Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 30 czerwiec 2020 09:24

Cezary Zamana: Dziękuję za zaufanie i zapraszam na piątą edycję Gwiazdy Południa

To pierwsza duża impreza sportowa w naszym powiecie, która odbędzie się po wybuchu pandemii koronawirusa. Zgodnie z planem w lipcu odbędzie się piąta edycja maratonu rowerowego MTB Gwiazda Południa. Dwa etapy w Stryszawie, jeden w Makowie Podhalańskim i, nowość, jeden w Wadowicach - tak prezentuje się rozkład jazdy na zawody, które odbędą się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”, co jest oczywistym nawiązaniem do górującego nad okolicą Diablaka.

Po długim okresie oczekiwania w związku z epidemią COVID-19, Cezary Zamana ogłosił, że wspólnie z samorządami Stryszawy i Wadowic, Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przygotował dla zawodniczek oraz zawodników cztery pasjonujące etapy, prowadzące po dzikich ścieżkach Podbabiogórza oraz Beskidu Małego.

- Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego, Wadowic oraz starostwu w Suchej Beskidzkiej za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, zwycięzca Tour de Pologne, uczestnik Tour de France Cezary Zamana.

Czterodniowe ściganie rozpocznie się na terenie Stryszawy w czwartek 9 lipca. Pierwszą formą rywalizacji będzie indywidualna jazda na czas. Stryszawa będzie również gospodarzem drugiego, piątkowego etapu. Następnie peleton przeniesie się do Makowa Podhalańskiego, gdzie zawodniczki i zawodnicy wystartują z ulicy Kolejowej. Gwiazda Południa zakończy się w niedzielę 12 lipca w Wadowicach.

Do pokonania przez cztery dni będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap w Wadowicach ze zboczami Leskowca, przejazdem przez rezerwat Madohora i w okolicach Groni Jana Pawła II. - Symboliczny etap w Wadowicach jest także związany z 100-rocznicą urodzin papieża Polaka - zaznacza Zamana.

Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń. Dzięki podziałowi na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już sportowych umiejętności), w Gwieździe Południa mogą wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie.

Bardzo istotne jest, że każdy z etapów zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym. - Zawodniczkom oraz zawodnikom zapewnimy stuprocentowe bezpieczeństwo. To będą inne zawody niż te z poprzednich lat, nie będzie imprez towarzyszących, w powiecie suskim nie będzie Gwiazdki Południa, a wstęp na zawody będzie tylko dla uczestników. Inny będzie start, inna meta, ale środek, czyli ściganie, będzie takie same, a nawet jeszcze bardziej intensywne. Z pewnością od dziś apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie narastał u wszystkich pasjonatów górskiej jazdy. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni – dodaje Cezary Zamana.

Więcej informacji o Gwieździe Południa (m.in. projekt tras) oraz formularz zapisów można znaleźć na www.gory.zamanagroup.pl

UWAGA!!! Dla mieszkańców powiatu suskiego, przy zapisach na Gwiazdę Południa przysługuje zniżka. Za start w tegorocznej Gwieździe Południa mieszkańcy powiatu suskiego zapłacą 450 złotych (płatność najpóźniej do godz. 10.00 w dniu pierwszego etapu). Aby skorzystać z promocji, należy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłać skan poświadczenia zamieszkania na terenie powiatu suskiego (do otrzymania w Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta) i potwierdzenie opłaty.

Dodatkowo, mieszkańcy Stryszawy oraz Makowa Podhalańskiego mogą wziąć udział w etapie, który odbywa się u nich – bez konieczności startu w całej czterodniowej etapówce. Opłata za udział w jednym etapie wynosi 80 złotych plus 20 złotych za numer startowy. Zapisy dla mieszkańców suskich gmin będą prowadzone bezpośrednio w dniu maratonu na miejscu w biurze zawodów.

Portal Sucha24.pl po raz piąty jest patronem medialnym Gwiazdy Południa :)

asdasdasdasdas

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeCezary Zamana: Dziękuję za zaufanie i zapraszam na piątą edycję Gwiazdy Południa