Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 06 grudzień 2013 17:51

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO ROZDANE

Ponad 150 osób pojawiło się w piątkowe popołudnie w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej na uroczystości z okazji podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół w naszym powiecie za rok szkolny 2012/2013. W tym roku uroczystość miała dwa dodatkowe, specjalne punkty – obchody 60-lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego oraz wręczenie nagród Powiatu Suskiego dla uczniów ze szkół z terenu naszego powiatu, którzy zajęli miejsca medalowe podczas zawodów wojewódzkich. Ten drugi punkt już na stałe wpisze się do kalendarza imprez sportowych w powiecie suskim.

 

 

Galę, której organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Suchej Beskidzkiej i Zespół Szkół Ogólnokształcących,  oficjalnie otworzyli Barbara  Zyzańska – członkini zarządu PSZS w Suchej Beskidzkiej oraz Maciej Krzyśków – Inspektor ds. kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim. W pierwszej części poświęconej  60-leciu powstania SZS, nagrodzono osoby zasłużone dla sportu szkolnego w naszym powiecie. Tytuł honorowego członka PSZS nadano Witoldowi Zajączkowi, wieloletniemu koordynatorowi sportu szkolnego w powiecie suskim. Pamiątkowe dyplomy oraz odznaczenia otrzymali: starosta suski Tadeusz Gancarz, wicestarosta suski Jan Woźny oraz naczelnik wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu Janusz Kociołek. Za medialne promowanie sportu szkolnego zostali odznaczeni Wojciech Ciomborowski (Małopolska Kronika Beskidzka) oraz portal powiatsuski24.pl. Następnie na scenę zostali wyczytani członkowie zarządu i komisji PSZS od momentu jego powstania, czyli od 1999 roku, a byli, albo wciąż są, to: Maciej Melzer, Janina Kołacz, Janusz Maciejowski, Dorota Budzoń, Barbara Gierat, Marek Kaliciak, Rafał Kukla, Adam Skupień, Anna Żaczek, Zbigniew Kolecki, Rafał Rapacz, Andrzej Mika, Andrzej Chaja, Barbara Głowicka, Maciej Sarlej, Józefa Starzak, Tomasz Maśnica, Dominika Pituła, Andrzej Stanaszek, Witold Zajączek, Barbara Zyzańska, Piotr Staszak, Rafał Pituła, Janusz Gołuszka, Stanisław Stankiewicz, Artur Jałocha, Jacek Mika, Michał Chorąży, Wiesław Trzop, Aleksandra Firek, Tadeusz Fidelus, Janusz Rusin, Paweł Adamek, Krzysztof Bartyzel, Aleksandra Wanielista, Stanisław Matejko, Łukasz Miklusiak i Witold Droński.

 

Druga część piątkowej uroczystości była już poświęcona podsumowaniu roku szkolnego 2012/2013. Najpierw podziękowano gospodarzom obiektów, na których odbywają się finały powiatowe. Wytrawny obserwator sportowej sceny szkolnej w powiecie suskim zauważył, że kolejni gospodarze byli proszeni na podstawie kolejności imprez wpisanych do kalendarza finałów powiatowych – co roku zaczynają się one w Jordanowie rywalizacją w kolarstwie górskim na terenie k. ZS im. Bł. ks. P. Dańkowskiego, a ostatnim akcentem są turnieje w piłkę nożnej na Orliku w Suchej Beskidzkiej. Z rąk Macieja Krzyśków dyplomy powędrowały do: dyrektora ZS im. Bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie – Zbigniew Kołat oraz nauczyciel z tej szkoły: Marka Tupty i Katarzyny Rzepeckiej-Palarczyk, prezesa MKS Babia Góra Sucha Beskidzka Tomasza Semika i gospodarza obiektu Babiej Góry Adam Bucały, dyrektor ZS w Makowie Podhalańskim Artura Piórkowskiego (pod jego nieobecność dyplom odebrała sekretarz gminy w Makowie Podhalańskim Maria Czarniak), dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej Krystyny Wajdzik, dyrektor ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej Ewy Kawończyk, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej Jana Zadory, wójta gminy Zawoja Tadeusza Chowaniaka, dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lachowicach Wita Mateusza Sarleja, dyrektora krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej Olgierda Kierskiego, właścicieli wyciągu narciarskiego Baca w Zawoi Czatoża – Tadeusza Tomczaka i Mariana Karwota (w ich imieniu odebrał podziękowania Andrzej Stanaszek), burmistrza miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta (w jego imieniu podziękowania odebrała Krystyna Wajdzik).

