżdżają wtedy np. do kina czy na dłuższy weekend ze swoimi pociechami. Teraz zawody odbyły się jeszcze w listopadzie, ale już możemy mówić o sukcesie – przyznaje Miklusiak.

Najważniejsze w tym dniu były dobra zabawa oraz miło spędzony czas, ale jak przystało na sportowy charakter zawodów – rywalizacja na poszczególnych dystansach także trwała w najlepsze. Oprócz „klasyków” czyli wyścigów klasykiem, grzbietem czy motylkiem (w zależności od rocznika pływano na dystansach 25 i 50 metrów), zadbano także o dodatkowe atrakcje – sprint na 25. metrów, rodzinna sztafeta 4x25 m. czy „Mistrz doskonałości”. W tej pierwszej konkurencji (styl dowolny) w kategorii dziewcząt triumfowała Martyna Konderak (14,1 s.), a wśród chłopców najlepszy był Michał Droński (13,14 s.). Sześć rodzin wystartowało w konkurencji sztafety rodzinnej – najszybciej basenowe odległości pokonała rodzina Zawojskich przed rodzinami Pająków (drugie miejsce dla tego rodu z Zawoi, trzecia z Lachowic), Drońskich, Talagów i Durmałów. Z tej ostatniej rodziny Marek Durmała zwyciężył z fantastycznym czasem 2:00,06 w konkurencji „Mistrza doskonałości”. W tym wyścigu chodziło o to, żeby pokonać dowolnym stylem dwie długości basenu (2x25 m.) w czasie zbliżonym do dwóch minut. – Po zakończeniu wyścigu zapytaliśmy zwycięzcę, jak on to zrobił. Powiedział, że miał prostą taktykę – pilnował ubiegłorocznego zwycięzcę, lecz w pewnym momencie uznał, że ten za szybko płynie i trochę zwolnił – mówi Łukasz Miklusiak.

WYNIKI

25M STYL DOWOLNY

 
       

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       
       

1.

Zawojski Bartłomiej

 

20.00

2.

Świętek Krzysztof

 

38.48

3.

Pieczara Przemysław

 

40.67

4.

Smyrak Bartłomiej

 

40.95

       

kategoria 2005

 
       

1.

Mykietyński Krzysztof

 

20.96

       

kategoria 2004

 
       

1.

Palcar Paweł

 

18.16

2.

Bejnar Aleksander

 

19.45

3.

Bartyzel Dawid

 

23.99

4.

Gierat Kacper

 

26.95

       

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Parchańska Julia

 

22.15

2.

Świerkosz Emilia

 

25.02

3.

Panek Natalia

 

28.82

4.

Łazarz Milena

 

33.97

5.

Sowa Barbara

 

34.78

       

kategoria 2005

 
       

1.

Świętek Ilona

 

22.52

2.

Durmała Julia

 

29.19

3.

Sala Aleksandra

 

31.94

4.

Bałos Katarzyna

 

32.94

5.

Surzyn Maria

 

35.91

       

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Kaja

 

20.54

2.

Kuś Joanna

 

22.30

3.

Szwed Aleksandra

 

23.30

4.

Czaja Karolina

 

26.22

5.

Stanaszek Weronika

 

29.58

6.

Szewczyk Nina

 

37.32

       

25M STYL Klasyczny

   
       

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Zawojski Bartłomiej

 

25.90

2.

Najder Bartłomiej

 

29.24

3.

Łopatka Robert

 

54.47

       

kategoria 2005

 
       

1.

Droński Wojciech

 

25.47

2.

Potempa Maciej

 

38.90

3.

Górka Artur

 

50.53

       

kategoria 2004

 
   

1.

Bejnar Aleksander

 

22.25

2.

Nowak Filip

 

25.24

3.

Kościelniak Filip

 

26.44

4.

Bąk Karol

 

41.34

     

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Parchańska Julia

 

25.72

2.

Łazarz Milena

 

38.88

3.

Kapała  Emilia

 

47.47

4.

Drobny Magdalena

 

49.97

       

kategoria 2005

 
       

1.

