Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 05 marzec 2014 09:00

Sportowiec Roku 2013 w Powiecie Suskim

Napisał

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca 2013 Powiatu Suskiego , Sportową Nadzieję 2013 Powiatu Suskiego  oraz Działacza Sportowego  2013 Powiatu Suskiego .Głosowanie odbywa się  do środy 12 marca 2014 r. godziny 24:00. Głosować można raz na  24 godziny.

Patronat honorowy objął Starosta Tadeusz Gancarz a sponsorem głównym jest Firma Zawojski mieszcząca się w  Suchej Beskidzkiej  Ul. Mickiewicza 65 oraz  internetowy sklep sportowy www.zawojski.pl .
Gala Sportowca odbędzie się 13 marca 2014 w Restauracji Magnolia w Budzowie.

Działacz Roku w Powiecie Suskim 2013

 

działacz w powiecie suskim
 
1. Marek Bogacz
kolarstwo,     Zawoja

Prezes klubu Zawojak Zawoja


 

działacz w powiecie suskim

 2. Robert Drobny

Futboll amerykański,    Osielec
Prezes klubu Broncos Sucha Beskidzka


 

działacz w powiecie suskim
  

3. Krzysztof Jordanek
piłka nożna, siatkówka, koszykówka,    Zawoja

Prezes klubu Wilki Zawoja.


 

działacz w powiecie suskim
 

4. Zdzisław Rapacz
motocros, Osielec
Prezes Rapacz Team Osielec.


  

działacz w powiecie suskim
  

5. Jerzy Steczek
piłka nożna,     Stryszawa

Prezes klubu Jałowiec Stryszawa. 


 6. Eugeniusz Surmiak

Piłka nożna   Grzechynia

Prezes klubu Grom Grzechynia


 

 

 

Sportowiec Roku w Powiecie Suskim 2013

 

sportowiec
  

1. Andrzej Bargiel
narciarstwo,  Łętownia

Andrzej Bargiel – najbardziej ekstremalna nominacja, bo jak inaczej nazwać kogoś, kto zjeżdża na nartach z ośmiotysięcznika Shishapangmy? Podejście pod górę zajęło 26,5 godziny, zjazd 20 minut. A to dopiero początek projektu, w którym Andrzej bierze udział, o nazwie hic sunt leones (łacińska sentencja oznaczająca nieznane kraje), który zakłada zjazdy na nartach z najwyższych szczytów Ziemi. 


  

sportowiec
 

2. Łukasz Burliga
Piłka nożna,  Budzów

Łukasz Burliga – wywalczył miejsce na prawej obronie Wisły Kraków i nie zamierza go nikomu oddać. Nie ogranicza się tylko kurczowo do obrony, bo bierze udział także w akcjach zaczepnych Białej Gwiazdy. W 2013 roku zdobył dwa gole dla Wisły (w Pucharze Polski z Jagiellonią i w lidze z Pogonią Szczecin) 


  

sportowiec
 

3. Paula Gorycka
kolarstwo, Sucha Beskidzka
Paula Gorycka – może być wzorem pracowitości dla wszystkich zawodników. W 2013 zdobyła dwa srebrne (drużynowo w sztafecie, indywidualnie w kolarstwie przełajowym) i jeden brązowy (górskie szosowe mistrzostwa Polski). Znana także z udziału w kampanii „Uśmiech na medal”. 


  

sportowiec
 

4. Grzegorz Guzik
biathlon,   Juszczyn

Grzegorz Guzik – w 2013 roku awansował do kadry seniorów biathlonistów. Za nim udział w mistrzostwach świata, pucharze świata. W mistrzostwach Polski seniorów zajął ósme miejsce w biegu indywidualnym oraz piąte w biegu ze startu wspólnego. To był debiutancki sezon w seniorach dla Grześka – pierwsze koty za płoty.


  

sportowiec
 

5. Grzegorz Hajda
kolarstwo, Zawoja

Grzegorz Hajda – Z rowerami na dobre i na złe od najmłodszych lat. W 2013 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w elicie w wyścigu sztafet w kolarstwie górskim. W Pucharze Polski dwukrotnie zajął 4 miejsce - w Ustroniu i w Złotym Stoku. Zwyciężył klasyfikacje generalną ogólnopolskich zawodów Pucharu Szlaku Solnego. 