 

Chwilę później podziękowania za pełnienie funkcji koordynatora sportu w gminach w roku szkolnym 2012/2013 otrzymali: Barbara Zyzańska (gmina Sucha Beskidzka), Mateusz Wala (gmina Maków Podhalański ), Artur Jałocha( gmina miasto Jordanów), Aleksandra Wanielista i Wiesław Trzop (oboje gmina Budzów), Katarzyna Mika i Jacek Mika (oboje gmina Stryszawa), Aleksandra Firek (gmina Bystra-Sidzina), Krzysztof Bartyzel (gmina Zawoja) i Tadeusz Fidelus (gmina Zembrzyce). Każdy z koordynatorów mógł wskazać także nauczycieli ze swojej gminy, którzy w roku szkolnym 2012/2013  szczególnie przysłużyli się sportowi szkolnemu (warunkiem było nie wskazanie nauczyciela, który uczył w szkołach z miejsc 1-6 w kategorii Igrzysk i Gimnazjady. Dzięki temu w piątkowe popołudnie specjalne podziękowania trafiły także do: Jacka Biedrawy (ZS w Grzechyni), Macieja Melzera (ZS w Makowie Podhalańskim), Krzysztofa Myszogląda (ZS w Białce), Włodzimierza Maciejowskiego (SP Żarnówka), Adama Wójtowicza (ZS w Sidzinie), Renaty Strzelińskiej (ZS w Bystrej), Danuty Biedrawy (ZS w Osielcu) i Łukasza Stopki (Gimnazjum nr 1 w Zawoi).

 

Nie było żadnej niespodzianki w kolejnym punkcie imprezy, bo klasyfikacji szkół we współzawodnictwie sportowym była już powszechnie znana od kilku miesięcy. Na scenie pojawiali się dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z miejsc VI-IV (Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa w Skawicy, Szkoła Podstawowa w Łętowni) w  kategorii Igrzysk, następnie puchar PSZS z rąk przewodniczącego PSZS w Suchej Beskidzkiej Łukasza Miklusiaka za zdobycie trzeciego miejsca trafił do Szkoły Podstawowej w Juszczynie. Puchar za drugie miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie wręczył wicestarosta suski Jan Woźny.  Za triumf w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa szkół podstawowych puchar z rąk starosty suskiego Tadeusza Gancarza odebrali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Wyniki w kategorii starszej, czyli w Gimnazjadzie, przedstawiały się następująco – miejsce VI-IV (G Skawica, Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, Gimnazjum nr 2 w Zawoi), miejsce III – G Budzów, miejsce II – Gimnazjum nr 1 w Stryszawie i miejsce I – Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej. Puchary za miejsca I-III, tak samo jak w kategorii szkół podstawowych, wręczali: Łukasz Miklusiak (miejsce III), Jan Woźny (miejsce II) i Tadeusz Gancarz (miejsce I). Tylko w kategorii szkół ponadgimnazjalnych prowadzone są osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców. Najpierw na scenę zostali poproszeni przedstawiciele Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie za zdobycie III miejsca w kategorii dziewcząt w roku szkolnym 2012/2013. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. Miejsce trzecie, ale w klasyfikacji  chłopców, przypadło ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, a na pierwszym miejscu Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. Warto dodać, że ZSO w Suchej Beskidzkiej znalazło się także na pierwszym miejscu w kategorii szkół średnich w całym województwie małopolskim we współzawodnictwie szkół za rok szkolny 2012/2013!!!

 

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczanie nagród Powiatu Suskiego. Sto czternaście nazwisk – siedemdziesiąt cztery za miejsca drugie i trzecie, czterdzieści jeden za pierwsze – tak prezentuje się dorobek uczniów z naszego powiatu w klasyfikacji medalowej zawodów wojewódzkich w minionym roku szkolnym. Warto wspomnieć, że grono to mogło być jeszcze wyższe, bo z naszego powiatu kilku uczniów znalazło się tuż za podium zawodów wojewódzkich. Może za rok… Za miejsca III i II zawodnicy i zawodniczki otrzymali specjalne dyplomy. Za zdobycie złotego medalu na zawodach wojewódzkich zawodnicy i zawodniczki, oprócz dyplomów, otrzymali także vouchery upoważniające do odbioru nagrody pieniężnej (200 zł brutto). Nagrody Powiatu Suskiego wręczał starosta suski Tadeusz Gancarz w asyście dwóch członków zarządu PSZS w Suchej Beskidzkiej – Łukasza Miklusiaka i Piotra Staszaka. Nagrody sportowe Powiatu Suskiego za zajęcie trzeciego miejsca otrzymały dziewczęta ze sztafety 10×800 m z Gimnazjum w Budzowie (Sylwia Biela, Maria Goryl, Natalia Kachnic, Magdalena Kot, Małgorzata Mlak, Karolina Odrowąż, Marcelina Polak, Aleksandra Sala, Katarzyna Zyglińska, Natalia Żmuda),  dziewczęta ze sztafety 4×100 m. z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie (Patrycja Janik, Małgorzata Pochopień, Karolina Toczek, Arleta Wągiel), chłopcy ze sztafety 4×100 m. z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie (Bartłomiej Iciek, Dominik Mika, Daniel Młyński, Bartosz Sarlej), drużyna chłopców w tenisie stołowym z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej (Paweł Grajny, Mateusz Kachel, Michał Kubieniec) oraz Kinga Bachorczyk z SP2 Stryszawa (pływanie – 50 m. styl klasyczny), Kamil Głuszek z ZSO w Suchej Beskidzkiej (bieg na 100 m.), Jakub Jąkała z G2 Zawoja (kolarstwo górskie), Jakub Klauzner z ZSO w Suchej Beskidzkiej (bieg na 1500 m.), Martyna Konderak z SP1 Sucha Beskidzka (pływanie – 50 m. styl motylkowy), Jan Pochopień z ZSO w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl grzbietowy), Natalia Rogowska z ZSO w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl grzbietowy), Paweł Rymarczyk z ZSO w Suchej Beskidzkiej (rzut oszczepem), Aleksandra Sikora z Gimnazjum w Juszczynie (pływanie – 50 m. styl klasyczny),  Filip Sacha z ZSO w Suchej Beskidzkiej (skok w dal), Łukasz Tatara z SP2 w Suchej Beskidzkiej (narciarstwo alpejskie) i Sebastian Wójtowicz z Gimnazjum w Jordanowie (pchnięcie kulą).

