Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 04 październik 2017 21:36

„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Wadowice, Kościelisko.

W sobotę 16 września w  Wadowicach odbył się  Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor.

  Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów wzdłuż wadowickich ulic, natomiast najmłodsi mogli próbować swoich możliwości w Biegu Krasnala na dystansie 200 metrów. Zawodnicy w pakiecie startowym otrzymali koszulkę techniczną, pamiątkowy medal oraz kremówkę. Dochód z wpisowego został przeznaczony na cele charytatywne. Ten wyjątkowy bieg ulicami Wadowic był częścią odbywających się w Krakowie małopolskich Targów Dobroczynności Veritatis Splendor ( 15-17.09). W kategorii Open, najlepsze wyniki uzyskali: wśród mężczyzn: 1.Adam Jamiński 2.Sławomir Kukuła 3.Tomasz Wójcik wśród kobiet: 1.Bogusława Kupczak 2.Gabriela Mikulska 3.Agnieszka Mikulska.                                                            

W Wadowicach wystartowało kilku reprezentantów z powiatu suskiego. A byli to: Jerzy Steczek z Makowa Podhalańskiego, Jan Cholewa ze Suchej Beskidzkiej (M60 – 1 ), Roman Bebak i Bartłomiej Bebak ( M16- 1 ) z Zembrzyc.

W niedzielę odbyły się również zawody biegowe w Kościelisku w ramach Pereł Małopolski. W tatrzańskich Perłach Małopolski na biegaczy czekały trzy trasy do wyboru: długa (21 km), średnia (10,5 km) oraz krótka (6,3 km). Na tych dwóch ostatnich rywalizowali także uczestnicy zawodów Nordic Walkig.

Biuro zawodów, jak również start i meta zlokalizowane były w malowniczo położonym Ośrodku Biatlonowym w Kościelisku-Kirach. A wszystko to niedaleko jednej z najbardziej znanych tatrzańskich dolin - Kościeliskiej.

Wśród zawodników z różnych stron Polski nie zabrakło również i reprezentantów naszego powiatu, którzy zajęli bardzo wysokie pozycje. A byli to: Grzegorz Gacek z Jordanowa, Gabriela Knapczyk – Kania z Bieńkówki, Szymon Papież z Makowa Podhalańskiego ( bieg długi), Łukasz Rogowiec, Justyna Nowak ( K16-1)  z Jordanowa, Kamil Twaróg z Toporzyska (M16-3), Anita Szklana z Wieprzca ( K20- 1 ), Jolanta Kolaniak z Sidziny ( bieg krótki), Łukasz Elżbieciak ( M30 – 4 ) z Lachowic, Anna Żaczek ze Suchej Beskidzkiej ( K50 – 3 )- NW średni dystans,. W marszy NW na krótkim dystansie wygrał Piotr Ordzowiały z Osielca ( M50- 1 ). Maszerowali również : Andrzej Chaja ( M50 – 3), Mariusz Majkrzak ( M40- 2) ze Suchej Beskidzkiej, Tadeusz Gacek ( M40- 3)z Jordanowa, Wioletta Sulka ze Stryszawy i Stanisława Głowacz (K40-3) z Jachówki.

Naszym biegaczom i „kijkarzom” serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach

 

HomeSportPozostałe„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Wadowice, Kościelisko.