Sitarz Martyna

 

35.12

2.

Kamińska Zuzanna

 

37.58

   

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Daria

 

24.19

2.

Kuś Anna

 

25.68

3.

Kubas Eliza

 

29.18

4.

Czaja Karolina

 

30.84

5.

Macholnik Gabriela

 

41.40

       

25M STYL Grzbietowy

 
       

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Łopatka Robert

 

23.22

2.

Najder Bartomiej

 

26.17

3.

Pochopień Paweł

 

28.18

4.

Bartyzel Marcin

 

29.25

5.

Kłapyta Jakub

 

30.12

6.

Smyrak Bartosz

 

30.94

7.

Świętek Krzysztof

 

31.45

8.

Kubas Kacper

 

35.25

9.

Pieczara Przemysław

 

35.73

10.

Górny Robert

 

52.07

       

kategoria 2005

 
       

1.

Droński Wojciech

 

22.82

2.

Mykietyński Krzysztof

 

23.84

3.

Potempa Maciej

 

27.53

4.

Adamek Jan

 

30.52

5.

Kaczmarek Kamil

 

30.87

6.

Górka Artur

 

32.28

       

kategoria 2004

 
       

1.

Kościelniak Filip

 

22.68

2.

Bartyzel Dawid

 

26.04

3.

Nowak Filip

 

27.68

4.

Gierat Kacper

 

28.08

5.

Porzycki Mateusz

 

28.46

6.

Bańdura Jan

 

28.55

7.

Bąk Karol

 

32.17

8.

Kawulak Kacper

 

33.19

       

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Świerkosz Emilia

 

24.68

2.

Fluder Emilia

 

26.16

3.

Sowa Barbara

 

28.73

4.

Trybała Julia

 

30.41

5.

Panek Natalia

 

30.77

6.

Kapała Emilia

 

31.02

7.

Drobny Magdalena

 

31.85

8.

Łazarz Milena

 

33.02

9.

Steczek Julia

 

38.22

10.

Stanaszek Julia Anna

 

43.91

11.

Piontek Aleksandra

 

46.46

       

kategoria 2005

 
       

1.

Świętek Ilona

 

23.32

2.

Bałos Katarzyna

 

26.22

3.

Durmała Julia

 

26.54

4.

Surzyn Maria

 

31.91

5.

Sala Aleksandra

 

31.97

6.

Kamińska Zuzanna

 

32.31

7.

Kolobis Daria

 

38.79

       

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Daria

 

22.65

2.

Copija Kaja

 

23.15

3.

Szwed Aleksandra

 

23.84

4.

Trybała Wiktoria

 

23.90

5.

Stanaszek Wiktoria

 

26.72

6.

Macholnik Gabriela

 

27.44

7.

Kubas Eliza

 

28.03

8.

Włoch Lidia

 

29.09

9.

Szewczyk Nina

 

33.69


50 m stylem dowolnym

 
       

chłopcy

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Jurzak Michał

34,23

 

2

Wrotniak Filip

38,63

 

3

Talaga Maciej

38,68

 

4

Syc Maksymilan

43,52

 

5

Polak Damian

43,9

 

6

Kaliński Szymon

44,55

 

7

Sałaciak Tymon

45,59

 

8

Kastelik Piotr

48,24

 

9

Pacholski Konrad

54,09

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Pająk Mikołaj

30

 

2

Sikora Mateusz

41,2

 

3

Strojny Damian

42,56

 

4

Powrożnik Kacper

1,20,25

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Wróbel Andrzej

25,06

 

2

Droński Michał

30,12

 

3

Zawojski Marcin

30,19

 

4

Leśniak Andrzej

30,33

 

5

Ponikiewski Karol

36,72

 
       
       

dziewczęta

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Pająk Alicja

40,49

 

2

Ćwiklińska Justyna

43,97

 

3

Bercal Zuzanna

44,37

 

4

Panek Nikola

45,38

 

5

Copija Anita

45,62

 

6

Stopa Honorata

46,03

 