 

Srebrne medale  w zawodach wojewódzkich w roku szkolnym 2012/2013 zdobyły uczennice z ZSO w Suchej Beskidzkiej w korespondencyjnej lidze LA (Dagmara Burliga, Karolina Jopek, Marzena Klimowska, Ewelina Knapczyk, Anna Kołata, Marta Kozina, Aleksandra Luberda, Joanna Master, Justyna Pająk, Martyna Pieróg, Angelika Ratajska, Alicja Stanaszek, Sylwia Wróbel), uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie – także w korespondencyjnej lidze LA (Dawid Barzycki, Bartłomiej Iciek, Mateusz Janik, Maciej Kachel, Dominik Mika, Daniel Młyński, Adrian Moćko, Kamil Pawlica, Michał Pietrusa, Kamil Pochopień, Bartosz Sarlej, Krzysztof Sikora, Dawid Steczek, Damian Wajdzik, Jarosław Zachura), chłopcy z ZSO w Suchej Beskidzkiej w sztafecie 8x50m. w pływaniu (Andrzej Bargieł, Wojciech Chmiel, Łukasz Gałka, Andrzej Leśniak, Jan Pochopień, Daniel Skowron, Michał Światłoń, Andrzej Wróbel) oraz Sylwia Gorycka z G w Suchej Beskidzkiej (indywidualne biegi przełajowe), Klaudia Zajda z ZSO w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl motylkowy), Łukasz Pindelski z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej (bieg na 100 m.), Filip Sacha z ZSO w Suchej Beskidzkiej (bieg na 200 m.), Andrzej Wróbel z ZSO w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl dowolny).

 

Złote medale w roku szkolnym 2012/2013 zdobyły dziewczęta z ZSO w Suchej Beskidzkiej w sztafetowych biegach przełajowych 10×1000 m. (Dagmara Burliga, Martyna Burliga, Karolina Jopek, Anna Kołata, Marta Kozina, Joanna Master, Alina Papushina, Martyna Pieróg, Joanna Waluś, Klaudia Zajda), dziewczęta z ZSO w Suchej Beskidzkiej w sztafecie szwedzkiej (Anna Kołata, Marta Kozina, Joanna Master, Justyna Pająk), chłopcy z ZSO w Suchej Beskidzkiej w sztafecie 4×100 m. (Kamil Głuszek, Łukasz Łuczak, Filip Sacha, Paweł Warmuz), chłopcy z SP1 w Suchej Beskidzkiej w piłkę nożną (Daniel Chrząszcz, Maciej Krupa, Paweł Krzeszowiak, Kacper Kubasiak, Patryk Matysek, Krystian Pawlica, Sebastian Rak, Grzegorz Steczek, Maciej Zachura, Szymon Żaczek) oraz Sylwia Gorycka z G w Suchej Beskidzkiej (bieg na 600 m.), Izabela Kaczorowska z G w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl dowolny), Anna Kołata z ZSO w Suchej Beskidzkiej (bieg na 200 m.), Aleksandra Luberda z ZSO w Suchej Beskidzkiej (narciarstwo alpejskie), Joanna Master z ZSO w Suchej Beskidzkiej (bieg na 400 m.), Marta Sikora z SP w Juszczynie (biegi narciarskie i pływanie – 50 m. styl klasyczny), Michał Droński z G w Suchej Beskidzkiej (pływanie – 50 m. styl klasyczny), Szymon Jąkała z G2 w Zawoi (kolarstwo górskie), Łukasz Pindelski z ZSG w Suchej Beskidzkiej (bieg na 400 m.), Karol Światłoń z G w Budzowie (rzut oszczepem), Jarosław Trzop z ZSG w Suchej Beskidzkiej (pchnięcie kulą) i Marek Żuromski z ZS w Zawoi (kolarstwo górskie).

 

Warto jeszcze dodać, że czas uczestnikom gali umilała Kapela Mała Ziemia Suska oraz gawędziarz Szymon Gigoń :)

źródło: sport.powiatsuski.pl

Więcej w tej kategorii: Ogólnopolski turniej Seido Karate »
asdasdasdasdas

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeNAGRODY POWIATU SUSKIEGO ROZDANE