Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 09 marzec 2017 10:19

Gala Sportowiec Roku 2016 - Bargiel znowu na czele!

Napisane przez

Uroczyste podsumowanie plebiscytu Sportowiec Roku 2016 organizowanego przez nasz portal, kolejny raz odbyło się w kompleksie weselnym Tequila-Event w Kukowie. 

Za nami szósty zorganizowany przez nas plebiscyt i równocześnie szósta gala Sportowiec Roku!!!

Organizatorem gali było również Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Sponsorem głównym uroczystości była Firma Zawojski mieszcząca się w  Suchej Beskidzkiej  ul. Mickiewicza 65 oraz  Internetowy sklep sportowy, sprzęt i markowa odzież sportowa online - Zawojski.pl.

Dziękujemy za pomoc w organizacji gali: Tequila-Event w Kukowie, Gminie Stryszawa, Gminie Maków Podhalański, Gminie Zawoja, Sieci Handlowej Sużyw, Centrum Artykułów Dekoracyjnych z Suchej Beskidzkiej.

W tym roku do naszej redakcji wpłynęła jeszcze większa ilość wniosków do nagród (za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy!) niż w poprzednim (a wtedy odnotowaliśmy rekord, więc...), stąd sześcioosobowa komisja w składzie: Barbara Fila-ChwiejMichał JurowatyPaweł AdamekWitold Droński,  Maciej Krzyśków i Tomasz Wala, miała "niemały ból głowy" z wytypowaniem nominowanych do plebiscytu.

W trakcie gali można było się dowiedzieć jak wyglądała "weryfikacja" zgłoszeń, no ale nie wszyscy czytelnicy na niej przecież byli, więc w wielkim skrócie specjalnie dla Was. Z drugiej strony po raz pierwszy była ona transmitowana przez internet dzięki firmie SumerNet ze Stryszawy (LINK DO GALI - TUTAJ :) )

Każdy z członków komisji zaznajamiał się z kandydaturami, a następnie mógł oddać jeden głos na dziesięciu maksymalnie sportowców. Ci sportowcy, którzy uzyskali największą ilość głosów, przechodzili "dalej", czyli do samego plebiscytu. Jeżeli głosy były stykowe, lub ich liczba była równa, wówczas jury debatowało -  kto i dlaczego powinien się znaleźć w plebiscycie. Na tej samej zasadzie odbywały się wybory Sportowej Nadziei Powiatu i Trenera/Działacza. Sportowców miało być początkowo w plebiscycie dziesięciu - po burzliwych obradach komisji ich liczba została zwiększona do dwunastu. Na nich można było głosować również internetowo, podobnie jak na Sportową Nadzieję Powiatu i Trenera/Działacza Roku (DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ W TYM GŁOSOWANIU). A, że warto było wygrać w tej klasyfikacji, przekonali się o tym podczas gali zwycięzcy głosowania internetowego.

Dodatkowo w kategorii Sportowiec Roku 2016, komisja wytypowała trzech z nich, którzy zostali Wyróżnieni oraz jednego Sportowca Roku 2016.

W wielu przypadkach nominacje do plebiscytu i Nagród Powiatu Suskiego (kryteria: medal mistrzostw Polski, udział w mistrzostwach świata lub Europy w przypadku zawodnika, a w przypadku trenera - dochować się podopiecznego... spełniającego wymogi na nagrodzonego przez Starostwo Powiatowe zawodnika) pokrywały  się, stąd Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej postanowiło po raz drugi włączyć się w organizację gali i wręczyć Nagrody Powiatu Suskiego podczas tej uroczystości.

W obecności senatora RP Andrzeja Pająka, władz powiatowych, przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu, w blasku fleszów dziennikarzy, we wtorek 7. marca zostali nagrodzeni Najlepsi Sportowcy i Działacze Powiatu Suskiego za rok 2016.