7

Habowska Weronika

49

 

8

Mazur Weronika

50,21

 

9

Smyrak Anna

54,49

 

10

Zembol Dominika

83,72

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Konderak Martyna

31,14

 

2

Nawrocka Katarzyna

41,87

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Kaczorowska Izabela

28,79

 

2

Czaja Ewa

41,52

 

3

Zdebska Katarzyna

4,25

 
       
       

50 m stylem grzbietowym

 
       

chłopców

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Woźny Gabriel

46,73

 

2

Polak Damian

47,9

 

3

Syc Maksyminian

51,61

 

4

Kawa Mikołaj

53,82

 

5

Pacholski Konrad

59,75

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Koczur Michał

36,28

 

2

Powrożnik Kacper

56,41

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Leśniak Andrzej

40,62

 

2

Kaczmarczyk Jan

41,8

 
       

dziewczęta

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Kaczmarczyk Małgorzata

48,12

 

2

Ćwiklińska Justyna

48,28

 

3

Ponikiewska Kinga

51,34

 

4

Fluder Martyna

51,36

 

5

Mazur Weronika

52,84

 

6

Wójcik Milena

56,62

 

7

Lasek Julia

1,05,55

 

8

Zembol Dominika

1,07,36

 

9

Nowak Katarzyna

1,22,17

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Polak Natalia

37,99

 

2

Palcar Marta

42,4

 

3

Grzechynka Monika

46,69

 

4

Nowak Katarzyna

1,22,17

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Kaczorowska Izabela

33,79

 

2

Zdebska Katarzyna

44,25

 

3

Woźny Joanna

45,19

 
       
       

50 m stylem klasycznym

 
       

chłopców

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Talaga Maciej

46,16

 

2

Kaliński Szymon

50,44

 

3

Woźny Gabriel

52,05

 

4

Sałaciak Tymon

52,54

 

5

Kościelniak Patryk

54,68

 

6

Bałos Adam

55,52

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Koczur Michał

38,75

 

2

Strojny Damian

42,19

 

3

Sikora Mateusz

47,28

 

4

Kościelniak Kacper

48,58

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Droński Wojciech

36,63

 

2

Ponikiewski Karol

42,31

 

3

Kaczmarczyk Jan

44,333

 
       
 

dziewczęta

 
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Pająk Maria

47,63

 

2

Grzechynka Małgorzata

49,74

 

3

Porzycka Ewelina

51,09

 

4

Panek Natalia

51,21

 

5

Ponikiewska Emilia

51,63

 

6

Bercal Zuzanna

52,04

 

7

Gierat Natalia

52,5

 

8

Kaczmarczyk Małgorzata

53,26

 

9

Smyrak Anna

1,00,64

 

10

Wójcik Milena

1,03,93

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Sikora Marta

36,05

 

2

Palcar Marta

43,74

 

3

Nawrocka Katarzyna

51,37

 

4

Grzechynka Monika

53,28

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Woźny Magdalena

43,56

 

2

Woźny Joanna

47,97

 
       
       

50 m stylem motylkowym

 
       

chłopców

   
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Jurzak Michał

45,07

 

2

Wrotniak Filip

49,88

 

3

Kawa Mikołaj

54,07

 

4

Kościelniak Patryk

58,62

 

5

Bałos Adam

1,04,80

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Pająk Mikołaj

34,93

 

2

Kościelniak Kacper

46,2

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Zawojski Marcin

34,62

 
       
 

dziewczęta

 
       

kategoria 2002-2003

 
       

1

Pająk Maria

41,81

 

2

Gierat Natalia

48,25

 

3

Habowska Weronika

54,45

 

4

Pająk Alicja

57,31

 

5

Stopa Honorata

1,18,17

 
       

kategoria 2000-2001

 
       

1

Sikora Marta

32,04

 

2

Konderak Martyna

33,09

 

3

Polak Natalia

36,93

 
       

kategoria 1999 i więcej

 
       

1

Woźny Magdalena

35,22

 

2

Czaja Ewa

47,37

 
       
       

