Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 27 lipiec 2017 23:36

„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Półmaraton Wadowicki.

W niedzielę 16 lipca br. entuzjaści, pasjonaci sportu spotkali  się na trasie III Wadowickiego Półmaratonu Górskiego – jednej z najbardziej urozmaiconych tras w Polsce, w której start i meta zlokalizowana jest w dwóch gminach. Zawody zostały zorganizowane już po  raz trzeci przez  Fundację Święty Uśmiechnięty, Urząd Miejski w Andrychowie i Urząd Miejski w Wadowicach.

 

 Trasa biegu rozpoczynała się w  centrum Rzyk i prowadziła przez takie miejsca jak przełęcz Panczakiewicza, Groń Jana Pawła II, przełęcz przed Gancarzem, Bliźniaki, Łysą Górę, Iłowiec. Meta znajdowała obok  hotelu Młyn Jacka w Jaroszowicach, który  jest  partnerem strategicznym imprezy. Trasa półmaratonu była  bardzo urozmaicona i ciekawa, z trudem szukać na niej płaskich elementów. 

Na zawodników Wadowickiego Półmaratonu  czekały bogate pakiety startowe z koszulką oraz plecakiem bawełnianym, medalem ceramicznym, napojem, upominkami od sponsorów, posiłkiem regeneracyjnym oraz tradycyjną  kremówką. Po biegu można było  skorzystać z usług fizjoterapeutów.

W zawodach wystartowało prawie 300 osób. Zwycięzcą III Wadowickiego Półmaratonu Górskiego został  Adam Jasiński z Tych (1:29:42), natomiast wśród pań najszybsza była Adela Esentierova z Ostravy (1:45:17).

Nie zabrakło tradycyjnie zawodników z powiatu suskiego. A byli to: Jan Cholewa ( zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M-60), Stanisław Kramarz, Andrzej Urbaniec, Maciej Sabatowski, Mariusz Majkrzak ze Suchej Beskidzkiej, Gabriela Knapczyk – Kania , Adam Kania , Krzysztof Sarna,Wojciech Pająk z Bieńkówki, Marcin Knużyński, Bogdan Bisaga z Makowa Podhalańskiego, Łukasz Bilnik i Krzysztof Borawski z Zembrzyc.

Najszybszym zawodnikiem z powiatu suskiego okazał się Krzysztof Sarna z Bieńkówki, który uplasował się na 13. miejscu z czasem 1:47:30.

Naszym biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

 

HomeSportPozostałe„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Półmaraton Wadowicki.