Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 09 styczeń 2018 20:43

UKS "Jasień" podsumował dzięsiąty rok swojej działalności

Napisał

Trenerzy i społeczność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasień” w Suchej Beskidzkiej dokonali podsumowania 2017 roku tego największego w regionie, klubu pływackiego. Wnioski? Zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, był to rok rekordowy, a zsumowane statystki i bieżące spostrzeżenia jednoznacznie świadczą o jednym z najlepszych klubów sportowych nie tylko z terenu miasta Sucha Beskidzka, a i powiatu suskiego. Co było brane pod uwagę? Wszystkie aktywności, wyniki, promocja klubu i regionu oraz nawiązywane kontakty ze środowiskiem sportowym  w skali ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej.

 Klub UKS Jasień Sucha Beskidzka zrzesza około 200 pływaków na różnych poziomach zaawansowania z Suchej Beskidzkiej i okolicznych miejscowości, a coroczne wrześniowe nabory do klubu i ich wyniki świadczą o dynamicznie rosnącym zainteresowaniu pływaniem. Wychowankowie   UKS „Jasień” regularnie startują w mocnych zawodach pływackich przywożąc liczne trofea, rekordy życiowe i bezcenne doświadczenia, dzięki którym możliwy będzie dalszy ich rozwój i sukces sportowy klubu, który posiada coraz większą rzeszę sympatyków wywodzących się z rodzin i znajomych zawodników oraz coraz liczniejszych sympatyków pływania. Rosnąca rozpoznawalność w regionie sprawia, że suski klub postrzegany jest jako solidnie działająca instytucja kreująca sporą część życia sportowego powiatu suskiego, na czele z miastem powiatowym.

W ubiegłym, 2017 roku, zawodnicy UKS „Jasień” Sucha Beskidzka zanotowali łącznie 31 startów w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Okręgu, rangi międzynarodowej (w tym dwóch zagranicznych w Austrii i Niemczech), ogólnopolskiej, a co najmniej wojewódzkiej i międzywojewódzkiej, nie wspominając o lokalnych zawodach na rodzimym basenie, przywożąc ogółem 126 medali (46 złotych, 40 srebrnych i 40 brązowych). Pływacy z suskiego „Jasienia” promowali swój region w takich częściach Polski jak: Warszawa, Wadowice, Myślenice, Wieliczka, Nowy Targ, Wola, Zabierzów, Zabrze, Nowy Sącz, Bochnia, Limanowa, Kraków, Andrychów, Tarnów, Bielsko Biała, Paniówki, Gliwice, Dębica, Miechów, Opole, Lublin, Ostrowiec Świętokrzyski  i oczywiście Sucha Beskidzka plus zagraniczne starty w Wiedniu i Dreźnie. Oprócz medali wywalczonych w rywalizacji klubowej i związkowej, pływacy „Jasienia” zdobyli dwa medale  w wojewódzkiej licealiadzie oraz sześć w gimnazjadzie i były to jedyne medalowe zdobycze dla szkół  z powiatu suskiego, co świadczy o wyraźnym wkładzie  „Jasienia” w szkoleniu dzieci i młodzieży w pływaniu na terenie Suchej Beskidzkiej i powiatu suskiego.

Tak ambitne wyniki nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy, niemal dwustu pływaków trenuje regularnie w podziale na stopnie zaawansowania i wiek, począwszy od dwóch razy w tygodniu do nawet sześciu w przypadku grupy sportowej. Członkowie tej ostatniej biorą także udział  w obozach treningowych, w roku ubiegłym obóz zimowy odbył się na miejscu, w Suchej Beskidzkiej, natomiast letni, zwyczajowo już, w Chotowej na Podkarpaciu, gdzie pod okiem trenerów Andrzeja Szarzyńskiego, Łukasza Miklusiaka i Piotra Staszaka suscy pływacy wykuwali formę pływacką, ale także biegową i kolarską, sprawdzając się finalnie w zawodach triathlonowych, jak również w zmaganiach w konwencji „runmageddonu”. W tym miejscu podkreślić należy stałą opiekę merytoryczną legendy trenerskiej, pływania, wychowawcy medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, Andrzeja Szarzyńskiego, który nigdy nie odmawia „Jasieniowi” swojego wsparcia stając się wiernym przyjacielem klubu. Oprócz codziennych treningów i cyklicznych obozów sportowych, dla zawodników organizowane są konsultacje z dietetykiem sportowym  oraz psychologiem sportowym, ponadto zawodnicy z licencją Polskiego Związku Pływackiego są pod stałą kontrolą lekarza sportowego. Kilkoro pływaków Jasienia brało także w ubiegłym roku udział  w warsztatach doszkalających z takimi sławami polskiego i światowego pływania jak Otylia Jędrzejczak, Radosław Kawęcki czy Agata Korc, którym nazwa UKS „Jasień” Sucha Beskidzka jest już doskonale znana.

