Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 21 luty 2014 17:27

Gimnazjaliści walczyli o Puchar Dyrektora ZSO

Przez dwa dni (18-19.02) w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej rywalizowano w siatkówkę w drugiej edycji o Puchar Dyrektora ZSO. W poprzednim roku triumfowały (w kategorii dziewcząt i chłopców) szkoły spoza naszego powiatu. W tym roku "fatum" przełamała drużyna chłopców z gimnazjum w Łętowni.

 

W pierwszym dniu turnieju (wtorek 18. luty) do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt. Po raz drugi z rzędu w turnieju triumfowała drużyna z Gimnazjum w Ślemieniu. - Mam nadzieję, że i tak otrzymamy zaproszenie w przyszłym roku - powiedziała ze śmiechem opiekunka zwycięskiej drużyny Iwona Pępek i dodała: - W naszej okolicy niewiele jest takich turniejów. Jeżeli już, to na wiosnę by zachęcić dzieci do pójścia do szkół. Po raz drugi jesteśmy w Suchej Beskidzkiej i musimy przyznać, że organizatorzy spisali się bardzo dobrze. Od zaproszeń, informacje na stronie internetowej, rozpiskach meczów, a skończywszy na wodzie mineralnej, drożdżówce, kawie, herbacie. Miałyśmy wszystko.

W meczu o pierwsze miejsce zawodniczki ze Ślemienia okazały się lepsze od gimnazjalistek z Suchej Beskidzkiej zwyciężając w setach 2:0 (15:13, 21:19).

W zawodach wystartowało dziewięć zespołów (G2 Lachowice, G1 Stryszawa, G3 Krzeszów, G Sucha Beskidzka, G1 Zawoja, G Jordanów, G Ślemień, G Tokarnia i G Budzów), które zostały podzielone na trzy grupy. Po meczach grupowych do dalszej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły. Zwycięska trójka z tych spotkań zagrała w „turnieju finałowym” w systemie każdy z każdym. Do decydującej batalii awansowały szkoły z: Tokarni, Ślemienia i Suchej Beskidzkiej. Kolejność spotkań tak się ułożyła, że o główne trofeum, czyli w meczu o Puchar Dyrektora ZSO w Suchej Beskidzkiej, w ostatnim meczu turnieju zmierzyły się drużyny ze Ślemienia i z Suchej Beskidzkiej. Co ciekawe, taki sam skład finału był także w ubiegłym roku i także wtedy górą były zawodniczki ze Ślemienia. Drugi set, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Iwony Pępek śmiało mógłby być pokazywany jako reklama siatkówki w damskim wydaniu nie tylko na poziomie szkolnym. - (śmiech) Dziękuję. Starałyśmy się zagrać jak najlepiej i udało się nam znowu triumfować. Gimnazjalistki z Suchej postawiły nam duży opór - powiedziała opiekunka zwycięskiej drużyny i dodała: - Jesteśmy małą szkołą, do której chodzi ok. 140 uczniów. Siatkówka jest naszą „tradycyjną dyscypliną”, chociaż startujemy też w innych szkolnych zawodach.

Wzorem poprzedniego roku, wybierano także MVP każdej ze startujących drużyn. W tym roku statuetki trafiły do: Joanny Pocztowskiej (G1 Zawoja), Katarzyny Gąski (G2 Lachowice), Kamili Gierat (G Jordanów), Magdaleny Szwed (G1 Stryszawa), Agnieszki Borys (G3 Krzeszów), Gabrieli Mlak (G Budzów), Aleksandra Zyzańskiej (G Sucha Beskidzka), Anity Chuchrzak (G Tokarnia) i Pauliny Górnej (G Ślemień). Nowością była statuetka dla najskuteczniejszej zawodniczki w turnieju - sięgnęła po nią Izabela Zyzańska (G Sucha Beskidzka), która dla swojej drużyny zdobyła 29 pkt.

Na rozdaniu dyplomów, pucharów oraz statuetek obecny był starosta suski Tadeusz Gancarz i dyrektor ZSO w Suchej Beskidzkiej Jan Zadora.

WYNIKI:

Grupa A: G2 Lachowice Lachowice, G Sucha Beskidzka, G1 Stryszawa.

G2 Lachowice – G Sucha B. 0 : 2

G2 Lachowice – G1 Stryszawa 0 : 2

G Sucha B. – G1 Stryszawa 0 : 2

Grupa B: G Ślemień, G Tokarnia,G1 Zawoja.

G Ślemień – G Tokarnia 2 : 0

G Ślemień – G1 Zawoja 2 : 0

G Tokarnia – G1 Zawoja 2 : 0

Grupa C: G3 Krzeszów, G Budzów, G Jordanów.