W tym roku aż trzy pary prowadziły galę. Sportową Nadzieję Powiatu obsłużyli Justyna Tokarz i Michał Kuśnierz - ten drugi przyjął wyzwanie od Justyny i pojawił się na scenie. I trzeba przyznać, że poradził sobie lepiej niż obiecująco. Wielu młodych zawodników debiutowało w tym roku na naszej gali, ale nie widać było po nich ani grama nieśmiałości. Patryk Cacak zdradził, skąd się wzięło jego zamiłowanie do łucznictwa klasycznego, Klaudiusz Pyka przyznał, że nigdy nie chciał grać w ofensywie i interesowała go tylko gra między słupkami, Julia Stanaszek powiedziała, że nie straszne są jej osiągane prędkości w trakcie narciarskich zjazdów, w podobnym tonie wypowiedział się jej klubowy kolega z Babiej Góry Sucha Beskidzka - Maciej Kubasiak. Na koniec na scenie pojawiła się Barbara Sowa - zwyciężczyni głosowania internetowego i odebrała statuetkę oraz nagrody dla Najpopularniejszej w Powiecie Suskim Sportowej Nadziei 2016. Pływaczka suskiego Jasienia otrzymała bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie sportowym adamek. shop.pl Aneta i Paweł Adamek oraz półroczny karnet do NordFit Barbara Fila-Chwiej.

W części drugiej nagrodzeni zostali działacze trenerzy. Tutaj w obroty piątkę laureatów (chociaż Zdzisława Janika nie było we wtorkowy wieczór w Kukowie, a w zamian pojawił się prezes Garbarza - Józef Karlak) wzięli Justyna Tokarz i Maciej Krzyśków. O początkach Delty Jordanów opowiedział Piotr Firek, o tym, że ok. 2000 pływaków od momentu powstania UKS Jasień Sucha Beskidzka przewinęło się przez ten klub - z różnych powiatów, też z województwa śląskiego, przyznał Łukasz Miklusiak. Dlaczego na szkolenie najmłodszych postawił Janusz Sasuła opowiedział... Janusz Sasuła. I pod nieobecność trenera Janika ogromny kredyt zaufania udzielił mu prezes Karlak życząc sobie, żeby ten był dla Garbarza tym, kim dla Manchesteru United był/jest sir Alex Ferguson (dla niezorientowanych - po prostu by pracował tam tak długo, jak tylko chce). Na koniec na scenie pojawił się Krzysztof Sarna - zwycięzca głosowania internetowego na najpopularniejszego działacza/trenera. I otrzymał oprócz efektownej statuetki również 400 złotowy bon do wykorzystania w sklepach sieci Sużyw oraz zaproszenie na kolację dla czterech osób do hotelu Klaudia w Juszczynie (nagrody ufundowali sieć Sużyw oraz hotel Klaudia).

Daniem głównym było nagradzanie laureatów w plebiscycie Sportowiec Roku 2016. Także i tutaj zmianie uległa dwójka prowadzących - w tym roku byli to: nasza redakcyjna koleżanka Edyta Skrabuła oraz Piotr Franaszek, dziennikarz Głosu Beskidzkiego. Na scenie raz po raz pojawiali się laureaci plebiscytu, a w przypadku nieobecności (a każda była mocno usprawiedliwiona) w ich miejsce meldowali się ich zastępcy - najczęściej najbliższa rodzina. Specjalne filmiki dla uczestników gali nagrali nieobecni: Natalia Leśniak, Grzegorz Guzik, Łukasz Burliga, ale też i... obecny na gali przecież Michał Kuśnierz.

Dlaczego barwy szwajcarskiego klubu i... matematykę do studiowania wybrała Paula Gorycka dowiedzieliśmy się z ust samej zainteresowanej. Doświadczenie zdobyte na ekstraklasowych boiskach cały czas procentuje u Oli Nieciąg. Jej imienniczka Ola Sikora przyznała, że pływanie to sport najbliższy jej sercu w porównaniu do dwóch innych wchodzących w skład triatlonu, ale każdemu poświęca odpowiednią ilość czasu na trening. 