  

sportowiec
 

6. Michał Kuśnierz
rajdy samochodowe,    Śleszowice

. Michał Kuśnierz – W 2013 zmienił zespół, samochód i awansował do „ ekstraklasy” w rajdowych samochodowych mistrzostwach Polski. W debiutanckim sezonie wspólnie z kierowcą Maciejem Oleksowiczem w generalce zajęli szóste miejsce (o jeden punkt przegrali piąte miejsce), gdzie rywalizowali m.in. z Kajetanem Kajetanowiczem. 


  

sportowiec
 

7. Natalia Leśniak
łucznictwo,  Stryszawa

Natalia Leśniak – potwierdza bardzo dobrą formę i swoją pozycję w krajowym łucznictwie. Wychodzi, a w zasadzie, strzela także poza granicami Polski – w 2013 roku wystrzelała m.in. złoty medal indywidualnie i zespołowo w II Grand Prix Europy, dziewiąte miejsce zespołowo na mistrzostwach świata seniorów, brązowy medal na klubowym Pucharze Europy, a do tego także złoto zespołowo i w konkurencji mikst na halowych mistrzostwach polski seniorów. 


  

sportowiec
 

8. Mateusz Mak
Piłka nożna, Sucha Beskidzka

 Mateusz Mak – pierwsze półrocze 2013 roku w ekstraklasie, a drugie już w pierwszej lidze. Bełchatów postawił po prostu zaporową cenę i dlatego. Zdobył dwa gole w ekstraklasie (z Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin), dwa w pierwszej lidze. Niezastąpiony na prawej pomocy PGE GKS Bełchatów. 


  

sportowiec
 

 9. Michał Mak
Piłka nożna, Sucha Beskidzka

Michał Mak – podobna sytuacja jak z bratem Mateuszem. Razem grają w PGE GKS Bełchatów. Michał został przekwalifikowany na napastnika i… zdał egzamin. W rundzie jesiennej zdobył dziewięć goli dla Bełchatowa. W pierwszej połowie 2013 grał w ekstraklasie i tam także wpisał się na listę strzelców – dwa gole w spotkaniu w Gliwicach z Piastem. 


  

sportowiec
 

10.Józef Pawlica
lekkoatletyka,  Budzów

Józef Pawlica – mówisz Józef Pawlica, myślisz – dzisiaj muszę pobiegać. Nie ma chyba góry, na którą by nie chciał wbiec. W 2013 roku zajął m.in. 8. miejsce w Mistrzostwach Europy Skyrunning (najlepszy z Polaków w tym i w ogóle w historii) w biegu Trans d’Havet na 80 kilometrowej trasie o przewyższeniu +5,000m/-5,500m. Był trzeci– najlepszy wśród Polaków – na trasie 100 km. Biegu Siedmiu Dolin.


  

sportowiec
 

11. Kamil Talaga
Piłka nożna,  Zembrzyce

Kamil Talaga – udowadnia, że nieprzypadkowo Dan Petrescu kilka lat temu zapraszał go na treningi pierwszej drużyny Wisły Kraków, w której wówczas grali: Jakub Błaszczykowski czy Tomasz Kłos. Rok 2013 spędził w Sole Oświęcim, która najpierw awansowała do IV ligi, a po rundzie jesiennej plasuje się w czołówce III ligi. A między jej słupkami gra właśnie Kamil, który zbiera jedne z najwyższych not w drużynie.


   

sportowiec
 


12. Katarzyna Trzop
lekkoatletyka,   Stryszawa

Katarzyna Trzop – pochodząca ze Stryszawy zawodniczka (i nauczycielka w-f w SP2 Stryszawa także) w barwach AZS AWF KRAKÓW wywalczyła brązowy medal w sztafecie 4x400 m podczas mistrzostw Polski AZS-ów. Podczas MP seniorów, także w sztafecie ale tym razem 4x100 m była piąta. Indywidualnie była siódma podczas MP AZS na dystansie 100 m. i jedenasta w Polsce na 200m. w MP seniorów.
 


