Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 06 luty 2014 18:54

BRONCOS Sucha Beskidzka

Broncos Sucha Beskidzka Broncos Sucha Beskidzka Jola Żmija

Jeszcze parę  lat temu futbol amerykański był znany Polakom  wyłącznie dzięki filmom. To najpopularniejszy sport w USA. Super Bowl, czyli finał rozgrywek futbolu amerykańskiego ogląda co roku 111 mln ludzi.

 

Od 2006 roku wkroczył na polskie  stadiony piłkarskie, przyciągając na trybuny mnóstwo kibiców,a liczba czynnie uprawiających ten sport z roku na rok  się powiększa. Walka kask w kask  z jajowatą piłką  i co  najważniejsze - nie zawsze jasne dla polskiej publiczności reguły gry- tak oto w skrócie można scharakteryzować ten sport. Jest to niewątpliwe fenomen w polskim sporcie,  bo jeszcze  żadna  inna dyscyplina  nie rozwijała się w Polsce tak dynamicznie. I nasz powiat też może pochwalić się drużyną futbolową- to zespół BRONCOS. BRONCOS z języka angielskiego oznacza Dzikie Konie. Logo drużyny jest nawiązaniem do herbu miasta Sucha Beskidzka, w którym jest koń.

W maju drużyna będzie świętować czwartą rocznicę istnienia.

 Założycielem i pomysłodawcą jest były zawodnik jednej z krakowskich drużyn futbolowych -Robert Drobny. Zapytany, skąd u niego taki pomysł, odpowiada: Futbol amerykański to moja pasja i hobby. Futbolem amerykańskim interesowałem się już gdy zaczynałem studia. Szukałem informacji o tym sporcie, gdzie tylko się dało, lecz tak  poważnie zacząłem działać  w tym środowisku w 2009 roku, gdy dołączyłem do jednej z drużyn  Krakowa. Uznałem jednak, że nie muszę uprawiać tej dyscypliny pod Wawelem i postanowiłem powołać drużynę w Suchej Beskidzkiej. Najbardziej zafascynowało mnie w tym sporcie to,  że łączy on siłę i dynamikę  zawodnika uprawiającego ten sport.

Założenie takiej drużyny było  nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w okolicy, gdzie sportem nr 1 była i jest piłka nożna. A jednak udało się. Dzięki wierze, uporowi, determinacji (czyli tym cechom, które charakteryzują każdego zawodnika futbolu) 22 czerwca 2010 roku odbyło się pierwsze  historyczne spotkanie organizacyjne w Hotelu Monttis w Suchej Beskidzkiej, na którym było 21 osób zainteresowanych grą w futbol. Dzień później na stadionie obok Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa odbył się pierwszy trening, na który przyszło ponad 20 chłopaków i 6 dziewczyn.

  3 lutego 2011 roku BRONCOS Sucha Beskidzka zostaje wpisany do ewidencji UKS i klubów sportowych przez Starostę Suskiego pod numerem 36 i od tej chwili klub rozpoczął oficjalną działalność.

Swój debiutancki mecz  na suskiej murawie BRONCOS Sucha Beskidzka rozegrał z drużyną  TYCHY FALCONS  17 kwietnia 2011 roku w obecności 400. widzów.  Pierwszy występ drużyny BRONCOS Sucha Beskidzka w PLFA (Polska Liga Futbolu Amerykańskiego) miał miejsce 27 sierpnia 2011 roku. Zagrali wówczas z Devils "B" Wrocław i Dragons Zielona Góra.

W ciągu tych kilku lat trwania drużyny wiele się zmieniło: przybyło wielu nowych zawodników ( w dużej mierze dzięki akcjom pokazowym w okolicznych szkołach ponadgimnazjalnych). Suski klub  ,,Dzikich Koni” zyskał sponsorów  oraz stałe miejsce do treningu, bo tak jak wspomniano wcześniej, początki były trudne ( nieraz zespół napotykał na różne przeszkody, które udało  się z powodzeniem usunąć). Jedną z ważniejszych zmian  w drużynie jest od 2013 roku nowy trener. Obecnie Pan Drobny pełni funkcję Prezesa drużyny.