Społeczność klubu, na czele z władzami i trenerami regularnie udziela się także w organizacji ciekawych inicjatyw na basenie w Suchej Beskidzkiej, które na stałe weszły już do kalendarza imprez miejskich i powiatowych m.in. Nocny Charytatywny Maraton Pływacki, Zawody Pływackie o Puchar Starosty Suskiego, czy Mikołajkowe Zawody Pływackie. Aktywna i pełna sukcesów działalność sportowa i organizacyjna klubu została już wielokrotnie doceniona,  co roku trenerzy i pływacy nagradzani są w plebiscycie Sportowiec Roku Powiatu Suskiego organizowanym przez portal Sucha24.pl. W 2017 roku byli to trener Łukasz Miklusiak oraz zawodnicy Aleksandra Sikora, Mikołaj Pająk, Barbara Sowa oraz już po raz trzeci Julia Parchańska. Dużym echem odbił się także sukces UKS „Jasień”  w postaci uznania klubu za jeden z dwudziestu najlepiej zapowiadających się klubów w Polsce w konkursie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGNiG „Pokaż jak się zmieniasz”. W tym miejscu możemy pochwalić się także zwycięstwem w powiatowym etapie plebiscytu  w kategorii „Drużyna Roku” Plebiscytu Najpopularniejszy Sportowiec jednego z krakowskich dzienników. Przedstawiciele klubu odbiorą w dniu 19 stycznia z rąk rektora AWF w Krakowie i redaktora naczelnego gazety medal i dyplom dla finalisty etapu wojewódzkiego podczas Małopolskiej Gali na terenie krakowskiego AWF.

Rok 2017 to okres rekordowy dla klubu pod każdy względem, ale i 2018 zapowiada się niezwykle dynamicznie, a zbliżające się 10 – lecie UKS „Jasień” Sucha Beskidzka tylko zobowiązuje  do jeszcze bardziej wytężonej pracy, dzięki której zyskują wszyscy: klub na splendorze, pływacy  na zdrowiu i sukcesach, a miasto i powiat na rozpoznawalności, z którą niewątpliwie łączą się liczne starty „Jasienia” na coraz szerszej arenie sportowej (plus każdorazowo z dodatnim wynikiem sportowym).

Już za kilka tygodni pływacy z Jasienia wyjadą na obóz zimowy do Szczyrku. W tym czasie niektórzy z zawodników wyjadą na obóz z MKS Juvenia Wrocław do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie pod okiem trenerów reprezentacyjnych i największych gwiazd polskiego pływania poznawać będą inne metody treningowe, a przy okazji zawierać będą nowe kontakty (miejmy nadzieję, że z dużą korzyścią dla klubu). A zaraz po obozie, udział w „Swim Race Days”, niezwykle prestiżowym dwudniowym mityngu pływackim w niemieckim Dortmundzie, gdzie na starcie staną utalentowani młodzi pływacy z całej Europy. Pozostaje wierzyć w efekty codziennej ciężkiej pracy trenerów i zawodników, która regularnie daje wymierne efekty w postaci sukcesów sportowych i tego należy życzyć UKS „Jasień” Sucha Beskidzka, w 2018 roku, roku 10 – lecia działalności klubu.

                                                                                                                                                                               UKS Jasień Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
ShowMeble

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPozostałeUKS "Jasień" podsumował dzięsiąty rok swojej działalności