  

sportowiec
 

13. Andrzej Wróbel
pływanie,  Sucha Beskidzka

Andrzej Wróbel – Wychowanek UKS Jasień Sucha Beskidzka, który od 2013 roku reprezentuje barwy katowickiego AZS AWF, gdzie kontynuuje naukę. W minionym roku wypływał srebrny medal w stylu dowolnym na 50 m. – to osiągnięcie jeszcze w barwach szkoły średniej. Z kolei już w barwach AZS AWF zajął trzecie miejsce w MP seniorów i młodzieżowców w sztafecie 4x50m stylem zmiennym. Dołożył do tego także medal Akademickich Mistrzostw Śląska.


  

 

 

 

 


Sportowa Nadzieja Powiatu Suskiego 2013

 

 

 

sportowiec
 

 1. Dawid Bartoszek

wędkarstwo,  Maków Podhalański

 Dawid Bartoszek – jest przykładem, jak hobby może stać się początkiem wielkiej, sportowej przygody. Jak na razie zaprowadziła go ona nie tylko do zawodów grand prix Polski, beskidzkiej ligi muchowej ale też na MŚ juniorów w wędkarstwie muchowym w Irlandii. 

sportowiec
 

2. Sylwia Gorycka
lekkoatletyka, Sucha Beskidzka

Sylwia Gorycka – kolejny rok, w którym Sylwia potwierdza rodzinne, sportowe geny. I sportowe aspiracje. W 2013 roku do swojej kolekcji trofeów dopisała złoty medal w zawodach wojewódzkich w biegu na 600 m. oraz srebrny w indywidualnych biegach przełajowych. 


  

sportowiec
 

3. Magdalena Howińska
piłka nożna,    Maków Podhalański

Magdalena Howińska – kontynuuje grę w piłkę nożną na poziomie, którego niejednego chłopaka mógłby zawstydzić. Została młodzieżową mistrzynią Polski w futsalu U-16. Do tego dołożyła 3. miejsce w halowych MP juniorek – w tym turnieju była najlepszą strzelczynią. Razem z Bronowianką Kraków awansowała do 2 ligi kobiet gr. Małopolska.


   

sportowiec
 

4. Anna Kołata
lekkoatletyka,     Zembrzyce
Anna Kołata – Cztery medale zawodów wojewódzkich, a będąc dokładniejszym – dwa złote (bieg na 400 m., sztafeta szwedzka) i dwa srebrne (korespondencyjna liga LA, sztafetowe biegi przełajowe 10x1000 m.) są udziałem pochodzącej z Zembrzyc uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcącym. Podczas zawodów ogólnopolskich w sztafecie szwedzkiej zajęła drużynowo jedenaste miejsce w Polsce.


  

sportowiec
 

5. Martyna Konderak
pływanie,    Sucha Beskidzka

Martyna Konderak – brązowa medalistka mistrzostw województwa w pływaniu na 50 m. stylem motylkowym i również posiadaczka medalu z brązu w wojewódzkich zawodach w aquathlonie. Bo warto wiedzieć, że Martyna oprócz pływania lubi także biegać – regularnie plasuje się w czołówce w zawodach z cyklu Perły Małopolski. A bieganie plus pływanie to jest właśnie aquathlon.


  

sportowiec
 

6. Marcin Kuszyk
piłka nożna, Maków Podhalański
Marcin Kuszyk - Najmłodszy zawodnik w całej kadrze Halniaka Maków. Od dwóch sezonów w seniorach. Najczęściej gra na pozycji skrzydłowego. Wykorzystał szansę, którą otrzymał od trenera Piotra Stacha i od tamtej pory, konsekwentnie pnie się w górę. Jesienią pojawił się na boisku osiem razy. Zdobywa doświadczenie, które kiedyś na pewno zaprocentuje.