G3 Krzeszów – G Budzów 1 : 1

G3 Krzeszów – G Jordanów 1 : 1

G Jordanów – G Budzów 0 : 2

PÓŁFINAŁY:

G Tokarnia – G1 Stryszawa 2 : 0

G Ślemień – G3 Krzeszów 2 : 0

G Budzów – G Sucha B. 0 : 2

FINAŁY:

G Tokarnia -  G Ślemień 0 : 2

G Tokarnia – G Sucha B. 1 : 2

G Sucha B. – G Ślemień 0 : 2

W drugim dniu o puchar dyrektora ZSO zagrało osiem zespołów. Po zawodach można wreszcie śmiało powiedzieć - do czterech razy sztuka… Dopiero za czwartym razem drużyna z powiatu suskiego sięgnęła po puchar dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących! - Tym bardziej jest nam miło, że pokazaliśmy gościom spoza naszego powiatu, że siatkówka w naszym wydaniu stoi na wysokim poziomie - powiedział ze śmiechem opiekun zwycięskiej drużyny z gimnazjum w Łętowni Artur Jałocha.

Zawody uroczyście otworzyli starosta suski Tadeusz Gancarz i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej Jan Zadora. - Życzę Wam udanej sportowej rywalizacji i dobrej zabawy - powiedział starosta suski.

Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A trafiły drużyny z gimnazjów z: Gilowic, Lachowic, Suchej Beskidzkiej i Budzowa, a do grupy B zostały dolosowane zespoły z: Tokarni, Ślemienia, Stryszawy i Łętowni. - W turnieju straciliśmy jednego seta, w spotkaniu grupowym z Tokarnią (porażka 15:13 - przyp. red.). Chłopcy podeszli za mało skoncentrowani do tego spotkania i sądzili, że jest już po zawodach. Na szczęście udało się wygrać drugiego seta (15:7) - mówi Artur Jałocha.

Z grupy wyszły po dwie najlepsze drużyny, które utworzyły „na krzyż” pary półfinałowe. Zdecydowane zwycięstwa Gilowic ze Ślemieniem i Łętowni z Lachowicami sprawiły, że można było sobie ostrzyć zęby na emocje związane z finałowym spotkaniem, gdzie spotkali się zwycięzcy grup A i B. - Pierwszy set w finale był z naszej strony trochę nerwowy. W drugim nie pozostawiliśmy już wątpliwości, kto jest lepszy - dodaje.

W składzie drużyny z Łętowni wystąpiło trzech zawodników, którzy doskonalą swoje umiejętności w Dalinie Myślenice. - Są to Aleksander Słonina (najskuteczniejszy zawodnik turnieju - 35 pkt!, MVP finału powiatowego w siatkówkę w roku szkolnym 2012/2013), Mateusz Słonina (ubiegłoroczny MVP w finale powiatowym szkół podstawowych, najlepszy zawodnik w swojej drużyny podczas poprzedniego i właśnie zakończonego turnieju o puchar dyrektora ZSO) i Tomasz Kowalczyk. Cieszę się, że doskonalą swoje umiejętności siatkarskie, chociaż czarna robota została wykonana u nas w szkole. Mamy dużo zajęć w siatkówkę, także dodatkowych projektowych - wyjaśnia Artur Jałocha.

Wygrana w turnieju o Puchar Dyrektora ZSO to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem powiatowym w siatkówkę szkół gimnazjalnych (04.03; hala Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej), chociaż opiekun drużyny z Łętowni studzi nastroje. – Jeszcze nie graliśmy rozgrywek w gminie, więc spokojnie. Nie ma sensu już teraz rozdawać kart. Wiem, na co chłopaków stać i jeżeli zagrają na swoim poziomie to są świetni – uważa Artur Jałocha.

Podobnie jak w poprzednim roku, wybierano także MVP każdej ze startujących drużyn. W tym roku statuetki trafiły do: Andrzeja Ryta ( GSucha Beskidzka), Tomasza Jątyki (G Tokarnia), Aureliusza Słoniny (G1 Stryszawa), Kacpera Mlaka (G Budzów), Damiana Bacy (G Ślemień), Damiana Mieszczaka (G Gilowice), Dominika Kachla (G2 Lachowice) i wspomnianego wcześniej Mateusza Słoniny (G Łętownia).

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej było współorganizatorem zawodów i ufundowało: statuetki, poczęstunek oraz wodę mineralną.

Maciej Krzyśków

WYNIKI:

GRUPA A:

G Gilowice – G Sucha B. 2 : 0

G Gilowice – G2 Lachowice 2 : 0

G Gilowice – G Budzów 2 : 0

G Sucha B. – G2 Lachowice 0 : 2

G Sucha B. – G Budzów 1 : 1

G2 Lachowice – G Budzów 1 : 1

GRUPA B:

G Ślemień – G Łętownia 0 : 2

G Ślemień – G1 Stryszawa 1 : 1

G Ślemień – G Tokarnia 2 : 0

G Łętownia – G1 Stryszawa 2 : 0

G Łętownia – G Tokarnia 1 : 1

G1 Stryszawa – Tokarnia 0 : 2

PÓŁFINAŁY:

G Łętownia – G2 Lachowice 2 : 0

G Gilowice – G Ślemień 2 : 0

MECZ O III MIEJSCE:

G Ślemień – G2 Lachowice 2 : 0

FINAŁ:

G Łętownia – Gilowice 2 : 0

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeGimnazjaliści walczyli o Puchar Dyrektora ZSO