25 m  SPRINT

 
       

chołpcy

   
       

1

Droński Michał

13,14

 

2

Pająk Mikołaj

13,46

 

3

Leśniak Andrzej

13,47

 

4

Pacholski Konrad

24,33

 
       
 

dziewczęta

 
       

1

Konderak Martyna

14,1

 

2

Polak Natalia

14,66

 

3

Habowska Weronika

19,94

 

4

Bercal Zuzanna

20,54

 
       

100m stylem zmiennym                   o Puchar Dyrektora Pływalni

 
 
 
       

chłopcy

   
       

1

Wróbel Andrzej

1,03,86

 

2

Pająk Mikołaj

1,20,90

 

3

Zawojski Marcin

1,23,9

 
       

dziewczęta

   
       

1

Sikora Marta

1,11,04

 

2

Kaczorowska Izabela

1,12,31

 
       

Mistrz dokładności                             - konkurencja dla rodziców

 
 
       

1

Durmała Marek

2,00,06

 

2

Sikora Jan

1,54,31

 

3

Pająk Dorota

2,05,91

 

4

Kopacz Jan

1,53,87

 

5

Pająk Maciej

2,06,66

 
       

Sztafeta rodzinna                             4x25m stylem dowolnym

 
 
 
       

1

Rodzina Zawojskich

   

2

Rodzina Pająków - Zawoja

 

3

Rodzina Pająków - Lachowice

 

4

Rodzina Drońskich

   

5

Rodzina Talagów

   

6

Rodzina Durmałów

   
 
 
 

 

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       
       

1.

Zawojski Bartłomiej

 

20.00

2.

Świętek Krzysztof

 

38.48

3.

Pieczara Przemysław

 

40.67

4.

Smyrak Bartłomiej

 

40.95

       

kategoria 2005

 
       

1.

Mykietyński Krzysztof

 

20.96

       

kategoria 2004

 
       

1.

Palcar Paweł

 

18.16

2.

Bejnar Aleksander

 

19.45

3.

Bartyzel Dawid

 

23.99

4.

Gierat Kacper

 

26.95

       

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Parchańska Julia

 

22.15

2.

Świerkosz Emilia

 

25.02

3.

Panek Natalia

 

28.82

4.

Łazarz Milena

 

33.97

5.

Sowa Barbara

 

34.78

       

kategoria 2005

 
       

1.

Świętek Ilona

 

22.52

2.

Durmała Julia

 

29.19

3.

Sala Aleksandra

 

31.94

4.

Bałos Katarzyna

 

32.94

5.

Surzyn Maria

 

35.91

       

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Kaja

 

20.54

2.

Kuś Joanna

 

22.30

3.

Szwed Aleksandra

 

23.30

4.

Czaja Karolina

 

26.22

5.

Stanaszek Weronika

 

29.58

6.

Szewczyk Nina

 

37.32

       

25M STYL Klasyczny

   
       

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Zawojski Bartłomiej

 

25.90

2.

Najder Bartłomiej

 

29.24

3.

Łopatka Robert

 

54.47

       

kategoria 2005

 
       

1.

Droński Wojciech

 

25.47

2.

Potempa Maciej

 

38.90

3.

Górka Artur

 

50.53

       

kategoria 2004

 
   

1.

Bejnar Aleksander

 

22.25

2.

Nowak Filip

 

25.24

3.

Kościelniak Filip

 

26.44

4.

Bąk Karol

 

41.34

     

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Parchańska Julia

 

25.72

2.

Łazarz Milena

 

38.88

3.

Kapała  Emilia

 

47.47

4.

Drobny Magdalena

 

49.97

       

kategoria 2005

 
       

1.

Sitarz Martyna

 

35.12

2.

Kamińska Zuzanna

 

37.58

   

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Daria

 

24.19

2.

Kuś Anna

 

25.68

3.

Kubas Eliza

 

29.18

4.

Czaja Karolina

 

30.84

5.

Macholnik Gabriela

 

41.40

       

25M STYL Grzbietowy

 
       

chłopcy

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Łopatka Robert

 

23.22

2.