 

sportowiec
 

7. Joanna Master
lekkoatletyka,    Sucha Beskidzka
Joanna Master – można powiedzieć, że „idzie łeb w łeb” ze szkolną koleżanką z ZSO w Suchej Beskidzkiej – Anną Kołatą. Również w 2013 roku zdobyła cztery medale w zawodach na szczeblu wojewódzkim – różnica jest taka, że Joanna wybiegała złoto na 400 m..


 

sportowiec
 

8. Dawid Polak
piłka nożna, Stryszawa

 Dawid Polak – Przebojem wywalczył miejsce w pierwszym składzie Jałowca Stryszawa. Wszedł na ostatnie minuty w spotkaniu z KS Chełmek, przechylił szalę zwycięstwa na stronę klubu ze Stryszawy (gol plus udział przy drugiej, zwycięskiej bramce) i tym samym rozsiadł się w pierwszym składzie Jałowca. Grał we wszystkich meczach Pucharu Polski podokręgu wadowickiego, gdzie Jałowiec zanotował kapitalną kartę przegrywając dopiero w finale z 3-ligowym Beskidem Andrychów.


 

sportowiec
 

9. Sebastian Rak
piłka nożna,  Sucha Beskidzka

Sebastian Rak – wielka nadzieja suskiej piłki, chociaż jego ambicje powinny sięgać o wiele dalej. Bo talent do gry w piłkę, Sebastian niewątpliwie ma. Gra w lidze w barwach Babiej Góry Sucha Beskidzka także ze starszymi o kilka lat od siebie zawodnikami. Architekt wielkiego sukcesu Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej, jakim bez wątpienia było mistrzostwo województwa małopolskiego w piłce nożnej Siódemek.


 

sportowiec
 

10. Filip Sacha

lekkoatletyka,     Stryszawa

Filip Sacha – jeden z najbardziej utalentowanych lekkoatletów w powiecie. Złoty medalista wojewódzkich i międzywojewódzkich mistrzostw juniorów młodszych w trójskoku, brązowy medalista MP juniorów młodszych w tej samej konkurencji. Na swoim koncie ma także medale szkolnych zawodów wojewódzkich – brąz w skoku w dal i srebro w biegu na 200 m.


sportowiec
 

11. Aleksandra Sikora
pływanie,  Juszczyn

Aleksandra Sikora – Zakwalifikowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do programu olimpijskiego „Talent” w triathlonie. Znajduje się w kadrze wojewódzkiej w tej dyscyplinie i przebojem wdarła się do kadry narodowej – po tym, jak zaczęła zajmować czołowe miejsca na arenie ogólnopolskiej.


  

sportowiec
 

12. Marta Sikora
narciarstwo,   Juszczyn

Marta Sikora – jeżeli jej nie uda się osiągnąć wielkiego wyniku w sporcie, to trudno wskazać lepszego pretendenta. Kolejna z cyklu „Skazana na sport” – w 2013 mistrzyni województwa w biegach narciarskich w igrzyskach młodzieży szkolnej oraz w pływaniu na 50 m. stylem klasycznym. Podobnie jak siostra Aleksandra spróbowała swoich sił w aquatrathlonie – efektem tego jest mistrzostwo małopolski.


 

sportowiec
  

13. Paweł Sitarz
łucznik,    Tarnawa Dolna

Paweł Sitarz – srebrny medalista i tytułu Halowego Wicemistrza Polski Młodzików w łucznictwie. Wzoru w tej dyscyplinie nie musi na naszym terenie daleko szukać – Natalia Leśniak też przecież zaczynała od ŁTS Zamek Suski.


 

sportowiec
 

 14. Jakub Żaczek

koszykówka,  Sucha Beskidzka

Jakub Żaczek - w sezonie 2012/2013 w barwach TS Wisła wraz z kolegami z drużyny zdobył Mistrzostwo okręgu Małopolsko-Świętokrzyskiego oraz doszedł do półfinałów MP juniorów w koszykówce. Obecnie w sezonie 2013/2014 reprezentuje TS Wisła w rozgrywkach młodzieżowych jako junior do lat 18, junior starszy do lat 20 i w rozgrywkach II ligi seniorów. To ciekawe, kiedy to NBA?


 Sponsorzy
 
Starosta Suski Tadeusz Gancarz