W głosowaniu internetowym zwyciężył Kuśnierz. I w nagrodę będzie mógł Kuśnierz zabrać do Beskidzkiego Raju do spa na kolację 6 osób. Nagrodę ufundowała firma budowlana Lurka.

Dwie nagrody od Głosu Beskidzkiego trafiły również do dwóch piłkarek - Klaudia Maciążka otrzymała podwójne zaproszenie do loży vip na spotkanie Wisły Kraków z Wisłą Płock, a Ola Nieciąg na mecz Wisły Kraków z Lechem Poznań.

Komisja plebiscytu wybrała Andrzeja Bargla Sportowcem Roku 2016. Drugi rok z rzędu co warto podkreślić - w 2016 Andrzej zdobył Śnieżną Panterę, czyli pięć siedmiotysięcznych szczytów byłego ZSRR w rekordowym czasie. W jego imieniu nagrody odebrał jego brat Bartłomiej. Nie chciał zdradzić, jaki cel na 2017 szykuje jego brat -"powiem tyle, że chodzi o jeden ze szczytów w górach Karakorum, z którego nikt jeszcze nie zjechał na nartach". Sprawdziliśmy i zapewne miał na myśli jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników - K2 (8611 m n.p.m.). Pożyjemy, zobaczymy, ale za Andrzeja i tak już teraz ściskamy kciuki. A tymczasem Bartek zabrał dla Andrzeja bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie sportowym Pro-port oraz specjalnie wykonaną płaskorzeźbę od sklepu sportowego zawojski.pl.

Dla wszystkich nominowanych w kategorii Nadzieja roku oraz Sportowiec roku 2016, Centrum Rehabilitacyjne Medica Jord w Jordanowie ufundowało masaże rehabilitacyjno-lecznicze z kinesiotapingiem.

Nagrody Powiatu Suskiego w formie pieniężnej i pamiątkowego dyplomu wręczali starosta suski Józef Bałos i przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Hadka. Mieszkańców swoich gmin nagradzali również burmistrzowie i wójtowie, bądź inni przedstawiciele samorządów.

Podczas gali wszystkim gościom umilał czas zespół Paka Band. W pewnym momencie na scenie pojawiła się również również grupa taneczna Fresh Crew z Jordanowa (uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów tanecznych) oraz członkowie klubu sportowego Capoeira Brasil w Krakowie.

Niespodzianką był konkurs sportowy, w którym startowali jako jedna drużyna goście zasiadający przy danym stoliku. W zależności od pytań przy każdym ze stolików słychać było aplauz zwycięstwa, albo jęk zawodu. Wygrany stolik, a w zasadzie goście, którzy przy nim zasiedli, wygrali po markowym winie ufundowanym przez winnicę Szawapier z Stryszawy. Pytania konkursowe były o zróżnicowanym poziomie - od tego, jaka jest największa głębokość basenu w Suchej Beskidzkiej, przez takie jak - która edycja Międzynarodowego Biegu po Ziemi Makowskiej odbędzie się w tym roku, aż po - W jakiej dyscyplinie sportu startował zawojanin Lucjan Kudzia na Olimpiadzie lub który z polskich kolarzy jechał w wyścigu Pokoju w żółtej koszulce od startu, aż do mety?

LAUREACI PLEBISCYTU PORTALU SUCHA24.PL:

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2016:

Szymon Jędrzejak (lekkoatletyka)Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Klaudiusz Pyka (piłka nożna), Marcin Kozina (piłka nożna), Julia Parchańska (pływanie), Barbara Sowa (pływanie), Julia Stanaszek (narciarstwo alpejskie),Maciej Kubasiak (narciarstwo alpejskie)Krystian Wójs (kolarstwo), Dominik Lasik (piłka nożna), Mikołaj Pająk (pływanie).

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2016:

Zdzisław Janik (Garbarz Zembrzyce), Janusz Sasuła (Strzelec Budzów), Krzysztof Sarna (Naroże Juszczyn), Piotr Firek (UKS Delta Jordanów), Łukasz Miklusiak (UKS Jasień Sucha Beskidzka).