Najder Bartomiej

 

26.17

3.

Pochopień Paweł

 

28.18

4.

Bartyzel Marcin

 

29.25

5.

Kłapyta Jakub

 

30.12

6.

Smyrak Bartosz

 

30.94

7.

Świętek Krzysztof

 

31.45

8.

Kubas Kacper

 

35.25

9.

Pieczara Przemysław

 

35.73

10.

Górny Robert

 

52.07

       

kategoria 2005

 
       

1.

Droński Wojciech

 

22.82

2.

Mykietyński Krzysztof

 

23.84

3.

Potempa Maciej

 

27.53

4.

Adamek Jan

 

30.52

5.

Kaczmarek Kamil

 

30.87

6.

Górka Artur

 

32.28

       

kategoria 2004

 
       

1.

Kościelniak Filip

 

22.68

2.

Bartyzel Dawid

 

26.04

3.

Nowak Filip

 

27.68

4.

Gierat Kacper

 

28.08

5.

Porzycki Mateusz

 

28.46

6.

Bańdura Jan

 

28.55

7.

Bąk Karol

 

32.17

8.

Kawulak Kacper

 

33.19

       

dziewczęta

   
       

kategoria 2006  i młodsi

 
       

1.

Świerkosz Emilia

 

24.68

2.

Fluder Emilia

 

26.16

3.

Sowa Barbara

 

28.73

4.

Trybała Julia

 

30.41

5.

Panek Natalia

 

30.77

6.

Kapała Emilia

 

31.02

7.

Drobny Magdalena

 

31.85

8.

Łazarz Milena

 

33.02

9.

Steczek Julia

 

38.22

10.

Stanaszek Julia Anna

 

43.91

11.

Piontek Aleksandra

 

46.46

       

kategoria 2005

 
       

1.

Świętek Ilona

 

23.32

2.

Bałos Katarzyna

 

26.22

3.

Durmała Julia

 

26.54

4.

Surzyn Maria

 

31.91

5.

Sala Aleksandra

 

31.97

6.

Kamińska Zuzanna

 

32.31

7.

Kolobis Daria

 

38.79

       

kategoria 2004

 
       

1.

Copija Daria

 

22.65

2.

Copija Kaja

 

23.15

3.

Szwed Aleksandra

 

23.84

4.

Trybała Wiktoria

 

23.90

5.

Stanaszek Wiktoria

 

26.72

6.

Macholnik Gabriela

 

27.44

7.

Kubas Eliza

 

28.03

8.

Włoch Lidia

 

29.09

9.

Szewczyk Nina

 

33.69

asdasdasdasdas
ShowMeble

wyniki - i liga

18-10-2020 13:00
Mucharz Team 2 : 5 RKS Huwdu
18-10-2020 12:00
Zawojski.pl 3 : 3 Woodica
18-10-2020 11:00
Beton 2 9 : 2 Granda
18-10-2020 10:00
Monter 1 : 3 Gamba Furiosa
18-10-2020 09:00
Lachy 2 : 5 Los Asfaltos
18-10-2020 08:00
Black Shadows 4 : 9 Relax

Tabela - I Liga

Team
Played Points
1 Los Asfaltos 8 22
2 Relax 8 18
3 Gamba Furiosa 8 16
4 RKS Huwdu 8 13
5 Mucharz Team 8 13
6 Woodica 8 11
7 Beton 2 8 10
8 Monter 8 10
9 Black Shadows 8 9
10 Zawojski.pl 8 8
11 Lachy 8 8
12 Granda 8 0

zapowiedŹ - i liga

25-10-2020 08:00
Woodica - Black Shadows
25-10-2020 09:00
RKS Huwdu - Zawojski.pl
25-10-2020 10:00
Granda - Mucharz Team
25-10-2020 11:00
Gamba Furiosa - Beton 2
25-10-2020 12:00
Los Asfaltos - Monter
25-10-2020 13:00
Relax - Lachy

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeMikołajkowo, zabawowo, też sportowo