      Dlaczego  taka zmiana?pytamy Prezesa. Rok 2013 był sezonem rozgrywek regularnych- mówi- w którym zadebiutowaliśmy. Ten rok pokazał nam, gdzie jesteśmy i jak dużo nam brakuje  –(na 6 meczy tylko  jedno zwycięstwo). Dlatego podjąłem decyzję, aby znaleźć trenera,  odbudować zespół i zacząć od początku. Zgłosiło się paru chętnych, by prowadzić nasz zespół. Zdecydowaliśmy się na duet z Katowic, na Kajetana Kamieńskiego i Michała Rolnika, którzy wprowadzili wiele świeżości do naszego zespołu. Uważam, że ta decyzja była słuszna.

 

Zapytany o najtrudniejszy dzień w historii zespołu, odpowiada : To trudno określić, raczej nie było takiego dnia, ponieważ cały czas w  pracy z ludźmi są i będą trudności, związane przede wszystkim z tym, że jest tylko garstka ludzi, którzy chcą się angażować, chcą coś robić, nie chcą tracić czasu na siedzenie w domu przed komputerem. Uważam, że to jest najtrudniejsze zadanie,  jakie stoi przed mną, przed klubem i trenerami. Co zrobić, by zachęcić młodych ludzi do gry. Ja stawiam tylko jedną diagnozę: ludziom się nie chce, a z tym ciężko jest cokolwiek zrobić…. Sport jest świetny, wbrew opiniom bardzo bezpieczny, wzmacnia wszystko co fizyczne i uczy odpowiedzialności za grupę, za innych, ale co z tego, jak się nie chce nic robić młodym!

Natomiast jeżeli chodzi o szczęśliwy dzień : To było podczas  turnieju w Rudniku koło Skoczowa, w którym odnieśliśmy 2 zwycięstwa i zostaliśmy liderem grupy południowej PLFA8. Otrzymaliśmy puchar zwycięstwa. To było bardzo miłe i przyjemne.

          Przed Prezesem, trenerami i zawodnikami kolejny sezon. Występujący w PLFA II zespół BRONCOS Sucha Beskidzka przyjmuje do drużyny nowych zawodników. Jakie mają plany ?

     Prezes Drobny mówi: Zmiany w zespole ciągle trwają, okienko transferowe jest nadal otwarte. Już do naszej drużyny dołączyli: Filip Bywalec,   Michał Cymara , Grzegorz 'Torres” Muszała, a szykują się jeszcze dwa „mega transfery”, o których będziemy pisać na naszych stronach. Najważniejszy to awans do fazy play offJest  to bardzo realny plan do wykonania. Aby osiągnąć ten cel będą potrzebne kolejne wzmocnienia.

        Kajetan Kamiński, jeden z trenerów mówi:  – Sucha Beskidzka to małe miasto więc i perspektywa pozyskania wielu bardzo utalentowanych graczy z najbliższej okolicy nie jest zbyt realna. Dlatego też postanowiliśmy ściągać futbolistów z doświadczeniem, którzy będą pełnić u nas funkcję graczy, czy koordynatorów swoich formacji, ale także nauczycieli, służących swoją radą młodszym i mniej ogranym zawodnikom.

Korzystając z okazji Prezes Pan Robert Drobny chciał podziękować sponsorom oraz osobom wspomagającym drużynę:

                                        Głównemu Sponsorowi – Firmie MAJSTERPOL

                                        Top sponsorom:

                          Firmie DREWDOM-MĘTEL

                          Firmie ZAWOJSKI.PL

                          Firmie MATRABUD

                          Firmie MAX-BUD

                          Firmie RECOVER-PC

                          Burmistrzowi Suchej Beskidzkiej – Panu Stanisławowi Lichosytowi

                          Pani Marii Grzechynce właścicielowi stadionu

                          Panu Markowi Kwakowi -  dyrektorowi ZESPOŁU SZKÓŁ im. W. Witosa

                          Pani Ewie Kawończyk  - dyrektorce ZESPOŁU SZKÓŁ im. W. Goetla

 

Drużynie BRONCOS Sucha Beskidzka życzymy w nadchodzącym sezonie samych zwycięstw , zero kontuzji, i oby Wasze plany zrealizowały się w 100 %.

O terminarzu spotkań, rozegranych meczach, na pewno poinformujemy na naszym portalu sucha24.

                                                                                                                                   J.Ż.

 

 

asdasdasdasdas

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeBRONCOS Sucha Beskidzka