SPORTOWIEC ROKU 2016:

NOMINACJE:

Klaudia Maciążka (piłka nożna), Paula Gorycka (kolarstwo)Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Aleksandra Sikora (triathlon), Mateusz Mak (piłka nożna), Jakub Jąkała (kolarstwo), Jakub Żaczek (koszykówka).

WYRÓŻNIENIE: Natalia Leśniak (łucznictwo), Łukasz Burliga (piłka nożna), Grzegorz Guzik (biathlon) .

TYTUŁ SPORTOWIEC ROKU 2016:

Andrzej Bargiel (skialpinizm).

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2016:

ZAWODNIK: Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne)Paula Gorycka (kolarstwo), Piotr Słapa (sztangista)Grzegorz Guzik (biathlon), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Jakub Jąkała (kolarstwo)Marta Sikora (triathlon), Mateusz Mak (piłka nożna), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne)Aleksandra Sikora (triathlon).

Portal Sucha24.pl dziękuje również wszystkim fundatorom nagród dla sportowców, a byli nimi: Firma Budowlana Ewelina Lurka, Hotel Klaudia w Juszczynie, Sklep Sportowy Zawojski.pl, Sieć handlowa Sużyw, Tequila-Event Kuków, Sklep Sportowy Pro-sport Barbara i Tomasz Smyrak, Sklep Sportowy  adamek. shop.pl Aneta  i Paweł Adamek, Jacek Stopa, Kwiaciarnia "Beata" z Suchej Beskidzkiej, Kwiaciarnia "Orchidea" z Makowa Podhalańskiego, Miesięcznik Głos Beskidzki,Nord Fit Barbara Fila-Chwiej, Galeria Jordanów, Medica Jord Rehabilitacja, Salon urody AnnBelle, Przewozy Bryl&Wojcik, Centrum Artykułów Dekoracyjnych z Suchej Beskidzkiej, Winnica Szawapier z Stryszawy, DRUKARNIA. PRACOWNIA REKLAM  Roman Wróbel oraz włodarze gmin: Paweł Sala - burmistrz Makowa PodhalańskiegoIwona Bilska - burmistrz JordanowaRafał Lasek - wójt gminy StryszawaMarcin Pająk - wójt gminy ZawojaŁukasz Palarski - wójt gminy ZembrzyceJan Najdek - wójt gminy BudzówStanisław Pudo - wójt gminy Jordanów.

 

Konkurs from sucha24.pl on Vimeo.

Fresh Crew z Jordanowa from sucha24.pl on Vimeo.

Klub Sportowy Capoeira Brasil z Krakowa from sucha24.pl on Vimeo.

asdasdasdasdas

wyniki - i liga

27-09-2020 13:00
Zawojski.pl 2 : 3 Beton 2
27-09-2020 12:00
Granda 0 : 6 Relax
27-09-2020 11:00
RKS Huwdu 8 : 0 Lachy
27-09-2020 10:00
Woodica 4 : 2 Monter
27-09-2020 09:00
Gamba Furiosa 2 : 5 Los Asfaltos
27-09-2020 08:00
Black Shadows 4 : 3 Mucharz Team

Tabela - I Liga

Team
Played Points
1 Los Asfaltos 5 13
2 Relax 5 12
3 Gamba Furiosa 5 10
4 Mucharz Team 5 10
5 Black Shadows 5 9
6 RKS Huwdu 5 7
7 Monter 5 7
8 Woodica 5 7
9 Lachy 5 5
10 Beton 2 5 4
11 Zawojski.pl 5 1
12 Granda 5 0

zapowiedŹ - i liga

04-10-2020 08:00
Lachy - Granda
04-10-2020 09:00
Relax - Gamba Furiosa
04-10-2020 10:00
Black Shadows - Los Asfaltos
04-10-2020 11:00
Monter - RKS Huwdu
04-10-2020 12:00
Beton 2 - Woodica
04-10-2020 13:00
Mucharz Team - Zawojski.pl

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeGala Sportowiec Roku 2016 - Bargiel znowu na czele!